Daugelis žmonių turi savo svajonių sąrašą, ką norėtų padaryti per gyvenimą. Romantiniai santykiai yra viena iš pagrindinių, kertinių gyvenimo patirčių, todėl panašų svajonių sąrašą būtų galima susidaryti ir kartu su savo antrąja puse. Kiekvieno žmogaus galutinis sąrašas bus šiek tiek kitoks, nes visi mes turime unikalių svajonių. Tačiau tai ir yra nuostabiausias dalykas, nes jis yra vienintelis ir nepakartojamas, būdingas tik jūsų porai. Bendrų norų sąrašo sudarymas – veikla, kuri jus dar labiau suartins, leis patirti atradimų džiaugsmą ir daugybę dalykų, apie kuriuos kažkada tik svajojote!

 

Amerikiečių seksologė dr. Gabrielle Morrissey sudarė 20 dalykų sąrašą, kuriuos turėtų padaryti kiekviena pora bent kartą per gyvenimą:

 

"santykiai"

 • Išvykti į savo svajonių medaus mėnesio kelionę. Dalis porų susituokia, kai atsiranda vaikų arba būna striuka su finansais, tad taip niekada ir neturėjo progos pasilepinti medaus mėnesiu. Tad net jei praėjo jau daug metų, reikėtų vieną dieną susiruošti ir išvykti medaus mėnesio. O jeigu ir buvote medaus mėnesio, būtų neblogai tai pakartoti dar kartą gyvenime. Išvykite atostogų, kurių tikslas – atnaujinti ir sustiprinti tarpusavio ryšį.
 
 • Išpildyti antrosios pusės didžiausią norą. Ar tai būtų kažkas, ką jie visada svajojo turėti, bet nesugebėjo patys įsigyti arba atsisakė savo svajonių dėlto, kad reikėjo taupyti svarbesniems dalykams, nuostabu padovanoti kažkam, ką jūs mylite, tai, ko jie visada troško.
 
 • Suplanuoti kelionę ten, kur dar niekada nebuvote. Galbūt suplanuosite romantišką viso gyvenimo kelionę arba nuvyksite į egzotiškus ir jaudinančius kraštus. Svarbiausia, kad ta kelionė padovanotų daug puikių įspūdžių ir būtų nepamirštama. Kelionės kuria prisiminimus, kuriais galėsite dalytis visą gyvenimą ir ta nauja patirtis padės sukurti dar stipresnį tarpusavio ryšį.
 
 • Grįžti į tą vietą, kur pirmą kartą susitikote. Pasivaikščiokite gatvelėmis, kuriomis vaikščiodavote, kai buvote ką tik susipažinę ir pabandykite atkurti prisiminimus, vėl pasijusti kaip tada.
 
 • Praleisti savaitgalį lovoje. Padarykite tai bent kartą, jei ne daugiau. Tai tobulas laikas eksperimentuoti, išbandyti vaidmenų žaidimus ir ką nors naujo.
 
 • Linksmai atšvęsti savo santykių jubiliejų. Surenkite vakarėlį savo vaikams, draugams ir šeimos nariams, skirtą švęsti jūsų meilę. Leiskite artimiesiems apgaubti jus savo meile ir pasidžiaukite visi kartu.
 
 • Sukurti šeimą. Jei dar neturite vaikų, galbūt reikėtų įsigyti keturkojį augintinį. Rūpinimasis kitu praplės jūsų gyvenimo kartu patirtį ir suteiks kiekvienai dienai naujų spalvų.
 
 • Pradėti lankyti kursus poroms. Išmokite efektyviau bendrauti, spręsti konfliktines situacijas ir įsiklausyti vienas į kitą. Tai gali padėti pagerinti santykius taip, kaip net nesapnavote.
 
 • Mėnesį (arba du!) mylėtis kasdien. Mėnesį arba daugiau lepinkite vienas kitą fiziniu artumu, o po to išvykite atostogų, per kurias išsikelkite tikslą nesimylėti visą mėnesį, tačiau švelnius jausmus parodykite vienas kitam kitais būdais.
 
 • Išsiaiškinti bent vieną antrosios pusės fantaziją. Galbūt ji bus seksuali, o gal ir ne. Išsiaiškinkite jų slapčiausius jausmus, baimes ir troškimus ir pasidalykite su jais savosiomis. Tai padeda stiprinti intymumą.
 
 • Rasti bendrą hobį. Tai gali būti daug mažų dalykų, kuriuos išbandysite kartu, arba viso gyvenimo hobis, kuris jus visada sies. Užsiimkite bendra veikla ir pajuskite, kaip nuostabu tai daryti, kai šalia visada yra mylimas žmogus.
 
 • Išsikelti tikslą ir jo siekti. Tai gali būti maratonas, jūsų abiejų portretas, naujo būsto paieškos, tikslas pervažiuoti per visą Lietuvą ar pan. Bendrų tikslų siekimas padeda sustiprinti tarpusavio ryšį.
 
 • Pakviesti antrąją pusę į ekstravagantišką pasimatymą. Pavalgykite prabangiausiame miesto restorane, įsigykite geriausius bilietus į koncertą, apsistokite penkių žvaigždučių viešbutyje ir pan.
 
 • Užrašyti savo meilės istoriją. Pasiimkite popieriaus lapą ir kartu užrašykite savo meilės istoriją. Galite ją užrašyti eilėmis, galite priklijuoti nuotraukų, sukurti iškarpų albumą arba asmeninį tinklalapį, skirtą tik jums. Kaip nors įamžinkite savo partnerystę.
 
 • Suorganizuoti grandiozinį, viešą prisipažinimą meilėje. Užrašykite savo antrosios pusės vardą danguje, padainuokite serenadą, pavadinkite jų vardu žvaigždę danguje ar kitaip parodykite savo didžiulę meilę. Viešas prisipažinimas yra viena įspūdingiausių romantinių filmų dalių, tačiau tai nereiškia, kad to negalima įgyvendinti ir realiame gyvenime.
 
 • Pašokti lietuje. Toks šokis atmintyje išliks tikrai labai ilgam.
 
 • Parašyti vienas kitam meilės laišką. Parašykite senamadišką laišką su rašikliu ant balto popieriaus lapo. Neabejojame, kad skaitydami tą laišką, nustebsite ne tik jūs, bet ir jūsų išrinktasis(-oji).
 
 • Suorganizuoti meilės lobio paiešką. Palikite raštelių arba kitų mielų smulkmenų įvairiose namų vietose ir pasiūlykite savo antrajai pusei surasti meilės lobį pagal nuorodas.
 
 • Pasipuošti ir kartu apsilankyti prabangiame renginyje. Kai kurios poros iškilminguose renginiuose lankosi dažnai, tačiau nemažai nėra nė karto gyvenime buvę tokiuose renginiuose. Šią klaidą reikėtų ištaisyti ir iškilmingai atšvęsti, tarkime, Naujuosius metus.
 
 • Išvykti į kelionę be patogumų. Išvykite stovyklauti į gamtą, mėgaukitės paprastais malonumais, grožėkitės žvaigždėtu vasaros dangumi ir skirkite daugiau laiko vienas kitam.