10 priežasčių, kodėl turėtumėte dažniau apsikabinti
2016-01-21 14:35Sausio 21 d. visame pasaulyje minima apsikabinimų diena. Ar dar reikia geresnės priežasties apsikabinti? Šiandien yra švenčių beveik kiekvienam dalykui. Tačiau apsikabinti juk taip miela ir jauku. O išmanantys apie tai žmonės net teigia, kad apsikabinimai stiprina fizinę ir psichinę sveikatą. Vidutiniškai apsikabinimas trunka vos 3 sekundes, tačiau, kad jis pradėtų veikti reikia mažiausiai 20 sekundžių.
10 priežasčių, kodėl turėtumėte dažniau apsikabinti:
- Apsikabinimai pagerina santykius. 2011 metų tyrimas nustatė, kad daug apsikabinimų, bučinių ir kitokio fizinio kontakto suteikia daugiau pasitenkinimo ilgalaikiais santykiais.
- Apsikabinimai sveika širdžiai, ypač konfliktų metu. Norint sustiprinti širdį gali prireikti tiesiog profilaktiškai bent kartą per dieną apkabinti partnerį. 2009 metais Amerikos psichosomatinės sveikatos asociacija atliko tyrimą ir pastebėjo, kad tie romantiniai partneriai, kurie laikė vienas kito ranką prieš žiūrint romantinį vaizdo įrašą ir apsikabino 20 sekundžių po jo, turėjo mažesnį kraujo spaudimą ir stabilesnį širdies ritmą negu tie, kurių buvo paprašyta aptarti neseniai įvykusią, įtemptą situaciją.
- Perfrazuojant populiarų posakį galima sakyti, kad vos vienas apsikabinimas per dieną ir gydytojai bus be darbo. Nors kartais manoma, kad glaudūs apsikabinimai sudaro palankią terpę bakterijoms ir virusams plisti, tačiau iš tikrųjų jie apsaugo nuo ligų, o jau susirgus gali sušvelninti simptomus. Be to, apsikabinimai sumažina stresą.
- Apsikabinimai padeda jaustis laimingiems. Apsikabinimo metu smegenyse išsiskiria oksitocinas, vadinamasis laimės hormonas. Šis intymus veiksmas stimuliuoja neuromediatorius, kurie yra atsakingi už pasitikėjimo, pasitenkinimo jausmus bei stresą mažinimą. Brangaus žmogaus prisilietimas sukelia laimės jausmą, panašiai kaip smaližiams suvalgius gabalėlį šokoladą.
- Privalumai išlieka tokie patys, ar žmogus pats apkabina kitą, ar leidžiasi būti apkabinamas. Apsikabinimai teikia privalumų abiems pusėms. Tiek to, kuris apkabina, tiek to, kuris yra apkabinamas, kraujyje sumažėja streso hormonų.
- Apsikabinimai mažina egzistencinį nerimą. Kartais visiems tenka atsidurti tokiose situacijoje, kad atrodo, jog dangus griūva. O tie, kurių menka savivertė, yra linkę nuolatos galvoti, kad gyvena nereikšmingą gyvenimą. Apsikabinimai gali sustiprinti jų pasitikėjimą savimi, sumažinti nerimą ir padėti jaustis geriau. Įdomu, kad net negyvų daiktų apkabinimas, pavyzdžiui, pliušinio meškiuko, turi labai panašų poveikį.
- Apsikabinimai slopina skausmą. Šalia nėra nieko, ką galėtumėte apkabinti? Sukryžiuokite rankas ant krūtinės ir apsikabinkite save patys. Toks veiksmas padės sumažinti skausmą. Sukryžiuotos rankos siunčia klaidingą signalą smegenims, kurios tai supranta kaip tikrą apkabinimą ir pradeda slopinti skausmą.
- Apsikabinimai atpalaiduoja įsitempusius raumenis. Apsikabinimai sumažina viso kūno įtampą. Jie malšina įvairaus stiprumo skausmą, nes pagerina kraujotaką į minkštuosius audinius.
- Apsikabinimai – tai irgi tam tikra meditacijos forma. Jie moko bent trumpam pamiršti problemas, nusiraminti ir būti dabartyje.
- Apsikabinimai skatina būti atviresniems ir sąžiningesniems. Galima sakyti, kad tai yra sąžiningų santykių pagrindas, nes apsikabinimai stiprina pasitikėjimą vienas kitu.
Amerikietė šeimos santykių specialistė Virginia Satir teigia, kad „Mums reikia keturių apkabinimų per dieną, kad išgyventume. Mums reikia aštuonių apkabinimų per dieną, kad galėtume jaustis saugiai ir ramiai. Ir mums reikia dvylikos apkabinimų per dieną, kad galėtume augti“.