Sakoma, pirmosios atostogos porai – tai išbandymas, kurį ne visada pavyksta išlaikyti. Priešingai nei darbo dienomis, per atostogas pora yra 24 valandas kartu. Tada aiškiai, kaip ant delno, pasimato, kas geriausia ir blogiausia juose. Štai keletas patarimų, kad pirmosios atostogos kartu praeitų sklandžiai.

 

atostogos

10 patarimų, kad pirmosios atostogos kartu būtų puikios:

 
  • Santykių pradžioje rekomenduojama rinktis savaitgalio kelionę. Iš pradžių santykiams patikrinti geriau rinktis trumpas išvykas, o ne dviejų savaičių atostogas tolimoje šalyje.
 
  • Išnaudoti abiejų stipriąsias puses ir talentus, planuojant atostogas. Tas, kuris geriau viską organizuoja, turėtų užsakyti kelionę. Tas, kuris geriau moka užsienio kalbą, turėtų būti vertėjas. Tas, kuris geriau orientuojasi žemėlapiuose, turėtų būti atsakingas už nuvykimą nuo taško A iki taško B.
 
  • Prieš įsigyjant kelionę, išstudijuoti atostogų kryptį ir išsiaiškinti, ar kelionė tikrai bus įdomi abiems. Atostogos turi būti smagios abiem. Tad jeigu vienas mėgsta apžiūrėti miesto įžymybes, o kitas plaukioti banglente, nereikėtų rinktis atostogų, kur reikėtų visą laiką praleisti ant banglentės.
 
  • Neplanuoti per daug įtemptos atostogų dienotvarkės. Jeigu dienotvarkė labai įtempta, atostogos gali atrodyti kaip pareiga, kuri nepadės pailsėti. Vieną rytą galbūt norėsite ilgiau pagulėti lovoje, o kitą dieną pramogauti prie baseino, o ne vykti į pažintinę ekskursiją. Geriausia, kai planus galima greitai keisti pagal nuotaiką ir aplinkybes.
 
  • Ieškoti kompromisų. Per atostogas neturi būti asmens, kuris vadovauja, nesvarbu, kad kažkuris iš jų prisidėjo daugiau, planuodamas atostogas. Per atostogas visi yra lygūs. Todėl kiekvieną sprendimą reikėtų aptarti su partneriu. Jeigu esate išrankus maistui, nevenkite įdomių maitinimo vietų – didelė tikimybė, kad visur rasite kažką, ką galėsite valgyti. Keliaujant geriausia valgyti tą patį, ką valgo ir vietiniai. Jeigu partneris mėgsta sportuoti, o jūs nelabai, galima susitarti, kad vieną dieną užsiimsite fiziškai aktyvesne veikla, o kitą darysite tai, ko norite jūs.
 
  • Nepavydėti. Kai oras karštas ir pliaže žmonės beveik nieko nevilki, yra didelė tikimybė, kad jūsų antroji pusė žvilgčios į gražius kūnus, besideginančius saulėje… Kartais tai gali sukelti konfliktus. Reikėtų pasistengti nebūti labai pavydiems ir leisti partneriui žiūrėti ten, kur nori… arba atostogauti vykti ten, kur nebūna daug žmonių.
 
  • Neskubėti pirštis. Jūs nesate kartu ilgai, o gražūs orai, nuostabūs paplūdimiai, saulėlydžiai ir vynas svaigina taip, kad norisi padaryti kažką spontaniško. Vis dėlto reikėtų atsiminti, kad per pirmąsias atostogas nereikėtų pirštis: reikia laiko, kad vienas kitą pažintumėte; nėra jokio reikalo skubėti.
 
  • Nevartoti alkoholio kiekvieną vakarą. Viešbučiuose, kur viskas įskaičiuota, lengva atleisti vadeles ir visus vakarus leisti prie baro. Tačiau net atostogų metu nereikėtų piktnaudžiauti alkoholiniais kokteiliais, nes jie gali sukelti sunkias pagirias ir kitą rytą bus bloga nuotaika, irzlumas, kamuos nuovargis. Atostogos geriausios, kai galva lengva ir rytą jaučiatės žvalūs ir pailsėję.
 
  • Ištikus krizei, nekaltinti partnerio. Kai nutinka kažkas blogo (pavyzdžiui, kažką pametate arba jus apvagia), lengva pradėti kaltinti kitą, kad nepastebėjo ir nieko nesakė. Tačiau prieš pradedant dejuoti ir rėkti ant antrosios pusės, reikėtų suskaičiuoti iki 10 ir nurimti. Rėkimas tik paaštrins situaciją, neišspręs problemų ir likusią atostogų dalį pavers nepakeliama.
 
  • Turėti bendrą biudžetą atostogoms. Pinigai – jautri tema. Jie sukelia daugybę konfliktų. Todėl dar prieš vykstant atostogauti rekomenduojama aptarti, ką darysite su pinigais. Dažniausiai problemų kyla, kai vienas nori pinigais dalytis, o kitas laikosi požiūrio: „Kas mano, tai mano“. Geriausia turėti bendrą atostogų biudžetą arba bent paeiliui mokėti vienam už kito maistą ir gėrimus. Tai padės išvengti nemalonių situacijų, kai vienas geria prabangų šampaną ir valgo omarą, o kitas geria vandenį iš čiaupo ir užkandžiauja pigiais krekeriais.