Pavasaris – tai puikus metas atnaujinti savo gyvenamąją erdvę. Tai nereiškia, kad reikia išmesti viską, kas sena ir įsigyti daug naujų daiktų. Fengšui specialistai pataria namuose pamerkti šviežių gėlių, perstumdyti baldus, pakeisti tamsias užuolaidas šviesiomis ir pan., kad Či energija galėtų laisvai tekėti.

 

namai

15 pavasarinių fengšui taisyklių, kurias gali pritaikyti kiekvienas:

 
  • Šviesos intensyvumo reguliatoriai arba arbatinės žvakės padeda sukurti jaukią atmosferą ir suteikia daugiau harmonijos namų interjerui. Ryški šviesa namus pripildo dinaminės energijos ir pritraukia netikėtus bei malonius pokyčius.
 
  • Atsispindinti šviesa pagražina namų dekorą. Veidrodžiai, keramikinės bei stiklinės vazos, krištoliniai šviestuvai bei stalinės lempos, daiktai, pagaminti iš nerūdijančio plieno, poliruoti metalo dirbiniai ir fengšui talismanai padeda kurti gaivų ir pavasarinį namų interjerą.
 
  • Pagrindiniu pavasarinio fengšui interjero akcentu gali tapti baltos langų užuolaidos su gėlių raštais ir baltai dažyti namų kampai.
 
  • Įprastos, ant lubų kabinamos lempos, pastatomi toršerai, stalinės lempos, naktiniai ir sieniniai šviestuvai, įrengti kambaryje, suprojektuotame pagal fengšui principus, neutralizuoja ilgą laiką užsistovėjusią energiją. Veidrodis, atspindintis šviesą į tamsų kambario kampą taip pat yra puikus būdas neutralizuoti neigiamą energiją ir užtikrinti laisvą energijos tekėjimą visuose namuose.
 
  • Dar viena iš fengšui idėjų, kaip kurti jaukią atmosferą namuose – apšvietimo sistemas įrengti ant vonios grindų, kad apsilankę vonios kambaryje žmonės pasijustų lyg jaukioje ramybės oazėje.
 
  • Pavasarį rekomenduojama pakeisti patalynę, kilimus, užuolaidas, staltieses ir dekoratyvinių pagalvėlių užvalkalus iš tamsių į šviesius, spalvingus bei ryškius. Šie akcentai akimirksniu pagyvina namų interjerą ir fengšui kambarių dekorą.
 
  • Langus galima dengti medžiaginėmis ir ritininėmis užuolaidomis, žaliuzėmis ir kt. Renkantis pavasarines dekoracijas rekomenduojama rinktis natūralias ir lengvas medžiagas. Dabar pats laikas įprastas užuolaidas pakeisti vertikaliomis žaliuzėmis, plisuotas žaliuzes į romanetes, kurios suteiks naujų, šviežių akcentų interjerui, daugiau šviesos. Kartais pakanka tiek nedaug, kad pavasaris ateitų ne tik į širdį, bet ir į namus.
 

amethyst-IFSG

  • Durų dekoracijos taip pat turėtų būti šviesių spalvų, kad padėtų įleisti į pagal fengšui principus įrengtus namus daugiau pavasario. Tamsiose vietose turėtų būti daugiau šviesių atspalvių, kad energija galėtų stabiliai tekėti per namus.
 
  • Baldus ir dekoro elementus galima nudažyti pastelinėmis spalvomis arba galima dekoruoti vien tik augalų vazonus. Juos galima nudažyti įvairiais raštais, gamtos motyvais, perrišti įvairiaspalvėmis juostelėmis, kaspinais, priklijuoti pavasarinių aplikacijų ir pan.
 
  • Pagal fengšui labai svarbu prižiūrėti lauko duris. Atliekant pavasarinius namų tvarkymo darbus, reikėtų nepamiršti nuvalyti dulkių ir kitų nešvarumų nuo jų. Nepamiršti gerai išpurtyti durų kilimėlio, o dar geriau įsigyti naują. Idealu, jei durų kilimėlis tokio paties pločio kaip lauko durys. Įėjimas į namus matomas kiekvieną dieną ir nuo to vaizdo, kuris išvystamas, priklauso namų gyventojų ir svečių nuotaika. Švari ir prižiūrėta įėjimo zona siunčia smegenims žinutę apie saugumą, jaukumą ir stabilumą.
 
  • Įsigyti sveiką, jauną augalą vazonėlyje. Tokie augalai suteikia namams naujos energijos ir gyvybingumo. Jauni augalai, kaip ir pavasaris, asocijuojasi su nauja pradžia. Įdomu, kad rūpinimasis augalais gali net padėti pagerinti pašlijusius santykius su artimaisiais. Greičiausiai taip yra todėl, kad kambarinių augalų priežiūra padeda nusiraminti ir į viską reaguoti ne taip audringai kaip anksčiau. Rūpinimasis augalu simbolizuoja santykių atgimimą.
 
  • Už gerus santykius atsakingą fengšui žemėlapio sektorių dekoruoti šeimos narių ir artimų draugų nuotraukomis. Jos suteiks namams naujos energijos ir primins apie smagų laiką, praleistą kartu.
 
  • Atlaisvinti ir sutvarkyti fengšui sistemos bagua žemėlapio sritį, atsakingą už naują pradžią, kuri yra gyvenamosios erdvės kairės pusės centre. Fengšui konsultantai dažniausiai pradeda darbą nuo šios srities tvarkymo, nes jis asocijuojasi su nauja pradžia.
 
  • Fengšui galima taikyti ne tik patalpų viduje, bet ir išorėje. Pavasarį rekomenduojama skirti pakankamai dėmesio sodo dalies, esančios „naujos pradžios“ sektoriuje, sutvarkymui ir atnaujinimui. Rekomenduojama pasodinti pavasarinių gėlių: vėdrynų, našlaičių bei raktažolių.
 
  • Pavasarį namai turi skaniai kvepėti. Todėl fengšui konsultantai rekomenduoja deginti šalavijų smilkalų lazdeles. Smilkstantis šalavijas pagal fengšui simbolizuoja seno ciklo pabaigą ir naujo pradžią. Degdamas šalavijas neutralizuoja neigiamą energiją, todėl, per pavasarinį namų tvarkymą, reikėtų nepamiršti to padaryti. Šalavijo aromatas patinka daugeliui ir asocijuojasi su švara ir ramybe.
 

Klasikinio fengšui ir BaZi kinų astrologijos konsultantės, internetinio puslapio www.AnitaRosenberg.com įkūrėjos Anitos Rosenberg komentaras

 

Anita-standing-crop

 

Oficialiai pagal kinų kalendorių pavasaris prasidėjo vasario 4 d. Medis yra pavasario elementas, o šio elemento mėnesiai yra vasaris, kovas ir balandis. Dėmesys pavasarį pagal fengšui kreipiamas į augimą bei naujas pradžias. Žurnalo skaitytojams ir savo klientams, tarp kurių yra ir garsusis supermodelis Miranda Kerr bei amerikiečių iliustruotojas Shepardas Fairey, siūlau laikytis 5 patarimų:

 
  • Įsileisti Ugninio Gaidžio energiją. 2017 metai yra Ugninio Gaidžio metai, kurio pagrindinis elementas yra UGNIS. Jeigu jūsų gimimo diagramoje yra ugnies elementas, tai 2017 metai jums bus geri. Taip pat gerai seksis žmonėms, dirbantiems rinkodaros, reklamos, pramogų, dvasingumo ir technologijų srityse.
 
  • Išmesti tai, kas nereikalinga. Tai ne visai fengšui, bet svarbu. Užgriozdinta daiktais erdvė neleidžia išsilaisvinti. Tai gali blokuoti progresą ir dėlto galite jaustis sumišę. Aš patariu pavasarį susitvarkyti visus kampus namuose ir darbo vietoje. Paklauskite savęs: ar man tikrai viso to reikia? Ar tie daiktai atspindi tai, kuo aš esu dabar ir kuo noriu tapti? Ar aš tai laikau tik todėl, kad man tai kažką primena? Jeigu daiktas yra sulūžęs, ar tikrai jį taisysiu?
 
  • Šviežios gėlės pritraukia klestėjimą. Pavasaris yra puikus laikas susikurti naują kassavaitinį ritualą (pamerkti šviežių gėlių), kuris namus ar darbo vietą pripildys pozityvios energijos. Tinka tik gyvos, ne dirbtinės, šilkinės gėlės. Kai jos nuvys, iš karto pakeisti kitomis.
 
  • 3 pagrindiniai sektoriai jūsų namuose ar darbo vietoje 2017 metais yra Rytai (turtas), Pietryčiai (Paaukštinimas) ir Šiaurė (Galia ir valdžia). Norint juos aktyvuoti reikia atidaryti langus arba duris, jeigu jos yra šiose vietose, pastatyti Jan objektų, pavyzdžiui, televizorių ar garso aparatūrą. Iš esmės vien noras naudotis šiomis vietomis dažniau jas suaktyvina. Geras fengšui – tai ne tam tikrų objektų išdėstymas ir kvailos monetos.
 
  • Pusiausvyrai ir harmonijai atkurti aš labai mėgstu naudoti kristalus. Nors tai nėra fengšui, bet jie tikrai veikia. 3 geriausi iš jų – tai juodasis turmalinas (padeda išvengti toksiškų žmonių ir apsaugo), rožinis kvarcas (rezonuoja su širdies čakra) bei ametistas (valo aplinką). Kenksmingą radiaciją ir elektromagnetinių bangų laiką padeda išvalyti mano mėgstamiausi: žaliasis malachitas (skatina rizikuoti ir keistis) ir šungitas (neutralizuoja laisvuosius radikalus). Darbo vietoje galima laikyti aventuriną (ramina emocijas). Daugiau apie tai galite sužinoti apsilankę mano tinklalapyje anitarosenberg.com.
 

Įdomu

 
  • Bagua – žemėlapis, padalijantis namus į 9 svarbiausias gyvenimo sritis, vadinamas Gua.
 
  • Paieškos sistema „Google“ randa 136 milijonus tinklalapių, kuriuose minimas fengšui, o „Youtube“ tinkle yra maždaug 9950 tokių vaizdo įrašų.
 
  • Kas sekundę vienas žmogus internete ieško informacijos apie fengšui.
 
  • Fengšui yra populiarus ne tik tarp garsenybių, bet ir tarp didelių korporacijų bei organizacijų, iš kurių garsiausios Jungtinės Tautos, verslo laikraštis „Wall Street Journal“ ir kino studija „DreamWorks“. „Disney“ kompanija net perkūrė Honkongo Disneilendo dizainą (vartus ir takus) pagal fengšui principus.
 
  • Svarbi fengšui dalis yra oro valymas ir erdvės atlaisvinimas. Moksliškai įrodyta, kad vaistinių augalų (šalavijų, kvapiųjų burserų ir kt.) deginimas pasižymi antiseptiniu poveikiu. Išvalytame ir dezinfekuotame ore nebelieka 94 % žalingų bakterijų.
 
  • Tvarkymasis yra labai svarbus etapas, siekiant pusiausvyros ir harmonijos. Anot statistikos, žmogus praleidžia beveik metus, ieškodamas kažko, ką pasidėjo ne į vieną.
 
  • Fengšui konsultantai patikrina elektromagnetines pastato bangas, kurias skleidžia elektros energijos tiekimo linijos, radarai, mikrobangų krosnelės, televizorių ir kompiuterių ekranai. Elektrobangų spinduliuotė siejama su padidėjusia nemigos, vėžio, galvos skausmo, streso ir kitų sveikatos sutrikimų rizika.
 
  • XX amžiaus viduryje Kinijoje tapo nelegalu praktikuoti fengšui. Viena iš priežasčių – Mao Dzedongas, žinodamas, kokią galią turi fengšui, nenorėjo, kad eiliniai gyventojai turėtų bent kokį pranašumą prieš vyriausybę. Per revoliuciją vyriausybė degino Fengšui knygas, persekiojo ir sodino į kalėjimą visus, kurie praktikavo šį senovinį erdvės komponavimo meną.
 
  • Pagal fengšui raudona spalva reiškia staigius pokyčius. Britų mokslininkai atliko tyrimą ir nustatė, kad moterys per pirmą pasimatymą vilkėjusios raudonos spalvos aprangą, turėjo didesnę tikimybę būti pakviestos ir į antrą pasimatymą. Norint pagerinti seksualinį gyvenimą galima įprastą baltą patalynę pakeisti į raudoną.
 
  • Vaikų kambaryje turėtų vyrauti jan arba vyriška energija, nes augančiam organizmui reikia daug intensyvios energijos, kad galėtų vystytis ir tobulėti.
 
  • Fengšui konsultantai rekomenduoja auginti kambarinius augalus. Jų nauda įrodyta ir moksliniais tyrimais: pasirodo, kad užtenka vien tik pasižiūrėti į augalus, kad sumažėtų kraujo spaudimas.
 
  • Moksliniai tyrimai rodo, kad baltas lubas perdažius mėlynai gali pagerėti vaikų pasiekimai moksle.
 
  • Moksliškai įrodyta, kad pinigų medis padeda pritraukti pinigus. Pinigų medis, kurį dažnai rekomenduoja namuose laikyti fengšui konsultantai, valo orą ir didina deguonies koncentraciją. Patalpų oro kokybę pagerina maždaug 30 %. Tyrimų rezultatai, kad žmonės, kurie augino zamiokulką arba pinigų medį, buvo produktyvesni, pasiekė geresnių mokymosi rezultatų, todėl galėjo daugiau uždirbti.