13 dalykų, kuriuos reikėtų keisti gyvenime po 30-ties
2018-04-25 11:33Trisdešimtmetis daugeliui žmonių yra ta riba, kai norisi kardinaliai keisti savo gyvenimą, išsikelti naujų tikslų ir jų siekti. Šiame amžiuje vis dar yra daug energijos, laiko ir visos svajonės dar priešakyje. Štai keletas dalykų, kuriuos turėtų padaryti tie, kuriems sukako 30 metų. Tačiau šį sąrašą reikėtų peržvelgti ir tiems, kurie 30 metų slenkstį jau seniai peržengė ar dar tik prie jo tik artėja, nes kai kuriuos dalykus gyvenime daryti niekada nevėlu!
13 dalykų, kuriuos reikėtų keisti gyvenime po 30-ties:
- Eiti miegoti ir keltis rytais tuo pačiu metu. Nesvarbu, kiek ilgai norite miegoti savaitgaliais, tačiau per ilgai miegoti nereikėtų. Sveikiausia keltis ir gultis visada panašiu metu. Tada organizmas pripranta prie tokio paros ritmo ir sumažėja rizika, kad pramiegosite ką nors svarbaus.
- Pradėti rašyti dienoraštį. Kasdien užsirašyti savo mintis ir emocijas, aprašyti savo gyvenimo įvykius dienoraštyje turėti tapti kasdieniniu įpročiu. Tai ne tik padės nuleisti garą, bet ir padės išmokti analizuoti ir suprasti daugelį savo gyvenimo akimirkų lengviau. Ateityje šiuos savo gyvenimo užrašus bus smagu paskaityti.
- Pradėti taupyti pinigus. Sulaukus 30-ties reikėtų pradėti keisti požiūrį į santaupas, pagalvoti apie pensiją. Galima net pradėti eiti į finansinio raštingumo kursus, kurie išmokys planuoti pajamas ir tinkamai investuoti. Gyvenimas yra netikėtas ir niekas negali žinoti, ar ateityje neturės problemų su sveikata, bylų teisme, neišgyvens skyrybų ir nepatirs verslo problemų.
- Kasmet apsilankyti pas gydytoją. Retas trisdešimtmetis galvoja apie savo sveikatą. Tačiau greitas gyvenimo tempas, fizinės veiklos trūkumas, stresas darbe ir blogi įpročiai gali labai pakenkti sveikatai. Net jeigu sveikata nekelia rūpesčių, rekomenduojama kartą per metus profilaktiškai pasitikrinti sveikatą, nes kai kurios ligos ir sutrikimai pradžioje neturi jokių akivaizdžių simptomų. Stebėkite, ką valgote ir reguliariai sportuokite – tai tikrai padeda.
- Sutelkti dėmesį į kažką, ką sugebate iš tikrųjų gerai daryti. Po 30-ties reikėtų nusistatyti savo profesinius tikslus, sukoncentruoti dėmesį į didžiausius savo privalumus ir pasiekimus ir stengtis viską daryti tobulai. Tai pareikalaus daug laiko, bet padės rasti darbą, kuris teiks malonumą ir pageidaujamas pajamas.
- Palaikyti gerus ryšius su tėvais, broliais ir seserimis. Stengtis praleisti daugiau laiko su savo šeima ir giminėmis. Jeigu praeityje buvo didelių nesutarimų, reikėtų dabar pasistengti juos išsiaiškinti. Su amžiumi santykiai keičiasi ir tai, kokie jie yra, labai priklauso nuo mūsų pačių. Tėvai dažnai į suaugusius vaikus vis dar žiūri kaip į vaikus, tačiau mes galime jiems parodyti, kad esame brandūs suaugę asmenys, kurie gali savarankiškai gyventi. Laikas skrieja – žmonės sensta ir miršta. Labai svarbu kurti gerus santykius ir džiaugtis laimingu gyvenimu kartu.
- Išmokti pasijuokti iš savęs. Mokėti pasijuokti iš savęs yra labai svarbu, norint būti sveikiems ir laimingiems. Gyvenime pasitaiko daug sunkių situacijų, todėl gebėjimas pamatyti kažką juokingo net tokiomis akimirkomis, padaro gyvenimą šiek tiek lengvesniu. Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie moka pasijuokti iš savęs, jaučiasi laimingesni.
- Pradėti stengtis išlikti geros formos ir valgyti sveiką maistą. Po 30-ties metabolizmas pradeda lėtėti, todėl normalų svorį išlaikyti tampa sunkiau. Norint išlaikyti normalų svorį ir būti sveikiems, reikia pradėti valgyti sveikus maisto produktus. Daug tyrimų parodė, kad norint būti sveikiems valgyti sveikai yra svarbiau negu sportuoti. Be abejo, geriausių rezultatų galima tikėtis, darant ir tai, ir tai.
- Suprasti, kokios yra jūsų asmeninės vertybės. Labai svarbu suprasti, kokios yra tikrosios jūsų gyvenimo vertybės ir prioritetai, nes gali būti, kad jūs nejudate link savo tikslo, kurio norite. Raskite laiko, įsiklausykite į save, pagalvokite, ką jūs iš tikrųjų norite daryti ir ką galite padaryti dabar, kad pradėtumėte judėti tinkama linkme. Nešvaistykite laiko.
- Išmokti vertinti tai, ką turite. Gebėjimas vertinti tai, ką turite, padaro mus laimingais. Dažniausiai laimė nėra tai, kiek jūs uždirbate ar kur gyvenate, bet gebėjimas pastebėti gerus dalykus, tiek didelius, tiek mažus, ir jaustis už tai dėkingiems. Pavyzdžiui, psichologai teigia, kad tos poros, kurios vienas kitam dėkoja, ilgiau išlieka kartu.
- Nustoti galvoti, kad visiems privalote patikti. Sulaukę 40-ties žmonės į viską pradeda žiūrėti tarsi kitoje šviesoje. Pavyzdžiui, daugelis žmonių šiuo metu apmąsto savo santykius su kitais žmonėmis, nutraukia nebetenkinančius santykius, nustoja manyti, kad privalo visiems patikti ir atidžiau renkasi draugus. Tai mus padaro laisvesnius ir skatina labiau vertinti tuos, kurie yra šalia.
- Įgyvendinti savo svajonę. Visi turi kokią nors svajonę ir galbūt net kažką, ko jie nesupranta. Dabar yra laikas, kai galite viską padaryti geriausiai, todėl turėtumėte dirbti, kad jūsų svajonė taptų realybe. Pavyzdžiui, jeigu norite turėti vaikų, nusipirkti namą, pradėti keliauti, įrašyti savo dainų albumą, tai nėra geresnio laiko pradėti tai daryti nei dabar!
- Kasdien paskaityti 30 minučių. Išskirtinis sėkmingų žmonių bruožas – pomėgis literatūrai. Pavyzdžiui, jeigu skaitytumėte knygas valandą per dieną, per metus skaitydami praleistumėte maždaug 15 dienų. Kuo rimčiau žiūrėsite į skaitymą ir kuo daugiau skaitysite, tuo geriau suprasite kitus žmones, tapsite smalsesni, kūrybingesni ir, žinoma, intelektualesni.