Kiekvienais metais prieš šv. Velykas dauguma žmonių margina kiaušinius. Dažniausiai kiaušiniai dažomi paprastai: tiesiog merkiami į paruoštus, parduotuvėje pirktus dažus pagal instrukciją ant pakelio arba apklijuojami lipdukais su piešinėliais. Tačiau kartais norisi išbandyti ką nors naujo arba prisiminti kažką seno. Štai keletas įdomių kiaušinių marginimo būdų!

 

marguciai

10 kiaušinių dekoravimo būdų:

 
  • Viščiukai. Dažniausiai marginamas tik kiaušinio lukštas, tačiau galima kurti dekoracijas ir iš valgomos kiaušinio dalies. Kiaušinius išvirti kietai, nupjauti viršūnėlę. Iš trintų trynių suformuoti viščiukų galvytes ir jas įstatyti į baltymą. Įstatyti akis – gabalėliai juodųjų alyvuogių ir nosį – trikampėlis, išpjautas iš formos. Viščiuko galvą uždengti nupjauta baltymo viršūnėle.
 
  • Grąžinti tradicijas. Visi prisimena, kaip mamos ir močiutės margindavo kiaušinius Velykoms su vašku ir svogūnų lukštų nuoviru. Prieš merkiant į svogūnų lukštų nuovirą kiaušinius galima aprišti džiovintais augalais arba užklijuoti bet kokį kitą norimą trafaretą, kad gautųsi gražus raštas.
 
  • Lyg apmegzti. Šis būdas tinka, jei marginami kiaušiniai ne valgymui, bet kaip dekoracija namams. Kiaušinius galima apsukti spalvotais siūlais, jeigu norisi dviejų spalvų – sukti pakaitomis tai vienos spalvos, tai kitos spalvos siūlą.
 
  • Konfeti. Kiaušinius galima apklijuoti miniatiūriniais, spalvotais apskritimais, iškirptais iš spalvoto kartono (galima apskritimus išmušti skylamušiu). Apskritimai gali būti nevienodo dydžio (vieni didesni, kiti mažesni). Taip bus tik dar gražiau!
 
  • Su spalvotais karoliukais. Pabarstukais galima puošti ne tik tortus ir pyragus, bet ir kiaušinius šv. Velykoms! Kiaušinius prieš tai reikėtų patepti kokia nors lipnia mase, galima naudoti ir konditerinį glajų, ir tada apvolioti torto papuošimuose arba jų priklijuoti tik tam tikrose margučio vietose.
 
  • Dekupažas. Šiam metodui reikės servetėlių su gražiu piešiniu arba ornamentais, žirklių, klijų ir kantrybės. Nereikėtų bijoti dekupažo technikos – ji nėra tokia sunku, koks įmantrus prancūziškas jos pavadinimas. Jos esmė yra išsikirpti iš servetėlės piešinį, tada jį priklijuoti ant kiaušinio.
 
  • Šokoladiniai kiaušiniai. Vaikams tikrai patiktų kietai kiaušiniai, aptepti šokoladiniu kremu. Tokius kiaušinius galima net gruzdinti! Kiaušinio lukštas turėtų būti iš pieninio šokolado, baltymas – iš saldžios varškės, o trynys iš, pavyzdžiui, abrikosų džemo.
 
  • Lakoniškai ir lengvai. Viskas, ko reikia – tai kietai virtų kiaušinių su tamsesniu, rudu lukštu ir balto gelinio rašiklio. Po to galima leisti pasireikšti vaizduotei. Rezultatas: natūraliai atrodantys, šiek tiek pamarginti kiaušiniai.
 
  • Nėriniuoti. Kiaušinius galima suvynioti į nėrinių atraižėles, užrišti ir pamirkyti pasirinktų spalvų dažuose. Išvynioti kiaušiniai atrodys lyg padabinti puošniais nėriniais.
 
  • Su pirštų antspaudais. Visada smagu į kiaušinių dažymo procesą įtraukti visus šeimos narius, net pačius mažiausius. Jie irgi gali savo pirštukus įmerkti į dažus ir palikti antspaudą ant kiaušinių. Tuos antspaudus vėliau vyresni šeimos nariai gali paversti į linksmus piešinukas. Pavyzdžiui, pripiešus juodu geliniu rašikliu papildomų detalų piršto antspaudas gali virsti į rožinį kiauliuką, linksmai besišypsantį vaiką ar ką kita.