11 patarimų, kaip neskubėti ir viską suspėti
2017-12-04 14:50Kartais rekomenduojama sulėtinti tempą. Atrodo, kad yra tiek daug neatidėliotinų reikalų, kad neskubėti tiesiog neįmanoma, bet iš tikrųjų viskas priklauso tik nuo požiūrio ir teisingo prioritetų susidėliojimo. Neskubėti ir viską suspėti yra įmanoma ir štai kaip tai padaryti!
11 patarimų, kaip neskubėti ir viską suspėti:
- Atkreipti dėmesį, kodėl nuolat vėluojama. Pakeisti elgesį galima supratus, kada dažniausiai skubama. Paklausti savęs: ar dažniausiai skubu rytais, kai atlieku nuobodžias ir rutinines užduotis, ar prieš treniruotes? Žinant skubėjimo priežastis lengviau rasti išeitį, kaip suspėti viską laiku.
- Mokytis pasakyti: „Ne!“. Realistiškai įvertinti, kiek laiko užtruks užbaigti projektą ir nepamiršti pagalvoti apie kitus kasdieninius įsipareigojimus. Prieš prisiimdami naujų darbų ir užduočių gerai pagalvokite, ar tikrai turėsite pakankamai laiko ir energijos papildomai veiklai. Sakyti: „Ne!“ iš pradžių gali būti sunku, todėl rekomenduojama pirmiausiai pasitreniruoti su draugais ir artimaisiais, kurie yra supratingi.
- Daryti pertraukėles. Trumpos pertraukėlės, net 5 min., per dieną padeda „perkrauti“ smegenis ir padidinti produktyvumą. Suteikdami mintims galimybę klajoti ir „suvirškinti“ dienos informaciją, gali padėti išsaugoti aštrų mąstymą, nenuklysti į lankas ir padaryti viską, ką reikia.
- Iš anksto nepradėti nervintis, kad vėluosite. Mokytis negalvoti apie tai, kas bus iš anksto. Negalvokite, kad vėluojate, kol iš tikrųjų nevėluojate. Žmonės neretai pradeda nerimauti iš anksto, kai realiai dar yra pakankamai laiko, kad viską suspėtų. Energiją, skiriamą beprasmiam nervinimuisi, rekomenduojama skirti pasiruošimui, kai atvyksite į vietą. Žadintuvą galima nusistatyti 10 min. anksčiau, kad diena prasidėtų neskubant.
- Liepti sau sulėtinti tempą. Žmonės dažnai skuba atlikti darbus, bet dėlto skubėjimo nepadaro užduočių iki galo. Jie skuba pradėti kitą darbą, kai pirmasis dar nėra pabaigtas. Dienos pabaigoje jie jaučiasi išvarginti nuolatinio skubėjimo, lėkimo, bet nieko vertingo taip ir nepadarę.
- Įprasti naudotis laikmačiu. Jeigu per daug laiko praleidžiate duše – nusistatykite laikmatį. Nusistatykite laikmatį, kada reikia išeiti iš namų, kad susitikime būtumėte laiku, kada laikas atsitraukti nuo socialinių tinklų ir grįžti prie darbų.
- Medituoti viduryje darbų. Nuolat skubantiems žmonėms rasti papildomą valandą jogai ir meditacijai labai sunku. Tokiems asmenims rekomenduojama įtraukti sąmoningą meditaciją tarp dienos darbų. Vengti daryti kelis darbus vienu metu: jeigu valgote, tai tik valgykite, nesinaudokite kompiuteriu. Jeigu prausiatės duše, tai tik prauskitės. Nesvarbu, ką bedarytumėte (vaikščiotumėte, plautumėte indus, mylėtumėtės) – darykite tik vieną dalyką. Tai padės jaustis ramesniems ir lengviau įveikti užduotis bei sunkumus.
- Vienu metu daryti mažiau darbų. Atrodo, kad vienu šūviu galima nušauti du zuikius (pavyzdžiui, sutvarkyti dokumentus ir pažiūrėti televizorių), bet smegenų veiklos skenavimas parodė, kad vienu metu darant kelis darbus, galiausiai nė vienas iš jų nėra padaromas gerai, todėl klaidų taisymui praleidžiama dar daugiau laiko. Vienu metu darykite tik vieną darbą ir pamatysite, kad taip sutaupysite laiko!
- Dienotvarkėje palikti vietos tarp vienos veiklos iki kitos. Didelė klaida nepalikti vietos pertraukėlei nuo vienos veiklos iki kitos. Reikėtų planuoti laiką taip, kad turėtumėte laiko apsilankyti tualete, papietauti, išgerti kavos ar tiesiog pailsėti. Reikia skirti laiko dienotvarkėje ir nieko nedarymui. Tai labai svarbu, norint produktyviai dirbti ir gyventi per daug nepervargstant.
- Susidėlioti prioritetus ir neplanuoti kiekvienos dienos minutės. Turėti apytikslį dienos planą, kuriame sužymėti pagrindiniai darbai ir veiklos, bet kuris nėra suplanuotas minutė į minutę.
- Pasiruošti netikėtumams. Visko numatyti neįmanoma. Net jei spėsite viską laiku, nebūtinai spės ir kiti žmonės. Jeigu jūs nevėluosite, galbūt būsite priversti laukti ir nervintis. Viešasis transportas ne visada atvyksta laiku, ne visada galima numatyti transporto kamščių keliuose, parduotuvėse ir vaistinėse gali būti ilgesnės eilės negu manote ir pan. Tokiems nenumatytiems atvejams verta visada šalia savęs turėti knygą, ausines ir mėgstamos muzikos įrašų ar tiesiog skirti laiką trumpai meditacijai, kol tenka laukti.