Vaikiška pudra gaminama iš silikatų klasės mineralo – talko. Iš šio mineralo gaminama nemažai kūdikių priežiūros priemonių, nes jis nedirgina odos. Daugybe privalumų pasižyminčią vaikišką pudrą gali naudoti ir suaugusieji (jei pudra tinka vaikams, tai neturėtų pakenkti ir suaugusiems). Ji gali padaryti daug daugiau nei tik apsaugoti švelnią kūdikio odą nuo išbėrimų. Ši saldžiai kvepianti, gaivi pudra gali praversti tiek puoselėjant grožį, tiek buitį. Vaikiška pudra gali pakeisti kūno losjoną, dezodorantą, sausą šampūną ir net birią mineralinę pudrą. Ko gero, visiems reikėtų žinoti, kaip ją galima panaudoti.

 

mama ir vaikas

Vaikiška pudra gali būti naudojama:

 
 • Vietoj dezodoranto. Pasibaigus dezodorantui nebūtina iš karto bėgti į parduotuvę ir pirkti naujo, jeigu namuose yra vaikiškos pudros. Tereikia šiek tiek pudros užberti ant delnų ir ją paskirstyti pažastų srityje. Ši pudra netepa drabužių, priešingai nei kai kurie dezodorantai. Taip pat ji patikimai sugeria drėgmę ir išsaugo visą dieną gaivų kūno kvapą. Net tie, kurie įprasto dezodoranto atsisakyti neketina, retkarčiais turėtų pabarstyti pažastų sritį vaikiška pudra. Oda taps švelnesnė.
 
 • Blakstienų apimčiai didinti. Be ilgų ir tankių blakstienų akys nėra labai išraiškingos. Deja, ne kiekviena jomis gali džiaugtis. Paprastai, dažant blakstienas ir siekiant, kad jos būtų ilgos ir tankios, tepami keli tušo sluoksniai. Tačiau ant blakstienų lieka gumuliukų. To išvengti galima naudojant vaikišką pudrą: užtepus vieną tušo sluoksnį ant blakstienų galiukų (geriausia su vatos pagaliuku) paskirstyti šiek tiek pudros, tada dar kartą padažyti blakstienas tušu. Blakstienos nesulips, padidės jų apimtis ir ilgis, tušas išsilaikys visą dieną. Galima pudros paskirstyti ant blakstienų ir prieš blakstienų dažymą ir tepti tušu tik vieną kartą. Abiem atvejais blakstienos pailgėja ir tušas tolygiai pasiskirsto.
 
 • Odai švelninti. Šiurkštoką kūno odą galima tepti kremais ir losjonais, tačiau jie brangiai kainuoja ir gana greitai baigiasi. Sušvelninti odos paviršių padės vaikiška pudra. Ant švarios odos reikia švelniai įtrinti labai ploną sluoksnį pudros. Rezultatas pajuntamas iškart. Oda tampa švelni, glotni ir labai kvepia. Taip pat pudra padeda, kai šlaunys trinasi vieną į kitą. Dėl nuolatinės trinties oda labiau prakaituoja, gali prasidėti bėrimas ar net atsirasti sunkiai gyjančių žaizdų. Odą šlaunų srityje galima pabarstyti vaikiška pudra. Joje esančios medžiagos nuramins odą ir sumažins perštėjimą.
 
 • Makiažo užbaigimui. Norint, kad makiažas puikiai atrodytų visą dieną, vietoj brangios kompaktinės pudros (arba birios mineralinės), kuria užbaigiamas makiažas, galima naudoti pudros miltelius (tepti su birios pudros šepetėliu). Tai padės makiažui išsilaikyti visą dieną. Taip pat galima naudoti vaikišką pudrą, jeigu ant odos tepamas tik BB kremas. Oda atrodys skaistesnė, nes nelygumų nebus matyti plika akimi. Pudros milteliai sugers riebalų perteklių probleminėse srityse. Beje, jie padės ir ilgiau išsaugoti lūpų dažų spalvą. Tiesiog ant lūpų dažų tolygiai paskirstyti šiek tiek vaikiškos pudros ir užtepti antrą lūpų dažų sluoksnį.
 
 • Nuo spuogų. Vaikiška pudra gali išspręsti riebios veido odos problemas, naikinti spuogus.  Kiekvieną vakarą, prieš einant miegoti, veido odą galima patepti plonu pudros miltelių sluoksniu. Per naktį pudra šiek tiek išdžiovins ir sumažins spuogus, bet neužkimš porų. Po šios procedūros naudoti įprastus kremus.
 
 • Prieš depiliaciją. Prieš depiliuojant odą vašku, sausą odos paviršių galima patepti pudra. Tuomet depiliuojamų vietų skausmas bus mažesnis ir procedūra neatrodys tokia nemaloni. Taip pat pudra sugers drėgmę ir padės atskirti kiekvieną plaukelį, dėl to depiliacija taps dar efektyvesnė. Po depiliacijos dar kartą galima odą švelniai patepti pudra, kuri nuramins ir sumažins odos paraudimus.
 
 • Vietoj sauso šampūno. Vaikiška pudra puikiai tinka naudoti vietoj sauso šampūno tarp plaukų trinkimų. Tereikia šiek tiek pudros užberti ant šepečio ir iššukuoti plaukus ties šaknimis. Pudra ne tik suteiks ką tik ištrinktų plaukų pojūtį, bet ir padidins jų apimtį. Šviesiaplaukėms galima naudoti vieną pudrą – ant plaukų nesimatys jokių miltelių žymių. Brunetėms reikėtų sumaišyti pudrą su šiek tiek kakavos, o raudonplaukės į pudrą gali įberti truputį cinamono miltelių.
 
 • Pešiojant antakius. Prieš pradedant pešioti antakius galima juos padengti nedideliu pudros kiekiu. Tada plaukeliai atsiskirs ir bus nesunku juos suimti pincetu. Taip bus lengviau formuoti antakius. Prieš ryškinant antakius pieštuku arba šešėliais, taip pat galima naudoti truputį pudros. Ji leis ilgiau išsilaikyti spalvai.
 
 • Nuo nuospaudų. Vasarą daugelis batus avi be kojinių, todėl gali atsirasti nuospaudų. Norint jų išvengti, prieš apsiaunant avalynę, reikėtų kojas patepti pudra. Ji sugers drėgmę, kojos neprakaituos ir neatsiras nepageidaujamų nuospaudų. Kojos bus švelnios ir maloniai kvepės. Vaikiška pudra taip pat lengvai šalina prastą batų kvapą. Tereikia įberti į batus truputį pudros ir blogas kvapas išnyks.
 
 • Šalinti dėmes. Vaikiška pudra padės išlaikyti drabužius švarius ir gaivius. Ji veiksmingai valo riebalų dėmes iš drabužių. Prieš skalbiant dėmę galima apibarstyti pudra, kuri sugers riebalus ir dėmė lengvai išsiskalbs. Taip pat ir drabužį, išteptą šviežiomis uogomis, iškart reikia apibarstyti pudra. Po 20 min nupurtyti miltelius ir pamerkti drabužį į vandenį. Dėmė nesunkiai išsiskalbs.
 
 • Naikinti drėgmės kvapą balduose. Seni baldai dažnai skleidžia nemalonų drėgmės kvapą. Tam užkirsti kelią galima baldus apibarsčius pudra. Ypač atidžiai pudra ištepti reikia visus stalčius ir sunkiai pasiekiamas vietas, kad efektas būtų kuo geresnis. Žinoma, reikėtų pudrą ant baldų palaikyti bent kelias valandas. Tada išvalyti. Jeigu reikia – pakartoti.
 
 • Atpainioti papuošalus. Susipainiojusius papuošalus sunku atpainioti, tačiau su vaikiška pudra tą padaryti lengviau. Ant susipynusios grandinėlės reikia užberti pudros, tada su kokiu nors smeigtuku arba krapštuku bus nesunku ją atlaisvinti ir išpainioti.
 
 • Palaikyti patalynės švarą. Karštą vasarą net prie atidaryto lango būna tvanku miegoti. Kūnas pradeda prakaituoti ir patalynė sudrėksta. Pudros milteliai sugeria drėgmę ir išlaiko patalynę sausą ir švarią. Tereikia patalynę negausiai apiberti milteliais, po to gerai išpurtyti. Net jei naktį bus prakaituojama, patalynė netaps drėgna.

 

Žinoma, kiekvienas gali atrasti savo būdų kaip panaudoti vaikišką pudrą, išvardinti būdai yra tikrai ne visi. Net tie, kurie niekada nenaudojo vaikiškos pudros, galbūt yra girdėję apie jos privalumus. Pagrindinės vaikiškos pudros funkcijos yra sugerti drėgmę, nuraminti odą ir naikinti blogus kvapus. Tai praverčia, tiek rūpinantis kūno priežiūra, tiek gerinant buitį. Svarbiausia nebijoti bandyti, nes tik eksperimentuojant galima pasiekti geriausių rezultatų!