Emocinis intelektas – tai gebėjimas atpažinti ir kontroliuoti savo pačių ir kitų žmonių emocijas. Dažnai teigiama, kad emocinis intelektas yra kur kas svarbesnis negu standartinis intelektas (IQ). Kontroliuoti savo emocijas yra svarbiau negu būti turėti intelekto koeficientą. Štai 15 ženklų, rodančių asmens emocinį intelektą.

 

15 ženklų, rodančių asmens emocinį intelektą:

 
  • Turintelektastingas emocinis žodynas. Kuo daugiau specifinių žodžių naudojate apibūdinti savo emocijoms, tuo turite geresnį supratimą apie tai, kaip jūs jaučiatės, kas sukėlė tokią emocinę būseną ir ką reikėtų daryti.
 
  • Domėjimasis kitais žmonėmis, kurių nepažįstate. Emocinį intelektą turintys asmenys yra smalsūs ir domisi viskuo, kas juos supa. Tie žmonės, kurie užduoda daug klausimų susipažinę su naujais žmonėmis, yra rūpestingesni ir jautresni kitų poreikiams negu tie, kurie to nedaro.
 
  • Pokyčių nebijojimas. Vienas iš skiriamųjų emocinio intelekto požymių yra gebėjimas prisitaikyti ir greitai reaguoti į bet kokius gyvenimo pokyčius. Jeigu laukiate pokyčių, kurie, regis, tyko tiesiog už kampo ir turite pasirengę veiksmų planą, jeigu tie dalykai, apie kuriuos galvojate įvyks, tai reiškia, kad jūsų emocinis intelektas yra labai aukštas.
 
  • Savo asmeninių stiprybių ir silpnybių žinojimas. Emocinį intelektą turintys asmenys žino, kur jie yra geri ir kur – ne tokie. Jie ne tik tai pripažįsta, bet ir geba panaudoti savo stipriąsias savybes sėkmei pritraukti. Jie išnaudoja savo stipriąsias savybes iki galo, kad prieš jas nublanktų jų silpnybės ir trūkumai.
 
  • Jūs suprantate kitus. Žmonės su aukštu emociniu intelektu visada supranta, ką kiti jaučia ir galvoja. Jeigu mokate skaityti žmones kaip atverstą knygą, vadinasi, jūs esate išskirtinis žmogus.
 
  • Jus sunku įžeisti ir nelaikote nepasitenkinimo. Gebėjimas pozityviai reaguoti negatyviose situacijose išduoda žmogaus aukštą emocinį intelektą. Asmenys, turintys emocinį intelektą, gali pasijuokti patys iš savęs ir jie niekada neleidžia, kad sudėtingos situacijos juos sužlugdytų.
 
  • Jūs mokate save kontroliuoti. Jūs mokate kontroliuoti savo mintis, kad išvengtumėte konfliktų ir bet kokių impulsyvių veiksmų, tai galite būti tikri, kad turite emocinį intelektą. Emocinį intelektą turintys žmonės visada žino, kada pasakyti „ne“ ir vengia tokių situacijų kaip „Nemanau, kad galiu“, „Nesu tikras“.
 
  • Nebijote padaryti klaidų ir paleidžiate savo negatyvias mintis. Žmonės su aukštu emociniu intelektu neužstringa, mąstydami apie praeities klaidas ir nepasiduoda pesimizmui bei negatyvioms mintims. Į savo klaidas jie žiūri kaip į galimybę paaugti, patobulėti ir stengiasi iš to išmokti ko nors pozityvaus.
 
  • Duodate ir nesitikite grąžos. Žmonės su aukštu emociniu intelektu vertina stiprius santykius ir daro viską, kad kiti žmonės pasijustų laimingi. Štai todėl jie mėgsta dovanoti dovanas ir nesitiki nieko atgal.
 
  • Vengiate negatyvių žmonių. Jeigu sugebate kontroliuoti bendravimą su negatyviais žmonėmis, greičiausiai turite aukštą emocinį intelektą. Jie daro viską, kad aplinkiniai neišvestų jų iš pusiausvyros, nepriverstų supykti. Jie visada kontroliuoja savo jausmus ir padeda kitiems žmonėms išgyventi krizes.
 
  • Neieškote tobulumo. Emocinį intelektą turintiems žmonėms tobulumo siekis nėra svarbiausias dalykas. Jie puikiai supranta, kad nieko tobulo nėra. Jie niekada nepasiduoda, jei kažkas nepavyksta ir niekada nesako, kad ko nors negali padaryti.
 
  • Vertinate tai, ką turite. Žmonėms su aukštu emociniu intelektu kiekviena diena atneša kažką gero, už ką jie galėtų jaustis dėkingi ir jie nepamiršta už tai padėkoti. Tai padeda pagerinti nuotaiką, suteikia energijos ir pagerina fizinę savijautą.
 
  • Žinote, kaip atsipalaiduoti. Jeigu manote, kad darbas 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę yra tiesus kelias į sėkmę, klystate. Darbas be poilsio tik skatina jus būti ne tokiais produktyviais, kokiais būti galėtumėte ir didina įtampą. Todėl svarbu dirbant reguliariai daryti pertraukas – nesvarbu, kokie užsiėmę būtumėte.
 
  • Ribojate kofeino suvartojimą ir kiekvieną naktį pakankamai miegate. Šie žmonės žino, kaip svarbu miegoti rekomenduojamas 7 – 8 valandas per naktį ir tai, kad kava skatina nervingumą, dirglumą ir nerimastingumą. Miegant organizme vyksta atsinaujinimo procesai, todėl žmogus pabunda pasiruošęs naujoms patirtims, prisiminimams ir iššūkiams.
 
  • Neleidžiate, kad kas nors sugadintų jūsų dieną. Žmonės su aukštu emociniu intelektu yra savo likimo kalviai.Jie džiaugiasi tuo, ką pavyko padaryti ir neleidžia kitiems gadinti jų nuotaikos. Jie turi aukštą savigarbą, bet niekada nežemina kitų. Jie atsižvelgia į kitų žmonių nuomonę, kad taptų dar labiau disciplinuoti ir sėkmingi.