14 produktų, kuriuos žmonės dažniausiai painioja
2020-09-14 09:21Kai kurių produktų pavadinimai skamba panašiai, bet juos atskirti gali būti sudėtinga. Nedidelė klaida juos įvardijant kartais gali nustebinti skonio receptorius, o kartais net būti mirtina. Tad kokie produktai dažniausiai painiojami visame pasaulyje?
14 produktų, kuriuos žmonės dažniausiai painioja:
- Valgomieji ir nuodingi grybai. Nuodingi grybai turi sijonėlį ir gumbą apatinėje dalyje. Valgomųjų grybų kepurėlė būna pusrutuliška.
- Plantanai ir bananai. Plantanų žievė žalesnė, storesnė negu bananų. Be to, juos prieš valgant reikia iškepti. Bananai yra saldūs ir gali būti valgomi iš karto.
- Lakštiniai ir makaronai. Skiriasi naudojamais ingredientais ir gaminimo būdu. Lakštiniams gaminti dažniausiai naudojami kvietiniai miltai, į juos dedama druskos, kad būtų minkštesni. Makaronai gaminami taip, kaip būtų sausi ir kieti produktai, kuriuos galima būti ilgai laikyti spintelėje iki vartojimo.
- Džemas ir drebučiai. Jie skiriasi tuo, kad verdant džemą lieka vaisių ar uogų gabalėlių, sėklyčių, o, ruošiant drebučius, masė yra perkošiama, kad liktų nebūtų sėklyčių ir jokių didesnių vaisių ar uogų gabalėlių.
- Persikai ir nektarinai. Persikų žievelė padengta švelniais pūkeliais, o nekarinų – visiškai lygi ir glotni. Nėra didelio skirtumo, ar gaminant tam tikrą patiekalą bus naudojami persikai ar nektarinai, bet persikų žievelė yra storesnė, todėl ją dažniau rekomenduojama nulupti.
- Karališkosios ir didžiosios krevetės. Jų skonis panašus, bet karališkosios krevetės yra šiek tiek didesnės. Be to, jas paruošti trunka ilgiau, todėl dažniausiai restoranuose patiekiamos didžiosios, o ne karališkosios krevetės.
- Avinžirniai ir sojų pupelės. Šiose ankštinėse daržovėse yra skirtingų vitaminų ir mineralų. Be to, sojų pupelių negalima valgyti žalių. Yra daugiau skirtingų avinžirnių paruošimo būdų, juos net galima vartoti žalius, nors ir tada geriau valgyti tik daigintus avinžirnius.
- Kalendros ir petražolės. Nors atrodo labai panašiai, bet tai visiškai kitokie žalumynai. Petražolės turi smailėjančius lapus ir yra švelnesnio skonio, o kalendros – labiau garbanotus lapus ir aitresnį skonį. Lengviausia šias žoleles atskirti pagal kvapą.
- Dželato ir ledai. Pagrindinis abiejų šių desertų ingredientas yra grietinėlė. Tačiau skiriasi naudojamų riebalų kiekis. Dželato desertui pagaminti reikia mažiau grietinėlės, daugiau pieno ir nereikia kiaušinių trynių, kurie yra vienas svarbiausių ingredientų ledų sudėtyje. Be to, ledai laikomi -18°, o dželato – -8° temperatūroje.
- Jamsai ir batatai. Jamsai gali užaugti labai dideli, net iki 60 kg. Be to, jamsus būtina išvirti prieš nulupant. Batatų žievė plonesnė, jie saldesni, mažiau sausi, krakmolingi, gali būti įvairių atspalvių.
- Indiška duona roti ir tortilija. Skiriasi riebalų kiekiu. Tortilijoms paprastai naudojamas margarinas arba gyvulių taukai, o roti – rapsų arba kitas augalinis aliejus. Be to, roti duona kietesnė nei tortilija.
- Agurkas ir cukinija. Agurkai yra kieti, vaškiniai ir vėsūs, o cukinijos yra šiltesnės, jų žievelė yra švelni. Daugumos agurkų paviršius yra šiurkštus, nelygus, o cukinijų – visada lygus. Kalbant apie skonį, žinosite, kad valgote agurkus, nes jie yra traškesni.
- Neperdirbtas ir rudasis cukrus. Neperdirbtas cukrus turi švelnų karamelės skonį, yra šviesiai rudo atspalvio. Rudasis cukrus yra tamsesnis, lipnesnis ir ryškesnio karamelės skonio.
- „Macaron” ir „macaroon” sausainiai.„Macaron” atsirado Prancūzijoje ir juos sudaro 2 maži sausainėliai, pertepti kremu. „Macaroon” sausainiuose dažniausiai yra kokosų drožlių ir kiaušinių plakinio. Pastarieji sausainiai yra aromatingi ir minkšti.