11 dažniausių priežasčių, kodėl mylintis skauda
2017-09-25 15:06Teigiama, kad beveik 3 iš 4 moterų kažkuriuo gyvenimo metu yra susidūrusius su skausmu mylintis. Priežasčių, kodėl skauda, gali būti labai daug. Laikas išsiaiškinti tikrąją!
11 dažniausių priežasčių, kodėl mylintis skauda:
- Nepakankamai sekso. Jeigu nesimylėjote dvejus metus – gali skaudėti. Manyti, kad seksas po pertraukos yra nieko tokio, tai tas pats, kas galvoti, kad nubėgti maratoną – nieko sudėtingo, net jei nesportavote 3 metus. Kaip ir kitus raumenis, reguliari fizinė veikla makšties raumenis išlaiko stiprius ir sveikus. Jeigu turite reguliarius lytinius santykius, jūsų makšties sienelės prasitampo ir išlieka lanksčios.
- Stresas. Vien tik stresas nesukels skausmo sekso metu, tačiau jis trukdo lytiškai susijaudinti. Jeigu pora savaičių galvojate apie kraustymąsi gyventi į kitą vietą arba neseniai susipykote su partneriu, gali sumažėti natūralios lubrikacijos ir gali būti sunkiau atpalaiduoti raumenis. Nervai gali būti susiję su dubens dugno spazmais ir bakterinėmis infekcijomis (dėl abiejų priežasčių gali būti skausminga mylėtis).
- Pokyčiai organizme. Perimenopauzė ir menopauzė yra dažniausios priežastys, dėl kurių kyla problemos žemiau juosmens, kenkiančios lytinio gyvenimo kokybei. Ar žinote kokie yra perimenopauzės simptomai? Atrofinis vaginitas yra vienas dažniausių to meto kaltininkų. Atrofinis vaginitas iš esmės reiškia, kad makštis netenka estrogenų, todėl makšties oda nebėra tokia elastinga ir sumažėja natūralios lubrikacijos.
- Lubrikantų nenaudojimas. Nors dėl makšties sausumo dažniausiai būna kalta menopauzė, tačiau yra ir kitų priežasčių. Jeigu nesate pakankamai susijaudinusios, vartojate tam tikrus vaistus, galite turėti mažiau natūralios lubrikacijos negu paprastai. Rezultatas: didesnė trintis ir skausmas per ir po lytinių santykių. Jeigu makštis išsausėjusi, gali padėti šiek tiek lubrikanto. Tačiau reikėtų vengti aliejaus pagrindu pagamintų lubrikantų (su vazelinu), kurie gali paskatinti bakterinės vaginozės atsiradimą.
- Bakterinė ir mielių infekcija. Ir vėl dėl visko galima kaltinti hormonus. Per menopauzę bakterinės ir mielių infekcijos yra labai dažnos. Dažnai moterys netgi nežino, kad turi infekciją. Tačiau jos jaučia nepatogumą ir sudirginimą sekso metu.
- Dubens dugno funkcijos sutrikimai. Dubens dugno disfunkciją sunku diagnozuoti, nors tai pasitaiko gana dažnai. Skaičiuojama, kad nuo to kenčia 1 iš trijų amerikiečių. Per lytinius santykius dubens dugnas (meliono dydžio tinklas iš raumenų, sausgyslių ir nervų, prilaikantis gimdą, makštį ir sritį aplink tiesiąją žarną) gali sukelti spazmus ir veriantį skausmą. Hormonų lygio sumažėjas menopauzės metu ir raumenų masės nykimas su amžiumi – dažniausios to priežastys.
- Virškinimo sutrikimai. Moterims, kurios turi dirgliosios žarnos sindromą arba serga Krono liga, žarnynas yra tiesiai priešais gimdą, todėl bet kokie gimdos judesiai gali sukelti žarnyno uždegimą ir sudirginimą. Žmonės gali sakyti, kad skauda mylintis, bet nurodyti skausmo vietą pilve, o ne išoriniuose lytiniuose organuose ar makštyje.
- Endometriozė. Naujausi italų mokslininkų tyrimai parodė, kad daugiau nei pusė visų moterų, sergančių endometrioze (būklė, kai endometriumo audinys išveša už gimdos ribų) patiria skausmą lytinių santykių metu. Nuo endometriozės vieta priklauso skausmo lygis: pavyzdžiui, jeigu endometriozė yra už makšties ir apatinės gimdos dalies, skausmas gali būti intensyvesnis.
- Bloga nuotaika. Nieko nuostabaus, kad emocijos daro įtaką – baimė, kaltė, gėda, sumišimas, nerangumas gali neleisti atsipalaiduoti sekso metu. O kada negalima atsipalaiduoti, tampa sunku susijaudinti ir santykiai gali būti skausmingi.
- Erekcijos sutrikimai. 1 iš 5 vyrų, vyresnių nei 20 metų, turi erekcijos sutrikimų ir tai gali būti priežastis, kodėl moteris jaučia diskomfortą lytiniuose organuose. Erekciją stiprinantys vaistai gali pailginti lytinio akto trukmę ir atitolinti orgazmą, tačiau per ilgi lytiniai santykiai kai kurioms moterims gali būti skausmingi.
- Skausmo ignoravimas. Jeigu skausmingas seksas tampa nuolatine problema, gali atsirasti fizinė reakcija kaskart intymiai suartėjus. Taip yra dėlto, nes moteris tikisi, kad skaudės. Todėl reikia ne tik gydyti fizinio skausmo priežastis, bet neužmiršti ir psichologinio faktoriaus. Neapsimesti, kad problema pati praeis. Nesidrovėti kalbėti apie tai su ginekologu ir išsiaiškinkite, ką daryti, kad seksas vėl teiktų malonumą.