Nuo nugaros skausmų kenčia nuo 60 iki 90 % europiečių. Tai viena dažniausių priežasčių, dėl kurios darbingo amžiaus žmonės prašo laisvų dienų. Nugaros skausmą gali sukelti daugybė dalykų: nuo sunkių daiktų netaisyklingo kėlimo, netinkamo pasisukimo arba paslydus. Tačiau nedideli pokyčiai gali padėti sumažinti nugaros skausmą, o kai kuriais atvejais ir atsikratyti jo visam laikui!

 

nugara

10 patarimų, kaip sumažinti nugaros skausmą:

 
  • Malšinti skausmą. Atrodo logiška ir akivaizdu, kad gydant nugaros skausmą, reikėtų vartoti vaistus nuo skausmo. Tačiau dalis žmonių cheminių vaistų vengia, nes tiki, kad vaistai tik užmaskuoja skausmą, bet pagrindinės priežasties, dėl ko jis kyla, nepanaikina. Vartojant vaistus neva tik dar labiau pažeidžiamas organizmas. Tiesa yra ta, kad vaistai daugiau žalos, nei yra, nepadarys: tik numalšins skausmą ir bus lengviau gyventi bei užsiimti kasdienine veikla.
 
  • Nepanikuoti. Normalu, kenčiant nuo nugaros skausmo jausti nerimą, baimintis, ar jis netaps nuolatiniu, bet neigiamos emocijos gali tik dar labiau paaštrinti situaciją. Iš tikrųjų, skausmas greičiausiai netrukus praeis. Dauguma nugaros skausmų nėra labai rimti įspėjimai. Dauguma nugaros problemų pasitaiso per dvi dienas ar kelias savaites.
 
  • Mesti rūkyti. Rūkymas sumažina kūno gebėjimą atsinaujinti, didina uždegimų riziką ir blokuoja kalcio įsisavinimą. Todėl pajutus nugaros skausmą (tiek trumpalaikio, tiek lėtinio skausmo atvejais), reikėtų mesti rūkyti.
 
  • Numesti porą kilogramų. Antsvoris ir nutukimas – pagrindinis nuolatinio nugaros skausmo kaltininkas. Kūno antsvoris didina stuburo spaudimą, dėlto gali pradėti skaudėti nugarą. Jeigu vargina nuolatinis nugaros skausmas, numetus porą kilogramų, savijauta gali iš karto pagerėti. Sumažinus pilvo riebalų kiekį sumažėja spaudimas stuburui.
 
  • Gydyti karščiu ir šalčiu. Poveikis gydymo karščiu ir šalčiu skirtingiems žmonėms gali skirtis. Ledo kompresai mažina uždegimą, o karšto vandens butelis arba šildyklė slopina skausmą.
 
  • Pasilepinti masažais. Nugaros skausmas – puiki priežastis apsilankyti pas masažo specialistą ir nesijausti kaltiems dėl išlaidavimo. Pinigai, išleisti masažui – tai pinigai, išleisti gerai savijautai. Masažas yra, ko gero, seniausias nugaros skausmo gydymo būdas. Masažas stimuliuoja kraujotaką ir limfos tekėjimą, o tai sumažina uždegimą.
 
  • Gerinti laikyseną. Įprotis kūprintis blogina laikyseną ir gali būti viena iš nugaros skausmo priežasčių. Reikėtų nuolat priminti sau, kad sėdėti, stovėti ir vaikščioti reikia tiesiai – tada sumažės ir nugaros skausmas. Nekryžiuoti kojų, nes tai taip pat skatina stuburo iškrypimą.
 
  • Sportuoti. Kuo daugiau judama, tuo geriau. Jeigu esate santykinai neaktyvus, raumenys gali būti nusilpę, gali būti sumažėjęs kūno stabilumas, todėl dažniau varginti nugaros skausmas. Nugaros raumenis labiausiai stiprina vaikščiojimas, plaukimas, važinėjimas dviračiu.
 
  • Gaminti su prieskoniais. Ciberžolė, imbieras, kapsaicinas – trys prieskoniai, turintys priešuždegiminį poveikį. Gali padėti, jeigu naudojami reguliariai ir gana ilgą laiką.
 
  • Išsirinkti geriausią lovą. Trečdalį gyvenimo praleidžiame lovoje, todėl sumanu rinktis tikrai kokybišką čiužinį, kuris turėtų idealią atramą stuburui. Būtų tobula, jeigu čiužiniai būtų keičiami kas dešimt metų ir apverčiami kartą per mėnesį. Tačiau būkite atsargūs, kad nepersitemptumėte nugaros, kai tai darote!