36 būdai, kaip pakeisti savo gyvenimą
2016-03-07 16:15- Kiekvieną dieną šiek tiek laiko skirti meditacijai, maldai, kurios apvalytų sielą taip pat, kaip valote kūną.
- Sudaryti sąrašą dalykų, už kuriuos jaučiatės dėkingi. Kuo labiau vertinsite savo gyvenimą, tuo daugiau malonių iš jo sulauksite.
- Išmokti priimti ir patiems skleisti meilę, priimti komplimentus, jų nesumenkinant, priimti pagalbą, kai jos reikia.
- Kiekvieną vakarą prieš miegą pasistengti pamiršti dienos rūpesčius ir nemalonumus. Paleisti tai, kas buvo. Kas padaryta – tas padaryta. Rytoj išauš nauja diena naujiems ir seniems reikalams tvarkyti.
- Prieš reaguodamas į bet kokią situaciją ar asmenį padarykite bent 5 sekundžių pauzę. Akimirką stabtelėjus sprendimai, ką sakyti, nebepriimami vien tik vadovaujantis emocijomis, todėl išvengiama dviprasmiškų situacijų, konfliktų, o kartais net katastrofos.
- Atsirinkti geriausias medijas (tik geriausius straipsnius ir programas). Nustoti savo smegenis teršti nereikšmingais dalykais.
- Neignoruoti savo jausmų. Jausmai įspėja apie tai, kas vyksta jūsų galvoje. Jie gali padėti atrasti gyvenimo tikslus ir didžiausias aistras.
- Sukurti savo gyvenimo viziją. Kodėl jūs esate čia? Ką jums patinka daryti? Ko norėtumėte išmokti? Ką galėtumėte padaryti naudingo pasauliui?
- Reguliariai leisti laiką gamtoje. Gamta mums primena, kad viską kuria ir valdo aukštesniosios jėgos.
- Žinoti savo vertę. Pripažinti tai, kad kiekvienas žmogus yra dieviškas visatos kūrinys yra nuolanku, o ne arogantiška. Kiekvienas žmogus iš prigimties yra vertingas. Nieko nereikia įrodinėti, tiesiog gyventi ir džiaugtis.
- Kiekvieną dienos akimirką vertinti kaip naują startą. Niekada ne per vėlu keisti savo suvokimą. Niekada ne per vėlu tapti tokiu žmogumi, kokiu visada troškote būti.
- Pasidalyti savo žiniomis su kitais. Žmonės mokosi vieni iš kitų. Niekas negimsta viską žinodami.
- Mylėti ir priimti save besąlygiškai. Ne tada, kai tapsite lieknesni, turtingesni ar nebe vieniši. Vertinkite save kaip draugą, ne kaip priešą.
- Sudaryti savo aistrų, pomėgių ir slaptų malonumų sąrašą. Ir tiems dalykams skirti tiek pat dėmesio ir laiko, kaip ir pareigoms, pavyzdžiui, skalbimui arba apsipirkimui parduotuvėje.
- Atleisti sau ir kitiems, paleisti praeitį. Atleisdami jūs išsilaisvinsite – tai geriausia dovana, kurią galite sau padovanoti.
- Būti čia ir dabar. Pajausti savo kūno svorį kėdėje. Pajausti saulės spindulius ant odos. Ragauti maistą. Akimirka čia ir dabar – tai vienintelis laikas, kai galima džiaugtis gyvenimo dovanomis.
- Paklausti savęs: „Kuo aš tikiu?“. Greičiausiai pasirodys, kad tai, kuo tikėjote būdami vaikai, dabar jūsų nebetenkina. Iš naujo ieškoti to, kuo verta tikėti.
- Kiekvieną dieną skirti meilei ir geriems darbams. Kiekvieną rytą paklausti savęs: „Ką aš galiu gero padaryti dėl kitų?“.
- Stengtis išlaikyti gyvenime pusiausvyrą. Duoti ir imti. Imtis veiksmų ir atsipalaiduoti. Pasilepinti ir būti nuosaikiems. Išmintingas žmogus renkasi vidurinįjį kelią ir vengia bet kokių kraštutinumų.
- Pasinaudoti savo vaizduotės galiomis. Nebijokite svajoti apie naujas galimybes ir gražų gyvenimą ir po to imkitės veiksmų ir įgyvendinkite savo svajones.
- Priimti tai, kas ne jūsų valioje (orai, eilė prekybos centre ar kitų žmonių nuomonė). Pasaugoti savo energiją svarbesniems dalykams.
- Augti, lavintis ir mokytis, bet ne siekti tobulumo bet kokia kaina. Niekas nekritikuoja mažų vaikų, kai jie, mokydamiesi vaikščioti, daugybę kartų nukrenta. Tad kodėl turėtumėte smerkti save, jei iš pirmo karto nepavyksta ką nors padaryti.
- Gyventi taip, kaip liepia širdis. Tai jūsų gyvenimas! Apie kažką visada svajojote? Darykite tai dabar! Įrodyta, kad žmonės dažniausiai gailisi dalykų, kuriems įgyvendinti pritrūko drąsos ir ryžto.
- Atrasti savo vertybes ir jomis vadovautis. Vertybės padeda užmegzti naujus ryšius, skatina kūrybingumą, laisvę, mokymąsi, nuotykius ir džiaugsmą.
- Pradėti rašyti dienoraštį kiekvieną vakarą, kad labiau pažintumėte savo sielą. Užrašydami tai, kas rūpi, daugiau sužinosite patys apie save.
- Švęsti gyvenimą. Švęsti kiekvieną mažą pergalę ilgame ir sunkiame kelyje į didžiąją sėkmę.
- Atrasti savo likimo dovanas ir talentus. Visa tai buvo duota ne tam, kad pasilaikytumėte sau. Jūsų užduotis yra juos atrasti ir pasidalyti su kitais.
- Stengtis išbandyti kuo daugiau naujų dalykų. Pradėti nuo paprastų dalykų: naujo maršruto į darbą, išgerti kavos naujoje kavinėje, rasti naują hobį, persikraustyti į kitą miestą, pakeisti darbo sritį.
- Mintyse susikurti geresnio savęs versiją. Įsivaizduoti, kaip tas žmogus kalba, galvoja, jaučia ir veikia. Pradėti elgtis kaip tas asmuo, kol tai taps antrąja prigimtimi.
- Rūpintis savo kūnu – valgyti sveiką maistą, rūpintis jo švara, pakankamai laiko skirti judėjimui ir poilsiui. Juk jūsų kūnas – tai sielos namai, kol esate gyvas.
- Orientuotis į sprendimų ieškojimą, o ne į pačias problemas. Visada yra išeitis net iš sudėtingiausios situacijos.
- Vertinti tai, ką turite ir tai, ką teikia Žemė. Čia visko gausu. Kiekvieną pavasarį obelys apsipila žiedais, parkuose suveši aukštos žolės, paplūdimyje pilna mažų smėlio grūdelių.
- Atsikratyti visų nenaudojamų daiktų.
- Leisti laiką su gera kompanija. Žmonėmis, kurie svajoja, patys daro kažką vertinga ir įkvepia kitus.
- Save labiau tapatinti su siela, o ne su kūnu ir protu. Siela – tai jūsų tikroji ir amžinoji prigimtis. Jūs nesate kūnas, mintys, emocijos, titulai ir vaidmenys.
- Būti žaismingiems, nebijoti juoktis ir linksmintis. Tai nėra skirta tik vaikams.