Kartais, nesvarbu, kiek žvakių bedegtumėte, kiek romantiškų baladžių klausytumėtės, nusiteikimo sekso nėra. Tai yra visiškai normalu. Normalu ne visada trokšti sekso. Tačiau jeigu sekso nesinori kelias savaites ar mėnesius, reikėtų paieškoti priežasčių, kodėl sumažėja libido.

 

seksas

10 priežasčių, kodėl nesinori mylėtis:

 
  • Esate per daug išsiblaškę. Regis, pagaliau turite laisvą valandą, kai galite su savo brangiausiuoju daryti tai, ką norite. Tačiau, užuot tai darę, naršote išmaniajame telefone po socialinius tinklus. Tokiomis akimirkomis reikėtų padėti kompiuterius į šalį ir skirti savo dėmesį išrinktajam. Tai daug svarbiau negu koks nors statuso atnaujinimas!
 
  • Netvarka namuose. Kas galėjo pagalvoti, kad, norint pasivolioti lovoje, reikia būti labai švariems. Švara žmonėms yra stimuliatorius. Kas norėtų mylėtis, jei ant grindų pasipylė kačių kraikas, arba lovoje pilna popierių ir nesurūšiuotų dokumentų? Nebūtina būti pedantiškai tvarkingiems, tačiau minimaliai apsitvarkyti, kad būtų jauku būti namuose, būtina. Jeigu reikia, galima pasisamdyti profesionalią namų tvarkytoją.
 
  • Neseniai priaugote svorio. Nors dažnai skelbiama, kad keli papildomi kilogramai sekso kokybei neturi įtakos, tačiau užmirštama paminėti, kad svorio priaugimas kerta per savivertę, todėl žmogus gali gėdytis nusirengti ir negalėti atsipalaiduoti, kai yra lovoje su patinkančiu asmeniu. Reikėtų mokytis save užjausti taip, kaip užjaustumėte geriausią draugą. Suprasti, kas jus daro ypatingu partnerio akyse ir tai tikrai nėra skaičiai, kuriuos rodo rodyklės.
 
  • Pakankamai nesportuojate. Kai jaučiatės tingūs ir praradę formą, natūralu, kad nenorite nusirengti drabužių. Tačiau reikėtų atminti, kad fizinė veikla skatina geros nuotaikos hormonų, endorfinų, išsiskyrimą, kurie, kaip yra įrodyta, didina norą mylėtis. Ostino universitete buvo atliktas tyrimas, kuriame buvo analizuojamos dvi moterų grupės. Pirmajai grupei moterų reikėjo 20 minučių minti stacionarų dviratį, o antrajai – tiek pat laiko tvarkyti popierius. Po to abiem grupėms buvo parodytas seksualus vaizdo įrašas. Peržiūrėjusio įrašą moterys, kurios sportavo, jautė didesnį lytinį susijaudinimą, negu tos, kurios dirbo su dokumentais.
 
  • Patiriate per didelį stresą. Stresas yra neatsiejama šiuolaikinio žmogaus gyvenimo dalis. Streso nevaldymas gali būti pragaištingas poros lytiniam gyvenimui. Seksas padeda pasijausti pažeidžiamiems, laisviems ir atsipalaidavusiems, tačiau sunku visu tuo mėgautis, kai vargina stresas. Stresą padeda suvaldyti meditacija, mankšta ir potencialių dirgiklių pašalinimas.
 
  • Turite lūkesčių, kad tai turi būti kaip Holivude. Aistra pulsuojančios sekso scenos filmuose, kai aktoriai plėšia vieni nuo kitų drabužius ir mylisi lyg pašėlę ant virtuvės stalo, realybėje gali nebūti tokios gundančios. Filmai ir pornografija yra skirti pramogai – tai nėra mokomoji vaizdo medžiaga. Reikėtų ne sekti „50 pilkų atspalvių“ scenomis, bet susitelkti į spontaniškumą ir nebijoti būti pažeidžiamiems.
 
  • Jaučiatės per daug patogiai. Nuostabu, kai tarp partnerių nėra jokių paslapčių, pradedant nuo didžiausių baimių iki tualeto reikalų. Tačiau kartais žmonės, kurie jaučiasi per daug komfortabiliai, praranda susidomėjimą seksu. Seksas gali tapti retu įvykiu, jei namie vaikštote apsmukusiomis kelnėmis ir ištampytais marškinėliais. Patogiai jaustis svarbu, tačiau nereikėtų leisti, kad dėlto užgestų aistros kibirkštėlė.
 
  • Santykiuose tvyro įtampa. Net jeigu jus pykdo tas faktas, jog antroji pusė ant grindų išmėto savo nešvarius drabužius, reikėtų neleisti kauptis įtampai. Įtampa yra sekso žudikas. Konfliktus reikia spręsti, išmokti nuoširdžiai atsiprašyti ir efektyviau bendrauti. Net jeigu tai gali būti sudėtinga ir rizikinga, tačiau tai gali padėti grąžinti norą mylėtis.
 
  • Kamuojanti depresija. Depresija išsunkia paskutinius energijos likučius, sumažina seksualinį apetitą. Antidepresantų vartojimas taip pat neigiamai veikia libido ir gebėjimą patirti orgazmą. Reikėtų atpažinti depresijos priežastį, laikytis gydytojų nurodymų, lankyti psichoterapijos užsiėmimus, keisti gyvenimo būdą ir, jei reikia, karjerą. Depresiją įveikti ir vėl džiaugtis geru seksualiniu gyvenimu yra įmanoma!
 
  • Vaikai. Vaikai gali būti ne tik sekso rezultatas, bet ir priežastis, kodėl nebeliko seksualinio gyvenimo. Daug moterų bijo, kad gali išgirsti vaikai, todėl atsisako mylėtis, jei namuose yra bent vienas, bet kokio amžiaus vaikas. Tačiau reikėtų įsąmoninti, kad mamos ir tėčiai užsiima seksu, todėl reikia nustoti verkšlenti ir pradėti veikti!