Ar verta išbandyti akupunktūrą? Ar ji iš tikrųjų yra tokia veiksminga, kaip teigiama? Ar labai skauda, kai kūnas badomas adatomis? Kas galėtų pagalvoti, kad viena mažytė adatėlė (arba 12) gali taip pagerinti žmogaus savijautą? Skaičiuojama bent 10 priežasčių, kodėl verta išbandyti šį senovės kinų gydymo meną. Akupunktūra gerina sveikatą nuo galvos iki kojų pirštų galiukų.

 

"akupunktūra"

Akupunktūra ne tik gydo, bet ir atstato bei stiprina sveikatą. Sterilios adatos įsmeigiamos į tam tikrus biologiškai aktyvius taškus, stimuliuojančius Či energijos tekėjimą. Žmogaus kūnas sudarytas iš in ir jan pradų. Nuo jų pusiausvyros priklauso, kaip jis jaučiasi kiekvieną dieną. Akupunktūra padeda atkurti idealią pusiausvyrą. Adatos smeigiamos 12 vietų, kur yra pagrindiniai meridianai – energiniai kanalais, kuriais cirkuliuoja gyvybinė energija. Energija meridianuose teka vertikaliai, dvejomis kryptimis ir simetriškai per visą kūną. Kiekvienas meridianas atitinka tam tikrą organų sistemą.

 

Pasaulio sveikatos organizacija nuo 1970 metų paskelbė sąrašą ligų, kurioms gydyti gali būti naudojama akupunktūra. Ji taikoma, gydant odos ligas, kraujotakos, nervų, raumenų, skeleto sistemų, emocinius ir psichologinius, hormonų pusiausvyros sutrikimus. 1997 metais JAV Nacionaliniai sveikatos institutai prie šio sąrašo dar pridėjo galvos skausmus, osteoartritą ir įvairaus pobūdžio raumenų skausmus.

 

Ilgus amžius akupunktūra tolimojoje Azijoje buvo naudojama kaip senėjimą lėtinanti procedūra. Per akupunktūros seansą sterilios adatos smeigiamos į problemines vietas veido ar kaklo srityje, raukšles ir randus, likusius nuo spuogų. Akupunktūros adatos suaktyvina kraujo tekėjimą, maistinių medžiagų įsisavinimą, stimuliuoja raumenų veiklą ir tonizuoja, skatina kolageno gamybą. Kartu su kitomis odos priežiūros procedūromis akupunktūra padeda atjauninti odą, suteikti jai sveiką švytėjimą. Akupunktūros procedūros yra saugios daugeliui žmonių, jei atliekamos patyrusių specialistų. Be to, akupunktūra nesukelia šalutinio poveikio ir diskomforto, kaip kai kurios kitos procedūros. Gydymo seansas kaip tik atpalaiduoja ir nuramina.

 

Deja, vienos akupunktūros procedūros nepakaks, norint pasiekti tikrai gerus rezultatus. Tik labai retais atvejais gali užtekti vienos procedūros. Priklausomai nuo sveikatos būklės, pas akupunktūros specialistą greičiausiai reikės lankytis kasdien, bent savaitę, jeigu norima greito rezultato, arba kartą per savaitę, bet ilgą laiką. Gydant kosmetines odos problemas reikės 12 – 15 procedūrų kurso, kuris greičiausiai užtruks apie 2,5 mėnesio. Be to, dar 4 – 6 savaites reikės specialiai prižiūrėti odą (kūną), kad pasiekti rezultatai džiugintų kuo ilgiau.

 

Kuo dar naudinga akupunktūra? Teigiama, kad ji gali visiškai arba iš dalies išgydyti astmą, nerimo sutrikimus, fibromialgiją, depresiją, cistitą, galvos skausmus, nemigą, dirgliosios žarnos sindromą, lėtinį apatinės nugaros dalies skausmą, sustiprinti imuninę sistemą, pagerinti kraujotaką, vaisingumą, padėti atsikratyti priklausomybių nuo alkoholio, tabako ir vaistų.

 

10 neįtikėtinų priežasčių, kodėl verta išbandyti akupunktūrą:

 
  • Galva. 20 elektroakupunktūros seansų (adatos yra prijungiamos prie nestiprios elektros srovės) per 4 savaites sumažina migrenos dienų skaičių bei skausmo intensyvumą.
 
  • Nuotaika. Akupunktūros seansai kartą per savaitę gali išgydyti depresiją per 3 mėnesius. Per maždaug tiek pat laiko depresijos simptomai palengvėja ir po vizitų psichologų konsultacijose. Akupunktūra yra veiksminga, nes tiesiogiai veikia neuromediatorius, atsakingus už laimės būseną, smegenyse.
 
  • Širdis. Reguliarūs akupunktūros seansai gali sumažinti organizmo reakciją į streso dirgiklius ir padėti palaikyti normalų kraujo spaudimą. Tai ypač aktualu tiems, kuriuos vargina aukštas kraujo spaudimas.
 
  • Miegas. Akupunktūros seansai suaktyvina neuromediatorių funkcijas, susijusias su atsipalaidavimu ir miegu. Po seansų nustoja kamuoti nemiga, pagerėja miego kokybė.
 
  • Menopauzė. Akupunktūra gali sumažinti karščio bangų stiprumą ir dažnumą per 3 mėnesius nuo pirmojo seanso pradžios. Manoma, kad akupunktūra padeda palaikyti normalią kūno temperatūrą.
 
  • Nosis. Kenčiantys nuo sezoninių alergijų turėtų daugiau pasidomėti akupunktūra. 12 akupunktūros seansų sumažina alergijos simptomus ir antihistamininius (nuo alergijos) vaistus tenka vartoti rečiau.
 
  • Gerklė. 10 akupunktūros seansų kursas per mėnesį gali išgydyti gastroezofaginį refliuksą, nuraminti rėmenį veiksmingiau nei vaistai. Manoma, kad akupunktūra yra tokia veiksminga, nes reguliuoja skrandžio rūgščių išsiskyrimą ir pagreitina virškinimą.
 
  • Imuninė sistema. Tinkamoje vietose įsmeigtos akupunktūros adatos stimuliuoja imuninių ląstelių veiklą, kurios randa ir sunaikina infekcijų sukėlėjus.
 
  • Nugara. 5 savaičių akupunktūros kursas, kai reikia lankytis du kartus per savaitę, sumažina nemalonius jausmus apatinėje nugaros dalyje. Teigiama, kad akupunktūros poveikis trunka iki 6 mėnesių.
 
  • Svoris. Akupunktūra nutukusiems ir antsvorio turintiems žmonėms gali padėti numesti svorio. 2 arba 4 savaičių akupunktūros seansai gali padėti atsikratyti maždaug 4 kg be jokių kitų pastangų.