Dauguma moterų yra ne kartą girdėjusios, ką privalo turėti savo drabužinėje. Tačiau ką galima pasakyti apie aprangą, kurią vadina stiliaus išdavike? Ką iš savo spintų reikėtų išmesti pirmiausia? Sakoma, kad priešus pažinti būtina. Tad skubame pristatyti dešimt jų – kad visada pavyktų atrodyti tik puikiai.

   

1. Blogas dydis

Dažnai moterys, įsispraudusios į mažesnio dydžio drabužius, tikisi atrodyti lieknesnės. Arba atvirkščiai – save laikančios per liesomis rengiasi apsmukusiais megztiniais ir pan. Deja, rezultatas nekoks. Stilistai pataria visada rinktis būtent savo dydį, o trūkumus slėpti kitais triukais. Tarkime, spalvomis, formomis, vertikaliomis ar horizontaliomis linijomis. Štai V formos iškirptė ir pakelta apykaklė gražiai išryškina krūtinę. O kai iškirptė per maža ar jos išvis nėra, didelė krūtinė atrodo dar masyvesnė.

Tamsesnės spalvos, vertikalios linijos regimai lieknina, o horizontalios – storina. Labai svarbu tinkamai pasirinkti ne tik viršutinių, bet ir apatinių drabužių dydį. Jeigu liemenėlė spaus arba atvirkščiai – kaušeliai negražiai atsikiš, atskleisdami, kad ten tuštoka, tikrai neatrodys gražiai. Kur kas geriau mažą krūtinę regimai padidinti stilingais raukiniais, skarele arba tiesiog kokybiška, krūtis didinančia liemenėle.

 

2. Spalvų ir raštų nederėjimas
Gražu, kai pavasarį po gatves pasklinda daug ryškiai apsirengusių žmonių. Tačiau atsargiai – galite per neapdairumą tapti klounu, sumaniusios užsisegti gėlėtą margą sijoną ir apsivilkusios baltai juodą dryžuotą palaidinę. Greičiausiai tokių grubių stiliaus klaidų dauguma moterų ir nepadarytų. Kartais gali koją pakišti ir kur kas paprastesnis derinys. Pavyzdžiui, margas sijonas su margu švarkeliu. Kur kas „saugiau“ rinktis tik vieną margą ar raštuotą aprangos dalį, o kitas derinti ramių spalvų ir be jokių raštų. Taigi jei dėvite vienspalvį sijonėlį, drąsiai renkitės gėlėtą švarkelį, ir atvirkščiai.

 

3. Itin trumpi šortai

Jaučiatės seksualiai įsispraudusios į pusę užpakalio atidengiančius džinsinius šortukus? Deja, teks nuliūdinti. Jūs tik jaučiatės gražiai, o iš tiesų greičiausiai atrodote nekaip. Nebent jūs – manekenė arba ilgų lieknų kojų savininkė paauglė. Daugumai moterų aptempti trumpučiai šortukai vaikščioti miesto gatvėmis tikrai netinka. Jie reikalauja tobulų kūno formų ir drąsos. Taigi jeigu bent kartą prieš veidrodį suabejojote, ar jums tokie šortai tinka, vadinasi – tikrai ne. Kur kas geriau jausitės ir stilingiau atrodysite su šiek tiek laisvesniais, lengvo audinio šortukais, pavyzdžiui, lininiais, medvilniniais, perjuostais gražiu spalvotu dirželiu ar skarele.

 

4. Nuoga bamba

Apskritai ji leidžiama tik paplūdimyje ir lovoje. Kuo greičiau visus trumpus marškinėlius, atidengiančius pilvą, slėpkite giliai stalčiuje arba atiduokite dešimtmetėms dukterėčioms. Joms jie bus tinkamo dydžio. Jeigu dar negalite nutraukti ryšių su šiuo stiliaus gadintoju, bent jau po apačia apsirenkite ilgesnius marškinėlius. Sluoksniuoti drabužius – puiki madinga išeitis.

 

5. Akivaizdžiai matomi petukai

Nors vieno kito dizainerio kolekcijoje retkarčiais galima išvysti specialiai petukais išryškintais drabužiais vilkinčių manekenių, kasdienybėje jų reikėtų vengti. Juk jūs – ne amerikietiškojo futbolo žaidėja, ar ne? Net jei ir taip, švarkelis į darbą ir aikštelę privalo skirtis. Taigi meskite lauk visus didelius petukus.

 

6. Kelnės, išryškinančios apatines kelnaites

Šis drabužis būtų ne tokia baisi katastrofa, jei iš kelnių neišlįstų apatinis trikotažas, demonstratyviai nepasirodytų kelnaitės su juostele ar net dalis užpakalio („skirmantas“). Kažin ar gera idėja pasilenkus parduotuvėje ar darbe kolegoms parodyti tai, kas skirta jūsų antrajai pusei gundyti lovoje. Jeigu norite mūvėti tokias kelnes, būtina rinktis ilgesnę viršutinę aprangos dalį.

 

7. Kelnės su aplikacijomis

Įvairūs blizgučiai, lipdukai, siuvinėjimai, aplikacijos ant kelnių, dažniausiai džinsų, tinka nebent paauglėms arba „žvaigždėms“. O moterims, ypač vyresnio amžiaus, didelių ir masyvių aplikacijų reikėtų vengti. Jei renkatės ryškiaspalvius, blizgius džinsus, juos vertėtų dėvėti labai apgalvotai.

 

8. Tinkliniai drabužiai

Kai kam visiškai akivaizdu, kad tokie drabužiai turi būti atiduoti žvejams gaudyti žuvis. Tačiau kai kam tinklinė palaidinė – puiki proga parodyti savo naują (kartais net nederančią prie visos aprangos) liemenėlę. Galima pasakyti tik viena – visi tinklai tiesiog privalo būti išsiųsti į pajūrį. Vienintelė išimtis – subtiliai priderintos tinklinės pėdkelnės.

 

9. Netikę plaukų aksesuarai

Didžiausi stiliaus priešai šiuo klausimu – spalvotos storos gumos ir dideli segtukai. Tokių tikrai rasime kiekvienos moters vonioje. Bet tai nieko blogo, jei jie naudojami plaukams surišti lepinantis veido kauke ar plaunant grindis. Išvysti dienos šviesą šiems aksesuarams mados policija jau seniai uždraudė. Net jei ir manote, kad jie dera prie aprangos. Visų pirma, sunkiai įsivaizduojama, kaip jie iš tiesų gali derėti prie ko nors. Antra, su jais moteris atrodo nebrandžiai, dėl to ir nestilingai.

 

10. Neteisingai pasirinkta avalynė

Šio tipo stiliaus klaidos turbūt rečiausios. Viena dažnesnių – manymas, kad batų spalva būtinai turi derėti prie rankinės, pirštinių ar galvos apdangalo. Tiesa ta, kad batai pirmiausia turi derėti prie bendros išvaizdos. Tai reiškia, kad sportiniai bateliai skirti tik sportui ir laisvalaikiui. Tačiau tikrai nebūtina kasdien avėti aukštakulnius. Kai kurie jų, tarkime, dabar madingi metalo spalvos su kniedėmis ir svaiginančio aukščio pakulnėmis, turi likti vakaro pramogoms, o ne kasdienai biure. „Ant bangos“ esančios pynės su plonais raišteliais visiškai netinka storesnėms blauzdoms. Taigi priešų drabužinėje tikrai galima rasti ne vieną. Būkite atidžios ir negailestingos jiems.

 

Įdomūs faktai

  • Iki XX a. moterys nedėvėjo liemenėlių. Tik 1914 m. niujorkietė Meri Felps sugalvojo šį apdarą dėl to, kad dėvint šilkinę palaidinukę, nuogo kūno persimatė daugiau negu reikia.
  • Pirmoji jos sukurta liemenėlė buvo pagaminta iš nosinių, susiūtų taip, kad prilaikytų ir uždengtų krūtinę. Supratusi, kad išradimas yra puikus, Meri liemenėlę patentavo. Greitai moterys jas iš tiesų pamėgo. Tačiau skirtingų dydžių liemenėles gaminti pradėjo kita moteris – Ida Rosental.