Nuo tada, kai pirmieji žmonės paliko seniausią mūsų planetos žemyną, Afriką, maždaug prieš 60 tūkstančių metų, jie niekada nebenustojo migruoti ir ieškoti vietos, kur saugiau, patogiau ir geriau gyventi. Kaip paukščiai kiekvieną rudenį išskrenda į šiltuosius kraštus, kur daugiau maisto ir palankesnės oro sąlygos, taip ir žmonės, vedini pačių įvairiausių aplinkybių, susikrauna lagaminus iš keliauja po pasaulį. Valstybių sienų atsiradimas šio natūralaus proceso nesustabdė. 2014 metais žmonių, gyvenančių ne savo gimtosiose šalyse, procentas buvo gana stabilus keletą dešimtmečių. Tačiau globalinė migracija yra viena iš šių dienų aktualijų. Didėjanti žmonių populiacija, politiniai neramumai reiškia, kad migrantų kiekvienais metais bus tik daugiau.

 

"emigracija""

  • Per pastaruosius kelis dešimtmečius pasaulyje žmonių, gyvenančių ne savo gimtosiose šalyse, išliko daugmaž nepakitęs, tačiau tarptautinių migrantų skaičius niekada nebuvo toks didelis kaip dabar. Žinoma, viena iš pagrindinių priežasčių yra ta, kad žmonių populiacija nuo 2,5 milijardo 1950-aisiais išaugo iki beveik 7,5 milijardo žmonių dabar.
 
  • Jungtinėje Karalystėje gyvena įvairialypė imigrantų bendruomenė. Skirtingų tautų atstovų čia daugiau nei bet kurioje kitoje pasaulio vietoje. D. Britanijoje gyvena labai daug žmonių iš buvusių kolonijų.
 
  • Iš pačių vargingiausių trečiojo pasaulio šalių emigruoja mažiausiai žmonių. Nors tarptautiniai migrantai dažniausiai keičia gyvenamąją vietą, norėdami rasti geresnius darbus ir bėgdami nuo finansinių sunkumų, tačiau iš tiesų skurdžiose šalyse gyvenantys žmonės net negali nusipirkti brangių bilietų kelionei į šalis, kur galbūt pagerėtų jų finansinė situacija. Tokios valstybės – tai Centrinė Afrikos Respublika, Kongo Demokratinė Respublika, Nigerio respublika. Tik mažiau nei 3 %populiacijos gyvena už šių valstybių sienų.
 
  • Meksika – Jungtinės Amerikos Valstijos yra pats populiariausias abipusės migracijos kelias visame pasaulyje. 2013 metais Meksikos imigrantų (13 milijonų), gyvenančių Jungtinėse Valstijose skaičius yra didesnis nei visų tautybių imigrantų Rusijoje (11 milijonų). Kad būtų lengviau įsivaizduoti, Rusija yra antras viso pasaulio imigrantų centras, po Jungtinių Amerikos Valstijų, kurioje gimė didžiausia užsieniečių populiacija (46 milijonai imigrantų).
 
  • Pagal tautybę indų ir kinų, gyvenančių ne savo gimtosiose šalyse, skaičius nuo 1990 iki 2013 padvigubėjo. Po pasaulį pasklido nuo 7 iki 14 milijonų indų ir nuo 4 iki 9 milijonų kinų. Indija – valstybė, turinti daugiausia gyventojų ne savo teritorijoje. 2013 metais pralenkė net Meksiką – ankstesnę lyderę.
 
  • Ispanijoje imigrantų skaičius nuo 1990 iki 2013 metų išaugo beveik aštuoneriopai: nuo mažiau nei milijono iki daugiau negu 6 milijonų.
 
  • 84 % Jungtinių Arabų Emyratų gyventojų pagal gimimo liudijimus yra užsieniečiai – gimę kitose šalyse. Palyginus su kitomis šalimis čia gyvena daugiausiai imigrantų. Kitos trys didžiausios emigrantų bazavimosi vietos taip pat yra Persijos įlankoje – Kataras (74 %), Kuveitas (60 %), Bahreinas (55 %). Daugiausiai imigrantų atvyksta iš Indijos, Bangladešo bei Pakistano.
 
  • Prancūzams patinka gyventi skirtingose pasaulio vietose. Emigrantai iš Prancūzijos gyvena daugiau šalių negu emigrantai iš kitų valstybių. Įdomu, kad 83 skirtingose šalyse ir teritorijose gyvena bent po 1000 prancūzų tautybės žmonių. Tačiau populiariausios prancūzų emigrantų kryptys yra Ispanija (220 tūkstančiai) ir Jungtinės Amerikos Valstybės (180 tūkstančiai) bei Kanada.
 
  • Europoje didžiausia migrantų populiacija yra Vokietijoje ir Prancūzijoje (iš Turkijos ir Alžyro). Čia taip pat daug laikinai atvykstančių migrantų iš Pietų Azijos, kurie gyvena iš dirba Saudo Arabijoje bei kitose Persijos įlankose šalyse.
 
  • Kai buvo nuverstas musulmoniškos valstybės Libijos lyderis Muanmaras Gaddafi, pastebimai sumažėjo migrantų į Viduržemio jūros regioną srautai. Tačiau tik laikinai. 2014 metais į Italiją atvyko daugiau nei 170 tūkstančių migrantų ir šalis pajuto didžiausia migrantų antplūdį per visą Europos Sąjungos istoriją.
 
  • Sirijos pabėgėlių skaičius pastaraisiais metais viršija emigrantų skaičių per II pasaulinį karą. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl nuo karo bėgančių migrantų apgyvendinimas tampa vis didesne problema Europoje.
 
  • Dėl stichinių nelaimių kiekvienais metais visame pasaulyje migruoti priversti daugiau nei 27 milijonai žmonių.