Laikytis dietos ir gyventi aktyvų gyvenimą dažnai atrodo neįveikiama užduotis. Tačiau, pasirodo, kai yra noro, galima viską suderinti. Štai keletas patarimų veikliems žmonėms, kurie gali padėti numesti svorio ir pagaliau džiaugtis svajonių figūra.

 

"dieta"

11 patarimų, kaip veikliems žmonėms numesti svorio:

 
  • Išmesti visą šlamštmaistį, esantį namuose, kad nekiltų pagundų jį suvalgyti. Paprasčiausiai padaryti taip, kad namie ir darbo vietoje nebebūtų jokių nesveikų maisto produktų ir užkandžių. Kuo mažiau pagundų akims, tuo didesnė tikimybė, kad pavyks laikytis sveikos mitybos plano. Rekomenduojama pasirūpinti, kad po ranka visada būtų natūralių, sveikų užkandžių, kuriuos būtų galima vartoti iš karto arba bent nereikėtų jų ilgai ruošti. Tai, pavyzdžiui, natūralaus skonio ryžių trapučiai, varškės sūris, supjaustytas riekelėmis, humusas su morkomis arba jogurtas su vaisiais.
 
  • Išalkus pirmiausiai išgerti stiklinę vandens, palaukti 20 minučių ir stebėti, ar per tiek laiko alkio jausmas sumažės. Dietologai nuolat primena, kad alkį žmonės neretai linkę painioti su troškulio jausmu. Taigi, išalkus visų pirma reikėtų ne ieškoti, ko užkąsti, bet prisipilti stiklinę vandens ir ramiai ją išgerti. Jei alkio jausmas niekur nedingsta net po 20 minučių, reiškia, kad organizmas iš tikrųjų nori normalaus maisto, todėl reikėtų suvalgyti ko nors, kas suteiktų energijos. Beje, gera idėja visą dieną po truputį siurbčioti vandenį – tai padės sumažinti alkio priepuolius.
 
  • Valgyti nedidelėmis porcijomis kas 2 – 3 valandas. Blogiausia, ką galima padaryti – tai praleisti pagrindinius dienos valgymus ir versti organizmą badauti. Kiekvieno žmogaus prioritetu turėtų būti valgyti sveiką, natūralų ir subalansuotą maistą kas 2 – 3 valandas. Taigi, jeigu iki šiol į darbą susipakuodavote pietus į 2 dalis, nuo šiol maisto davinį paskirstykite į 3 – 4 dalis, kad išvengtumėte alkio jausmo ir staigaus cukraus šuolio kraujyje.
 
  • Kuo įmanoma daugiau judėti. Nesvarbu, kiek daug tenka kasdien dirbti, reikėtų stengtis, kad darbo pobūdis nesulėtintų medžiagų apykaitos. Reikėtų stengtis kuo daugiau judėti. Kas valandą atsistoti nuo kėdės ir padaryti keletą nesudėtingų tempimo pratimų. Dažniau lipti laiptais, o ne važiuoti liftu. Išnaudoti kiekvieną galimybę daugiau pasivaikščioti, praktikuoti gilų kvėpavimą diafragma.
 
  • Stebėti cukraus suvartojimą ir stengtis jį sumažinti. Jei kava ar arbata be šaukštelio cukraus neskani, jį galima pakeisti natūraliu saldikliu – stevija. Stevija – tai Pietų Amerikoje paplitęs augalas, kaip teigiama, 10 – 17 kartų saldesnė už cukrų. Stevija yra visiškai natūrali, turi 0 kalorijų ir jos naudoti reikia labai mažai. Be to, reikėtų atsisakyti saldintų vaisių sulčių, gazuotų vaisvandenių. Tai galima keisti, pavyzdžiui, kokosų vandeniu.
 
  • Rašyti mitybos dienoraštį, stebėti ir skaičiuoti kiekvieną kąsnį ir gurkšnį. Mitybos dienoraštis gali padėti kontroliuoti emocinio valgymo priepuolius, nes jis skatina valgyti sąmoningai ir visada galvoti prieš ką nors dedant į burną. Žinodami, kad kiekvieną vakarą, dar kartą reikės peržiūrėti, ką per dieną suvalgėte ir išgėrėte, pagalvosite dukart prieš imdami ką nors valgyti.
 
  • Suskaidyti sporto treniruotę į 10 minučių intervalus. Tie, kurie neturi laiko ilgoms treniruotėms, gali treniruotę suskaidyti į 10 minučių intervalus jiems patogiu laiku. Net 10 minučių mankšta padeda pagreitinti medžiagų apykaitą.
 
  • Planuoti fiziškai aktyvius susitikimus su kitais žmonėmis. Nebūtina po darbo su kolegomis ar draugais pasyviai sėdėti kavinėje arba kino teatre. Rekomenduojama skirti tokius pasimatymus ir susitikimus, kad būtų galima daugiau pajudėti. Kartu sportuoti, bėgioti, užsiimti kitu lauko sportu – ne tik naudinga, bet ir linksma.
 
  • Nepraleisti savaitgalio treniruočių. Be abejo, šeštadienio rytą labai norisi ilgiau pagulėti lovoje, tačiau reikėtų prisiversti atsikelti anksčiau ir pasportuoti rytais. Tai suteiks daugiau energijos ir padės pasiruošti naujai dienai. Beje, pasportavus savaitgalį ne taip griauš sąžinė, jei dėl įtemptos dienotvarkės nepavyks rasti laiko nueiti į sporto klubą.
 
  • Planuoti pagrindinius valgymus, vadovaudamiesi „40 : 40 : 20“ santykio taisykle. Jeigu jūsų tikslas būti liekniems ir energingiems, reikia laikytis mitybos, kurią sudaro 40 % liesų baltymų, 40 % sudėtinių angliavandenių ir 20 % sveikų riebalų. Kiekvieną dienos valgymą planuoti pagal šią taisyklę.
 
  • Turėti tikslą, kodėl visa tai daroma. Suteikti sau galimybę viską pradėti nuo pradžių. Galvoti apie tai, kaip jausitės ir atrodysite po metų, jei laikysitės sveikos mitybos rekomendacijų.