Šalyje paskelbus karantiną daugelis sužadėtinių nusprendžia atidėti santuoką geresniems laikams, kad vėl bus galima rengti šventes su artimaisiais ir draugais. Kad ir kaip būtų tai liūdna, kartais santuokos ceremonijos atidėjimas yra į gera, nes leidžia labiau pažinti savo išrinktąjį(-ąją) prieš ištariant lemtingąjį „Taip!”. O kokios kitos priežastys, dėl kurių tuoktis reikėtų neskubėti?

 

santykiai

10 priežasčių atidėti santuoką:

 
  • Reikia nemažai laiko, kad gerai pažintum kitą žmogų. Kai susipažįstate su žmogumi, kuriam jūs taip pat patinkate, iš pradžių jis stengiasi būti geriausia savo paties versija; dės didžiausias pastangas, kad sužavėtų dominantį asmenį. Tik tada, kai pradėsite jaustis komfortiškai, būdami kartu, pradės lįsti bjauriosios partnerio pusės. Tai gali užtrukti net iki kelių metų, per kuriuos suprasite, ar blogųjų savybių kiekis nelenkia gerųjų ir ar apskritai galite su jomis taikstytis.
 
  • Skyrybos sukelia daug blogų emocijų, lėšų ir yra labai sudėtingas procesas. Santykių nutraukimas niekada nėra linksma patirtis, bet, jei nesate susituokę, tai padaryti gana paprasta. Skyrybos, kita vertus, yra ilgas ir brangus teisinis procesas. Net, jei dabar atrodo, kad esate su savo gyvenimo meile, verta patikrinti tą meile laiku. Jeigu susituoksite per greitai ir suprasite, kad santykiai nesigauna, labai gailėsitės, kad neišsiskyrėte dar tada, kai nereikėjo samdyti advokato.
 
  • Meilė – tai marotonas, o ne sprintas. Susižavėjimas gali ateiti akimirksniu, bet meilė – ne. Reikia skirti laiko, kad užsimegztų tarpusavio ryšys. Santuoka yra didelis žingsnis, todėl apie ją reikėtų galvoti kaip apie ilgalaikį, o ne trumpalaikį gyvenimo tikslą.
 
  • Jeigu tikrai mylite tą žmogų, šiek tiek palaukti nebus labai sunku. Tas, kuris jus tikrai myli, supras ir galės palaukti tiek, kiek reikės, kol priimsite šį svarbų sprendimą.
 
  • Įsitikinsite, ar galite kartu ištverti net ir sunkius laikus. Medaus mėnesio fazė gali tęsti nuo vienerių ir dvejų metų. Po to gali atsirasti įvairių sunkumų, konfliktų ir pan. Jeigu susituoksite dar prieš pereinant į šią fazę, kur tenka spręsti didelius konfliktus, galite ilgainiui suprasti, kad susituokėte su tuo asmeniu, kurio negalite pakęsti.
 
  • Vos per porą metų labai daug kas gali pasikeisti. Jeigu pažvelgtumėte į savo gyvenimą  prieš penkerius metus, pamatytumėte, kiek daug visko pasikeitė. Pasikeitė viskas: nuo to, kokie vyrai ar moterys jums patinka ir net kur jūs norėtumėte gyventi. Per anksti susituokę galite suprasti, kad santuoka trukdo įgyvendinti jūsų svajones, pavyzdžiui, yra nesuderinama su darbu užsienyje. Būtina įsitikinti prieš santuoką, kad gyvenime norite tų pačių dalykų.
 
  • Kalbant apie santuoką, svarbu pažymėti, kad visada geriau vėliau negu per anksti. Labai retai išgirsite apgailestavimų iš žmonių, kad jie susituokė pora metų per vėlai, bet tai, kad susituokė per anksti – labai dažnai. Jeigu jums yra skirta būti kartu, nenutiks nieko blogo, jei palauksite dar kelis metelius.
 
  • Turėsite laiko suvokti, ko iš tikrųjų norite. Kai kuriems žmonėms pasiseka rasti savo antrąją pusę dar mokantis mokyklos suole ir su ja nugyventi visą gyvenimą. Tačiau daugumai tenka pabandyti daugybę santykių, nueiti į begalę pasimatymų, patirti daugybę nusivylimų, kol galiausiai randamas tas, su kuriuo norima pasenti. Tuoktis geriausia tada, kai esate 100 % tikri, kad jūsų smegenys suvokia, ko nori.
 
  • Išmoksite ir įprasite dar iki santuokos gyventi kaip pora. Geriau prieš santuoką jau žinoti, ar abu mokate rasti kompromisą, nekyla itin didelių konfliktų, sprendžiant buities, tvarkos klausimus ir apskritai pakenčiate vienas kito kompaniją, būdami nuolatos kartu.
 
  • Didesnė tikimybė, kad santuoka truks ilgai. Statistika nemeluoja: poros, kurios iki santuokos draugauja 3 metus ar daugiau turi 39 % mažesnę skyrybų riziką.