Kai nėštumo testas parodo dvi juosteles, per vėlu svarstyti, ar tinkate būti tėvais. Tačiau poros, kurios kol kas neturi vaikų, vis dar gali galvoti, ar ne per greitai ir kada bus tinkamiausias laikas. Gyvenime neįmanoma visko numatyti, tačiau, manoma, vaikas augs laimingiausias, jei tėvai bus iš anksto pasiruošę jo atėjimui.

 

vaikai

11 ženklų, kad jūs jau esate pasiruošę būti tėvais:

 
  • Turėti kūdikį yra abipusis sprendimas. Sveikų santykių pagrindas – sąžiningumas ir abipusė pagarba. Negalima tiesiog ignoruoti partnerio norų. Jūs vienas kitam esate daugiau nei priemonė giminei pratęsti. Todėl norint išvengti konfliktų ir nesusipratimų ateityje, apie vaikus reikėtų pakalbėti iš anksto.
 
  • Vaikas neišspręs poroje kylančių problemų. Kartais kūdikis gali užlopyti skyles santuokoje, nes užsiėmę tėvai visą dėmesį skirs vaikui ir nebeturės laiko ginčams. Tačiau neretai nutinka taip, kad po kūdikio gimimo santykiai dar labiau pablogėja. Svarbu atsiminti, kad kūdikis nėra koks nors taikdarys ir jis yra vertas gimti laimingoje šeimoje.
 
  • Atsiminti, kad kūdikis yra unikalus, o ne tobulybė iš reklamų. Tikriausiai pasvajojate, kaip atrodys jūsų vaikas ir kokių talentų turės. Tačiau reikia suprasti, kad jūsų dar negimęs kūdikis, gali pasirinkti visai kitokį gyvenimo kelią. Reikia mokėti priimti ir mylėti savo vaiką, nesvarbu, koks jis ar ji bebūtų.
 
  • Realiai įvertinti savo gebėjimus. Tėvai, gyvenantys be rūpesčių, yra retenybė. Tačiau nesijauskite bejėgiai, kol dar jais netapote. Tiesiog nusiimkite rožinius akinius, susitaikykite su savo nedideliais trūkumais ir būkite pasiruošę klysti.
 
  • Nekeisti savo gyvenimo dėl kažkieno kito standartų. Internetas „sprogsta“ nuo patarimų, kaip gyventi teisingai: kada turėti kūdikį, kas yra pilna šeima… Nekreipkite į tai dėmesio. Niekas negali pasakyti, kad jums bus tinkamas metas turėti vaikų. Jūs patys turite tai pajausti.
 
  • Įvertinti galimus nesklandumus ateityje. Kai kurios poros vaikų turėjimą suvokia kaip pramogą. Be abejo, su vaikais būna smagu, tačiau būna ir daug vargo bei rūpesčių. Galima tik įsivaizduoti, kokį poveikį nauja gyvybė turės vaikų psichinei būklei. Todėl geriau būti viskam pasiruošus.
 
  • Kūdikiai sukelia aibę skirtingų emocijų. Kūdikiai yra tikri profesionalai, gebantys sukurti pusiausvyrą tarp mielumo ir „grynų“ emocijų. Kai laimingi tėvai tampa per daug mieli, metas jiems duoti pipirų! Mielas angeliukas akimirksniu gali tapti žalia pabaisa. Tiesiog nusiraminkite ir susitaikykite su tuo.
 
  • „Nėštumas“ ir „košmaras“ nėra sinonimai. Nebūtina šokti su parašiutu, kad įveiktumėte aukščio baimę. Ta pati taisyklė galioja ir nėštumui: nerimą galima sumažinti iš anksto.
 
  • Skirti didelį dėmesio finansų planavimui. Kai gimsta vaikas, išlaidos greitai viršija pajamas. Tačiau jeigu turėsite santaupų, situacija gali būti lengvesnė. Jūsų vaikui reikės gero maisto ir priežiūros.
 
  • Asmuo turi būti pasiruošęs tapti vienu iš tėvų. Vaikas yra sudėtingas mechanizmas. Vaikas gali bet kada pradėti verkti ir nebus lengva jį sustabdyti. Reikia mokėti neprarasti pusiausvyros tokiose situacijose.
 
  • Sprendimas tapti tėvais yra apgalvotas, o ne primestas kitų. Visi yra girdėję istoriją apie vienišą žmogų, kuriam senatvėje niekas neatneša nei vandens stiklinės. Turėti vaiką yra tik jūsų sprendimas. Reikia pagalvoti apie savo norus ir gebėjimus, ir pamiršti, ką galvoja kiti.