10 knygų, kurias turėtų perskaityti kiekviena moteris
2021-03-16 09:20Moterys mėgsta skirtingas knygas. Tarp jų yra istorijų, romantiškų ir įkvepiančių, realistiškų ir fantastiškų, pasakojimų apie grožio ir proto galią, romanų apie protų priešingumą ir širdžių trauką. Galima sakyti, kad ne visos jos susijusios su meile, bet būkime nuoširdūs – apie meilę pasakoja praktiškai visa pasaulio literatūra.
10 knygų, kurias turėtų perskaityti kiekviena moteris:
- Erichas Maria Remarkas „Dangus neturi išrinktųjų”. Tai yra gyvenimas, kai nebėra ko prarasti. Lenktyninkas Klerfė iš tuberkuliozės sanatorijos išveža nepagydomai sergančią pacientę Lilianą. Žinodama, kad jai liko nedaug gyventi, moteris svajoja likusias dienas praleisti šviesiai ir neįprastai. Tai istorija, mokanti vertinti gyvenimą ir nebijoti mirties.
- Joanne Harris „Šokoladas”. Delikatesų romanas, prisotintas šokolado, klampios karamelės, šviežių pyragų ir paslapties kvapų. Į mažą provincijos miestelį atsikrausta motina su dukra ir atidaro konditerinių gaminių parduotuvėlę. Nuo tada pradeda keistis miestelėnų gyvenimas. Puiki knyga apie tai, kad magija gyvena kiekvienoje moteryje, tik svarbiausia mokėti ja tinkamai naudotis.
- Margaret Atwood „Tarnaitės pasakojimas”. Rašytoja vaizduoja utopinį naują pasaulį, kur moterys nebeturi teisės turėti nuosavybės, dirbti, mylėti, skaityti ar rašyti. Jos negali rytais bėgioti, rengti iškylų ir vakarėlių, draudžiama tuoktis antrą kartą. Joms lieka tik vienas vaidmuo – tarnaitės. Romanas, kurio tiesiog negalima skaityti abejingai.
- Nicholas Sparks „Geriausia, ką turiu”. Nicholaso Sparkso proza yra lengva ir šviesi, todėl ją skaityti yra tikras malonumas. Viskas joje yra natūralu, patikima, todėl net lašas mistikos nesugadina bendro vaizdo. Knygoje yra viskas, ko reikia maloniam vakarui: mažas miestelis, išsiskyrimas, intrigos ir nuostabi meilė, svajojanti apie nemirtingumą. Deja, kol kas ši knyga nėra išversta į lietuvių kalbą, tad susidomėję ją turės skaityti originalo kalba.
- Anne Frank „Ana Frank dienoraštis”. Ana Frank gimė 1929 metais. Mirė, būdama 15 metų, koncentracijos stovykloje. Jos dienoraštis, kurį šeima, slėpdama nuo nacių, išsaugojo, tapo žinomas visame pasaulyje. Tokias knygas verta skaityti – jos primena baisius istorijos puslapius ir moko niekada ir jokiomis aplinkybėmis nepasiduoti.
- Jojo Moyes „Aš prieš tave”. Lu yra paprasta mergina, gyvenanti patogų, bet niekuo neišsiskiriantį gyvenimą. Vilas yra sėkmingas verslininkas, energingas ir kupinas energijos. Tačiau vieną dieną viskas pasikeičia, kai Vilas priverstas atsisėsti į neįgaliojo vežimėlį, nebenori daugiau gyventi. Lu tampa jo slaugytoja. Jų jaudinanti istorija pasakoja, kad sunkumai yra įveikiami, net tada, kai mes taip nemanome.
- Vladimiras Nabokovas „Lolita”. Knyga skandalas, kuri sukėlė diskusijas visame pasaulyje. Lolita neabejotinai pažadina prieštaringas emocijas. Kažkas mato šokiruojančią nuodėmės istoriją su beveik anatominėmis detalėmis, o kažkas iš pirmo puslapio įsimyli šį klampų romaną ir vadina jį meilės giesme.
- John Fowles „Prancūzų leitenanto moteris”. Kiekvieną dieną moteris juodais drabužiais stovi prie jūros ir žiūri į horizontą. Vieną dieną ją pamato jaunas vyras, kuris ketina vesti kitą ir viskas pasisuka kita linkme. Ar jis ves, ar pasiduos jausmams? Rašytojas parašė dvi istorijos pabaigas, kad parodytų, jog sąžinė yra individualus pasirinkimas.
- Alice Munro „Brangus gyvenime”. Pagrindinis Nobelio premijos laureatės Alice Munro istorijų bruožas yra tas, kad bet kurioje iš jų galite rasti savo gyvenimo istoriją, kokia ji bebūtų, su visais trūkumais ir niuansais. Neįmanoma netikėti jos herojų egzistavimu. Galingiausias A. Munro ginklas yra sugebėjimas įsijausti į veikėjus.
- Elizabeth Gilbert „Valgyk, melskis, mylėk”. Tai yra autobiografinė šiuolaikinės sėkmingos moters istorija apie tai, kaip ji prarado gyvenimo džiaugsmą ir jį atgavo. Kiekvienam skaitytojui ji primena, ko iš tikrųjų nori ir apie ką svajoja (laimę, laisvę, sugebėti linksmintis ir gyventi taikoje su savimi) kiekvienas žmogus.