Mokslas internetu – 2015 metų pasaulinė tendencija. Per vienerius metus, nuo 2014-ųjų, visame pasaulyje kursų internete skaičius išaugo daugiau negu 300 %. Dabar šia gana nauja paslauga naudojasi apie 100 milijonų žmonių. Prognozuojama, kad per penkerius metus šį mokymosi būdą rinksis dar daugiau žmonių.

 

"mokslas internetu"

Reklamos vilioja skambiais šūkiais: nepraleiskite galimybės išmokti ką nors naujo. Tada, kai ateina sunkūs laikai, reikia ne pirkti menkaverčius daiktus, o investuoti į save. Tikriausiai daugelis susimąsto, ar mokslas internetu yra sėkminga investicija ar nelabai. Tai visai kitoks mokymosi modelis, todėl reikia pasiruošti naujiems iššūkiams. Nuo ko pradėti ir ko tikėtis?

 

Nemokami virtualūs kursai jau dabar vadinami švietimo revoliucija. Seni mokymo metodai keičiami naujais. Šiuolaikinė švietimo sistema atsirado kartu su spaudos išradimu 1440 metais, kai spausdintos knygos tapo visiems prieinamos. Toks mokymosi būdas buvo veiksmingas daugiau negu 500 metų, bet dabar popieriuje spausdintą žodį keičia skaitmeninė spauda ir moderniausi technologijų kūriniai.

 

Baigiantis mokslo metams, daugelis nejučia pradeda mąstyti apie tai, ką būtų galima daryti naujais. Galbūt vertėtų pasvarstyti apie mokymąsi internetu? Štai keli patarimai tiems, kurie nusprendė tai padaryti!

 
  • Pradėti nuo paprastų dalykų. Nereikėtų iš pradžių rinktis patį sunkiausią kursą ir stengtis įsiminti kuo daugiau informacijos. Po tokių mokslų sesijos galima labai greitai prarasti susidomėjimą mokslu ir paskaitos internetu kels vien tik nemalonius prisiminimus.
 
  • Rinktis tai, kas iš tikrųjų domina. Jei žmogus daro tai, kas jį žavi, jam nereikia papildomos motyvacijos. Ji savaime yra tas vidinis variklis, kuris skatina domėtis ir mokytis net daugiau negu privaloma pasiruošti kursams ar  paskaitoms.
 
  • Stengtis pritaikyti gautas žinias praktikoje. Nesvarbu, kad tai daroma mėgėjiškai, tačiau tai suteikia galimybę pajusti, kiek jau mokama ir ką reikėtų dar patobulinti. Teorija be praktikos yra bevertė. Tad, mokantis užsienio kalbos, reikėtų daug kalbėti, nesvarbu, kad pasitaiko dar daug klaidų. Arba mokantis siūti, reikėtų bandyti siūti, nesvarbu, kad kartais siūlės išeina šiek tiek kreivos ir t. t.
 
  • Pradėti rašyti dienoraštį arba tinklaraštį internete. Chronologiniai užrašai padės susisteminti įgytas žinias.
 
  • Reguliariai skaityti teminius tinklaraščius, lankytis forumuose, sekti interneto portalus. Tai padės sužinoti tendencijas, atkreipti dėmesį į subtiliausius niuansus, kuriems neskiriama dėmesio per paskaitas.
 
  • Rasti dominančią sritį daugeliui žmonių nėra pati lengviausia užduotis. Todėl visų pirma reikėtų susirasti ramią vietelę ir gerai pagalvoti, kas labiausiai patinka ir ką būtų galima patobulinti, kokių žinių labiausiai reikia. Po to rekomenduojama atlikti paiešką internete. Galbūt ieškant vieno dalyko, sudomins visai kitas. Ne tokia reta situacija, kai žmogus iš pradžių sugalvojęs, kad nori mokytis ispanų kalbos, galiausiai supranta (visai netikėtai sau pačiam), kad visą gyvenimą svajojo išmokti keramikos. Nereikėtų išsigąsti, kai staiga pasikeičia norai. Galbūt šiuo metu pasąmonė pašnibždėjo patį geriausią variantą. Juk iš tiesų daug daugiau pasiekti galima darant tai, kas patinka, o ne verčiant save ką nors daryti. Sukandus dantis atlikti darbai paprastai būna abejotinos kokybės.
 
  • Mokantis internetu labai svarbu tinkamai pasinaudoti informacijos srautu. Renkantis kursą, reikėtų iš anksto paieškoti kuo daugiau informacijos apie tą dalyką.
 
  • Kursą internete sudaro vaizdinė paskaitų medžiaga, interaktyvūs pratimai ir užduotys, testai ir egzaminai. Taip pat internete yra prieinama visa reikalinga studijoms informacija: elektroninės knygos, lentelės, schemos, skaidrės, pokalbių forumai.
 
  • Prieš registruojantis į virtualius kursus, reikėtų šiek tiek daugiau pasidomėti apie tai, kokie turės būti kursiniai darbai ir kaip juos reikės pristatyti, kaip bus galima prisijungti prie diskusijų grupės, kaip naudotis biblioteka ir archyvais, ar svarbus lankomumas ir panašiai.
 
  • Mokymasis internetu reikalauja tiek pat pastangų ir dėmesio koncentracijos, kaip mokymasis tradicinėje švietimo įstaigoje. Norint pasiekti gerų rezultatų, mokslams, nesvarbu, kur jie vyksta, reikia skirti pakankamai laiko. Nesimokyti visko paskutinę minutę. Kiekvieną dieną skirti šiek tiek laiko naujiems dalykams išmokti ir išsiaiškinti neaiškiems dalykams. Nuspręsti, koks laikas tinkamiausias mokytis naujų dalykų. Vienam tai gali būti ankstus rytas, kitam – vėlyvas vakaras. Pagal tai ir planuoti laiką. Intensyviai mokantis svarbu reguliariai daryti pertraukas ir sveikai maitintis. Tai padės išlikti budriems ir susikaupusiems.