Natūralu, kad tie, kuriems neteko naudotis teisininkų paslaugomis, neretai nežino visko, ką gali pasiūlyti modernios advokatų kontoros. Lygiai taip pat kaip ir kitų paslaugų teikėjai, inovatyvūs advokatai šiandien ieško sprendimų, kaip teisines paslaugas padaryti labiau prieinamomis – tiek lokacijos, tiek finansų, tiek sudėtingų paslaugų suprantamumo atžvilgiu. Toliau – 3 paprasti, bet reikšmingi sprendimai, kurie nėra naujovė, tačiau apie kuriuos galbūt nežinojote.

 

„Nelaimėsite – nemokėsite“ bylosadvokatai (nuotr. Pexels, Karolina Grabowska)

 

Vienas svarbus sprendimas, kurį atsižvelgdamos į bylos pobūdį siūlo kai kurios advokatų kontoros, – „nelaimėsite – nemokėsite“ bylos nagrinėjimo principas. Tai lyg teisininko ir kliento rizikos pasidalijimo sutartis, kuri leidžia klientams nemokėti advokato mokesčių, jei byla nėra laimima. Teisininkų atlygis priklauso nuo bylos sėkmės, o pati paslauga tampa finansiškai prieinamesnė klientams. Paprastai tariant, taip gerokai sumažinama kliento finansinė rizika, susijusi su bylinėjimusi.

 

Žinoma, čia labai svarbu paminėti, kad kiekviena tokia sutartis, tiksliau, jos sąlygos skirtingose advokatų kontorose gali atitinkamai skirtis. Tad net jei tokia galimybė yra, svarbu pasidomėti visomis sąlygomis iš anksto. Taip pat, aptarti galimus mokesčius, kuriuos tektų susimokėti net tuo atveju, jei byla pralaimima (pavyzdžiui, tai gali būti bylinėjimosi išlaidos, susijusios su kitos šalies teisiniu atstovavimu ir pan.).

 

Viena advokatų kontora – atstovavimas daugiau nei keliomis kalbomis

 

Norėdamos aptarnauti įvairiakalbius klientus, daugelis advokatų kontorų dabar siūlo teisines paslaugas įvairiomis kalbomis. Ir čia kalbama ne apie vertėjų pagalbą, bet ta kalba kalbančius teisininkus. Tai ypač vertinga klientams, kurie nori aptarti teisinius klausimus tiesiogiai su teisininku savo gimtąja kalba. Kai nelieka tarpininkaujančio asmens (vertėjo ar vertėjos), daugelis klientų jaučiasi patogiau, mažiau nerimauja dėl to, kad liks nesuprasti. Puikus pavyzdys – į užsienį išvykę gyventi žmonės, kuriems reikalingos teisinės paslaugos.

 

Pavyzdžiui, puikiai užsienio teisinę sistemą išmanantys lietuvių advokatai Anglijoje teisines paslaugas čia išvykusiems tautiečiams gali suteikti lietuvių kalba. Besikreipiantieji su advokatais gali bendrauti tiesiogiai, pažįstama kalba, be vertėjų, o jau tuomet profesionalai įvairiais klausimais klientų interesams atstovauja užsienio institucijose ar teismuose. Tai tik vienas pavyzdžių.

 

Nuotolinės konsultacijos

 

Šiandien daugelis paslaugų teikėjų aktyviai skaitmenizuoja verslo procesus ir, kai tik įmanoma, daugelį paslaugų teikia ir nuotoliu. Modernios advokatų kontoros – ne išimtis. Nors daugeliui tai nėra naujovė, vis dar yra manančių, kad sudėtingi konfidencialūs klausimai turi būti sprendžiami teisininkų kabinete.

 

Žinoma, tai yra vienas pasirinkimų, tačiau, jei nėra galimybės ar tinkamo laiko susitikti gyvai, lygiai taip pat kai kurios teisinės paslaugos, pavyzdžiui, konsultacijos, gali būti teikiamos per nuotolį. Atsakingi teisininkai puikiai supranta konfidencialios informacijos saugumo poreikį, tad imasi visų reikalingų priemonių, kad paslauga nuotoliu būtų konfidenciali ir kokybiška.

 

Nuo finansiškai lankstesnių mokėjimo galimybių iki paslaugų teikimo skirtingomis kalbomis ar nuotolinių konsultacijų – advokatų kontorų teikiamos paslaugos pritaikomos pagal šiuolaikinių vartotojų poreikius. Apskritai, tokie ir kiti panašūs sprendimai ženkliai pagerina teisinėmis paslaugomis besinaudojančiųjų patirtis.