25 dalykai, kuriuos slepiame nuo mylimųjų
2015-08-20 10:58Visi suaugusieji turi paslapčių. Kai kurios iš jų yra tokios nemalonios, kad norėtųsi užmiršti ir niekada apie jas neprasitarti. Nepaisant norų, tos paslaptys veikia gyvenimą. Ne visi žmonės nori viską atskleisti apie save net patiems artimiausiems žmonėms. Kartais sunku suprasti, kiek informacijos apie save galima ar reikėtų pateikti. Kuo artimesnė tampa pora, tuo mažiau paslapčių tarp jų lieka. Daugelio nuomone, sąžiningumas – turėtų būti ilgalaikių santykių pagrindas. Vis dėlto yra keletas dalykų, kuriuos sunku prisipažinti ir geriau nutylėti.
Įdomu, kad 2012 metais Rytų Karolinos universitete (JAV) buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, kad labiausiai turėti asmeninių paslapčių linkę homoseksualūs asmenys, kurie anksčiau yra slėpę savo orientaciją.
Kodėl poroje atsiranda paslapčių? Posakis „Jeigu jis tave myli, susitaikys su praeitimi“ nepaguodžia. Žmonės nori būti mylimi tokie, kokie jie yra dabar, o ne tokie, kokie buvo praeityje ir kokių klaidų būtų padarę. Kai kurios paslaptys gali pakenkti santykiams arba sulaukti pasmerkimo. Tinkamai nepasiruošus neigiamai kito žmogaus reakcijai gali būti labai sunku su tuo susitaikyti.
Nesaugumo jausmas ir įsitikinimai neleidžia atskleisti tuos dalykus, kurie kelia gėdą. Žinojimas, kad kai kurie žmonės į tam tikrus dalykus gali reaguoti labai neigiamai, verčia pagalvoti du kartus prieš ryžtantis papasakoti tiesą.
Kartais artimieji nežinodami tiesos apie antrųjų pusių praeitį gali išreikšti neigiamą požiūrį į tam tikras gyvenimiškas aplinkybes. Jei antrosios pusės taip pat yra kažkada susidūrusios su panašiais dalykais, žinodamos neigiamą partnerio požiūrį, dėl šventos ramybės nusprendžia nutylėti kai kuriuos faktus.
Ar galima paslaptį slėpti amžinai? Daugelis paslapčių anksčiau ar vėliau būna atskleistos, ypač jei jas žino dar bent vienas žmogus. Problema atsiranda, kai tos paslaptys išaiškėja ir tuomet reikia reaguoti labai greitai. Netikėtai sužinojęs ką nors nemalonaus apie artimą asmenį, žmogus gali pasielgti neadekvačiai.
Artimuose santykiuose reikia būti visiškai atviriems, kad jie galėtų tapti visaverčiais. Tačiau kai kuriems žmonėms reikia daugiau laiko, kad prisiruoštų apie tai kalbėti, o kitiems – kad išklausytų ir adekvačiai įvertintų. Partneris turi būti pasiruošęs išgirsti tiesą ir gyventi toliau. Todėl nereikėtų per pirmą pasimatymą papasakoti, pavyzdžiui, apie savo psichinius sutrikimus.
Visų pirma reikia geriau pažinti partnerį ir suprasti, ar tokio tipo žmogus neteis už kažką, ko negalima kontroliuoti ar pakeisti. Neįmanoma numanyti partnerio emocijų, kai jis išgirs paslaptį, tačiau pats žmogus galų gale pasijus išsilaisvinęs, pasakęs visą tiesą apie save.
Kai kurios paslaptys yra nedidelės, jas nesunku atskleisti šiek tiek geriau pažinus žmogų. Kai kurios paslaptys yra didesnės, todėl joms atskleisti reikia daugiau laiko. Partneriai turi pasitikėti vienas kitu. Galima išskirti 25 dažniausiai nuo artimųjų slepiamas paslaptis. Kai kurias iš jų atskleisti labai svarbu, nes ateityje dėl to gali nukentėti santykiai. Tačiau dalis paslapčių yra tik smulkmenos, kurias galima pasilaikyti sau.
- Tikslus sekso partnerių skaičius. Moterys yra linkusios sumažinti sekso partnerių skaičių, o vyrai – padidinti. Net šiais laikais išaiškėjusi tiesa gali privesti net iki skyrybų.
- Psichologiniai sutrikimai. Šiuos dalykus reikėtų aptarti santykių pradžioje.
- Buvę santykiai su partnerio draugais.
- Įsisenėję įpročiai.
- Nesaugumo jausmas. Nepasitikėjimas išvaizda, nereikšmingi karjeros pasiekimai, maža savivertė, nemokėjimas palaikyti ilgalaikių santykių.
- Mėgstamos knygos. Ar tikrai verta meluoti, kad skaitote intelektualias knygas, jei iš tiesų ant naktinio stalelio guli keli stori meilės romanai?
- Ką iš tikrųjų mano apie tuos dalykus, kuriuos sakosi mėgstą.
- Šeimos problemos.
- Kokie iš tikrųjų yra jų draugai.
- Kokie jie būna šalia draugų ir ką mėgsta.
- Meilė gyvūnams. Kilus gaisrui pirmiausiai gelbėtumėte šunį arba katę, tik tada mylimąjį? Kai apsigyvensite kartu, namus paversite naminių gyvūnų prieglauda. Gerai, jei abiejų nuomonės į šiuos dalykus sutampa, bet kas jei ne? Anksčiau ar vėliau visa tai vis tiek reikės aptarti.
- Kaip atrodo miegamasis kambarys – pedantiškai tvarkingas, o gal visur mėtosi daiktai, maisto likučiai ir kitos šiukšlės.
- Kaip dažnai pasitaiko permiegoti per pirmąjį pasimatymą.
- Kada nori ištekėti (vesti).
- Kaip atrodoma, einant miegoti. Nėriniuotus naktinius daugelis moterų dėvi tik ypatingomis progomis. Paprastai jų miego apranga patogi ir paprasta, o veidą dengia storas naktinio kremo, serumo arba kaukės sluoksnis.
- Blokuojamų asmenų sąrašas. Jeigu partneriai jį pamatytų, turėtų daugybę klausimų!
- Kaip rengėsi ir atrodė mokydamiesi mokykloje.
- Kokie buvo mokydamiesi mokykloje. Moksliukai, nevykėliai, padaužos ir pan.
- Su kuo susitikinėjo mokydamiesi mokykloje.
- Banko kortelės ataskaitos.
- Kiek iš tikrųjų kainuoja drabužiai ir batai.
- Valgymo įpročiai.
- Metai universitete. Studentai net ne visada viską atsimena, kas tuomet vykdavo!
- Tai, kad kartą vairavo apsvaigus.
- Kiti labai rimti dalykai: abortai, buvusių partnerių psichologinis ir fizinis smurtas, traumuojančios patirtys.