Kai gyvenimas pasiūlo citrinų – išsispausk iš jos limonadą! Populiarus posakis ne taip ir toli nuo realybės: net tai, kas bloga, gali tapti geru, išmintingai panaudojus. Kai gyvenimas pateikia sunkumų, verta prisiminti 13 dalykų.

 

gyvenimas

13 dalykų, kuriuos reikia prisiminti, kai gyvenimas pateikia sunkumų:

 
  • Yra, kaip yra. Buda yra pasakęs: „Jūsų kančias sukelia jūsų pasipriešinimas tam, kas yra“. Pagalvokite apie tai minutę. Tai reiškia, kad kentėjimas yra įmanomas tik tada, kai atsisakote pripažinti tai, kas vyksta. Jeigu galite ką nors pakeisti, imkitės veiksmų. Tačiau jeigu nieko neįmanoma padaryti, lieka dvi išeitys: susitaikyti su situacija ir atsikratyti negatyvumo arba ilgai ir varginančiai kentėti, rašo lady.pravda.ru.
 
  • Problema tampa problema, tik kai ją įvardijate. Mes patys dažniausiai tampa didžiausiais savo pačių priešais. Laimė priklauso nuo požiūrio. Jeigu manote, kad kažkas yra problema, tai jūsų emocijos ir mintys prisipildys negatyvumo. Pagalvokite, kokių pamokų galite išmokti iš šios situacijos ir staiga pamatysite, kad problemos nebėra.
 
  • Jeigu norite ką nors pakeisti, pradėkite nuo savęs. Išorinis pasaulis yra jūsų vidinio pasaulio atspindys. Tikriausiai pažįstate žmonių, kurie gyvena nuolatiniame chaose ir strese. Tai nėra atsitiktinumas. Mes linkę manyti, kad pasikeitusios aplinkybės keičia mus. Iš tikrųjų reikia elgtis priešingai: keisti save, kad pasikeistų aplinkybės.
 
  • Nesėkmių nėra – yra tik galimybės išmokti ko nors naujo. Žodį „nesėkmė“ reikėtų išbraukti iš savo žodyno. Visi sėkmingi žmonės yra patyrę nesėkmių prieš didžiąją sėkmę. Iš savo klaidų reikėtų pasimokyti.
 
  • Jeigu negavote tai, ko norėjote, vadinasi, kažkas dar geresnio laukia jūsų ateityje. Jeigu pažvelgtumėte atgal, pamatytumėte, kad netrukus po to, kai kažkas nepasisekė, gyvenime įvyko kažkas gražaus ir gero. Tiesiog tikėkite, kad viskas vyksta taip, kaip turi vykti.
 
  • Vertinti šią akimirką. Ši akimirka daugiau niekada nepasikartos. Kiekviena gyvenimo akimirka yra vertinga, todėl neleiskite kai prabėgti nepastebėtai. Greitai viskas taps prisiminimais. Galbūt vieną dieną, tai, kas dabar daro jus laimingu, pradės kelti nuobodulį.
 
  • Paleisti norus. Daugelio žmonių mąstymas yra asociatyvus. Tai reiškia, kad jie savo norams priskiria didelę reikšmę ir, jei nepavyksta jų įgyvendinti, juos apninka negatyvios mintys. Todėl tokį mąstymą reikėtų keisti į „izoliuotąjį protą“: jeigu ko nors norite, jūs vis tiek būsite laimingi, nepriklausomai nuo to, ar tai gausite, ar ne. Jūsų emocijos šioje būsenoje išliks neutralios ir pozityvios.
 
  • Suprasti savo baimes ir būti už jas dėkingiems. Baimė gali būti puikus mokytojas. Įveikti baimę reiškia asmeninę pergalę. Baimei įveikti yra daug metodų, tačiau svarbiausia – praktika. Baimė – tai tik iliuzija.
 
  • Leisti sau patirti džiaugsmą. Keista, bet yra daug žmonių, kurie neleidžia sau džiaugtis. Atrodo, kad jie net nežino, kaip būti laimingiems. Kai kurie yra tokie priklausomi nuo asmeninių problemų ir vidinio chaoso, kad net nesuvokia, kas jie iš tikrųjų yra, atmetus visa tai. Pasistenkite leisti sau prabangą pabūti laimingu. Kad ir trumpai, svarbu mokėti sukoncentruoti dėmesį į tai, kas kelia džiugesį, o ne į nuolatinius sunkumus.
 
  • Nelyginti savęs su kitais. O jeigu norite tai daryti, tai lyginkite save tik su blogesniais už save. Neturite darbo? Bent jau džiaukitės, kad gaunate bedarbio pašalpą – daugybė žmonių visame pasaulyje gyvena dideliame skurde. Neatrodote kaip Angelina Jolie? Bet kaip ji atrodo mažuma pasaulio gyventojų. Greičiausiai jūs netgi esate patrauklesnis negu dauguma žmonių!
 
  • Jūs nesate auka. Jūs esate tik savo minčių, žodžių ir veiksmų auka. Niekas nieko specialiai nedaro už ar prieš jus. Patirtis kuriate patys. Nevenkite atsakomybės ir supraskite, kad galima įveikti sunkumus. Reikia tik pakeisti mintis ir veiksmus. Atsikratykite aukos sindromo ir tapkite laimėtoju.
 
  • Viskas gali pasikeisti. „Ir tai praeis“, – paprasti žodžiai, kurie guodžia ir ramina. Kai esame užstrigę nepalankioje situacijoje, atrodo, jog nėra išėjimo iš jos. Atrodo, kad niekas nepasikeis. Tai netiesa! Niekas netrunka amžinai, išskyrus mirtis. Tačiau, kad tai įvyktų greičiau, reikia imtis veiksmų pakeisti situaciją.
 
  • Viskas įmanoma. Stebuklų nutinka kasdien. Vieni stebuklingai pasveiksta nuo paskutinės stadijos vėžio, kiti sutinka savo antrąją pusę, kai jau būna praradę viltį, kad tai kada nors įvyks. Kartą patikėjus tuo, galima sakyti, kad kova yra beveik laimėta.