Dažno šiuolaikinio žmogaus gyvenimas 80 % susideda iš sėdėjimo prie kompiuterio. Natūralu, kad tai neigiamai veikia nugaros sveikatą. Sužinokite, kokius nugaros pratimus galite atlikti, nepakildami nuo kėdės.

 

pratimai

Be perdėjimo galima sakyti, kad sveika nugara – tai yra viso organizmo sveikata. O kad nugara išliktų sveika iki senatvės, reikia ja rūpintis ir daryti mankštą. Jei neturite galimybės šiam klausimui skirti papildomo laiko, kasdien padarykite kelis paprastus pratimus, sėdėdami tiesiai ant kėdės.

 

Pirmas pratimas. Nugaros lenkimas

 

Šis pratimas užtruks porą minučių, tačiau įdarbins krūtinės ląstos sritį. Iš esmės šį pratimą galima daryti ne tik tada, kai atliekate visus keturis pratimus iš eilės, bet ir atsikai, vos pajutus įtampą šioje zonoje.

 

Norėdami atlikti pratimą, gerai prispauskite nugarą prie kėdės ir sukryžiuokite rankas už galvos. Tada išlenkite nugarą taip, kad krūtinė atsikištų į priekį. Pabūkite tokioje padėtyje 20 sekundžių ir grįžkite į pradinę padėtį. Pratimą reikia atlikti 5 – 8 kartus.

 

Antras pratimas. Pečių pakėlimas

 

Šis pratimas akimirksniu palengvins visus nemalonius pojūčius kaklo srityje, o taip pat padės išlaikyti tobulą laikyseną. Norėdami jį atlikti, atsisėskite ant kėdės krašto. Nugara turi būti tiesi. Tada pakelkite pečius kiek įmanoma aukščiau ir nuleisti į pradinę padėti. Pratimą reikia atlikti 20 kartų.

 

Trečias pratimas. Pečių sukimas

 

Norėdami teniruoti pečių juostą, uždėkite rankas ant pečių ir labai lėtai pasukite rankas atgal. Būtina atlikti 30 apsisukimų atgal. Tada pakartokite tą patį, tik sudami pečius į priekį.

 

Šis pratimas sumažina diskomfortą viršutinėje nugaros dalyje, kuris labai dažnai žmones vargina nuolat ir ilgas valandas dirbant prie kompiuterio.

 

Ketvirtas pratimas. Pasisukimai 

 

Pasisukimai padeda atpalaiduoti beveik visus nugaros raumenis. Labai svarbu šį pratimą atlikti kuo atidžiau, kad nekiltų diskomforto jausmo. Norėdami atlikti šį pratimą, atsisėskite ant kėdės krašto, rankas laikykite už galvos. Tada pasukite nugarą kiek įmanoma į dešines, kelias sekundes pabūkite tokioje padėtyje. Tada pakartokite tą patį, tik kairėje pusėje. Pratimą kiekviena kryptimi atlikti po 20 kartų.

 

Svarbu! Atminkite, kad dėl geros nugaros sveikatos būtinai reikia daryti pertraukėles, dirbant prie kompiuterio. Optimaliausia kas 2 valandas pavaikščioti maždaug 10 minučių. Už kiekvieną valandą praleistą sėdimojoje padėtyje – 5 minutės mankštos.

 

Kaip išsaugoti sveiką stuburą?

 

Kai stuburui tenka didelė apkrova, reikia ne tik mankštintis, bet tinkamai maitintis. Stuburui reikalingi subalansuoti pusryčiai, pietūs ir vakarienė. Tačiau atminkite, kad maistinės medžiagos į tarpslankstelinį diską patenka tik judant!  Į mitybos racioną 3 – 4 kartus per metus rekomenduojama įtraukti stuburui reikalingų vitaminų ir maisto papildų kursus:

 
  • vitaminas D3: jo trūkstant slanksteliai neteks kalcio, kils lūžių pavojus;
  • hialurono rūgštis: apsaugo diskus nuo išsausėjimo, taip pat svarbu gerti daugiau vandens;
  • chondroitinas ir gliukozaminas maitina kremzlinį audinį;
  • siera būtina kremzlėms atsinaujinti.