10 patarimų, kaip džiaugtis gražia šypsena
2017-10-06 13:38Sakoma, kad besišypsantis žmogus yra gražiausias. Tačiau šypsotis norisi tik tada, kai šypsena graži ir nereikia slėpti netvarkytų dantų, sutrūkinėjusių ar nukramtytų lūpų. Šypsenos grožis priklauso nuo dantų ir burnos ertmės sveikatos. Lūpų dažai – tai tik paskutinis štrichas, suteikiantis veidui išskirtinio žavesio.
10 patarimų, kaip džiaugtis gražia šypsena:
- Reguliariai lankytis pas odontologą. Skausmas neturėtų būti vienintelė priežastis apsilankyti dantų gydytojo kabinete. Dantys padeda ne tik kramtyti maistą ir kalbėti, bet ir gražiai atrodyti. Rekomenduojama dantis tikrintis kas pusę metų, norinti išvengti ėduonies ir dantų problemų.
- Tinkamai valyti dantis. Nesvarbu, kad dantis valote visą gyvenimą, galite nemokėti to daryti tinkamai. Reikėtų atsiminti, kad dantų valymas horizontaliais judesiais, galima pakenkti dantenas. Dantų šepetuką reikėtų laikyti 45° kampu prie dantenų ir valyti judesiais aukštyn žemyn. Tokie judesiai padeda švelniai pašalinti apnašas ir netraumuoja dantenų.
- Naudoti dantų siūlą bent kartą per dieną. Tai dantų priežiūros etapas, kurį dauguma žmonių neretai pamiršta atlikti namie arba tiesiog tingi. Dantų siūlo naudojimas padeda pašalinti maisto likučius iš tarpdančių. Jeigu jie nebus pašalinti, jie gali virsti apnašomis, sukietėti ir pakenkti dantims.
- Neužkandžiauti. Dėl dažno užkandžiavimo burnos ertmė tampa rūgštinė. Kuo daugiau suvalgoma cukraus, tuo labiau pamaitinamos burnos bakterijos. Tada tos bakterijos išsikiria rūgštį, kuri minkština išorinį dantų sluoksnį ir sukelia ėduonį. Dažnai valgant burnos rūgštingumas niekada nesumažėja.
- Valyti dantis 30 minučių po valgio. Keletas tyrimų parodė, kada dantų valymas iš karto po valgio gali pakenkti dantims. Po valgio ir gėrimo burnos ertmė tampa rūgštinė, ypač jei vartojamas rūgštus arba saldus maistas ir gėrimai. Dantų valymas iš karto po valgio įtrina tas rūgštis į dantų paviršių, todėl rekomenduojama palaukti pusvalandį ir tik tada valyti dantis.
- Mesti rūkyti. Dėl rūkymo ant dantų atsiranda dėmių. Kai kurias iš jų galima nuvalyti, atliekant dantų ir burnos higieną, bet kai kurios įsiskverbia giliai į emalį. Rūkymas pažeidžia dantenas. Nykstant dantenoms dantys atrodo didesni ir tarp jų susidaro tamsios ertmės. Be to, tai apsunkina dantenų uždegimo gydymą.
- Riboti kavos, arbatos ir raudonojo vyno suvartojimą. Tokie gėrimai skatina dėmių ant dantų atsiradimą. Burnos higienistai daugelį tokių dėmių gali nuvalyti, tačiau, kaip ir rūkymo atveju, taip ir šiuo, dažantys gėrimai gali visam laikui pažeisti dantų emalį. Jeigu šių gėrimų nenorima atsisakyti, siūloma gerti pro šiaudelį.
- Gydyti gretutines ligas. Aukštas kraujo spaudimas, diabetas, nutukimas, dantų griežimas gali pakenkti dantų būklei ir šypsena nebebus tokia graži kaip anksčiau. Svarbu sveika mityba ir reguliari fizinė veikla. Negalavimus reikėtų gydyti laiku, kol dar nėra nepataisomos žalos.
- Rūpintis lūpomis. Norint, kad lūpos būtų gražios jas reikia reguliariai nušveisti (galima naudoti šveitimui cukrų arba tiesio pamasažuoti švelniu dantų šepetėliu), naudoti lūpų priežiūros priemones, saugančias nuo saulės, šalčio ir vėjo. Jei reikia, vartoti maisto papildų (pavyzdžiui, lūpų kampučiai trūkinėja, kai trūksta vitamino B).
- Pasirinkti tinkamos spalvos lūpų dažus. Svarbu pasirinkti lūpų dažų spalvą, kuri tiktų prie odos, plaukų atspalvio ir pasirinktos aprangos. Šviesios odos atstovėms tinka raudona su melsvu atspalviu, švelniai rožinė, švelniai persikinė. Vidutinio atspalvio odai tinka kraujo raudonumo, rožiniai, persikiniai lūpų dažai. Tamsesnio atspalvio odai rekomenduojama rinktis tamsiai raudonos, uogų ir abrikosų spalvų lūpų dažus.