Visi norime būti sveiki. Šiais laikais patarimų ir paaiškinimų, kodėl sergame, ieškome ne tik tiesiogiai klausdami gydytojų, bet ir internete. Tikriausiai įdomu, ko dažniausiai ieškojo praėjusiais, 2017 metais, pasaulio gyventojai internetinės paieškos sistemoje „Google“? Galbūt ir jūs ieškojote atsakymų į šiuos dažniausiai kylančius moderniems žmonėms klausimus? Štai visi, trumpi atsakymai į dažniausiai internete ieškotus klausimus apie sveikatą!

 

sveikata

10 dažniausiai 2017 metais internete ieškotų klausimų apie sveikatą:

 
  • Kas sukelia žagsulį? Žagsulys – tai nevalingi diafragmos raumens, kuris skiria krūtinę nuo pilvo ertmės, susitraukimai ir kuris dažnai kyla persivalgius, pavartojus alkoholinių arba gazuotų gaiviųjų gėrimų arba staigiai susijaudinus. Žagsulio padeda atsikratyti vandens mažais gurkšneliais gėrimas, kvėpavimo sulaikymas, ko nors saldaus čiulpimas (medaus, saldainio), net išgąstis arba pliaukštelėjimas per skruostą.
 
  • Kaip nustoti knarkti? Norint nustoti knarkti, rekomenduojama numesti svorį, stengtis miegoti ant šono, o ne ant nugaros, vengti alkoholio prieš miegą, mesti rūkyti, reguliariai plauti nosį ir atrasti nosies užgulimo, slogos priežastis (nosies užgulimą gali sukelti alergija (tokiu atveju reikėtų vartoti antihistamininius vaistus), sinusitas).
 
  • Kas sukelia inkstų akmenis? Inkstų akmenis gali sukelti mažas šlapimo tūris (dėl dehidratacijos (kūno skysčio praradimo), didelio fizinio krūvio, darbo arba gyvenimo karštyje, pakankamai skysčių nevartojimo), netinkama dieta (aukštas kalcio lygis šlapime. Kalcio sumažės, ribojant druskos suvartojimą, rekomenduojama riboti oksalo rūgšties, kurios yra kai kuriuose maisto produktuose, vartojimą), žarnyno sutrikimų (Krono ligos, opinio kolito, skrandžio šuntavimo operacijos), nutukimo, kai kurios kitos ligos (sutrikęs prieskydinės liaukos, kuri kontroliuoja kalcio metabolizmą, inkstų tubulinė acidozė ir kt.) augimas kai kurių vaistų, kalcio ir vitamino C vartojimo, šeimos istorija.
 
  • Kodėl aš esu toks pavargęs? Lėtinis nuovargis gali varginti, sergant mažakraujyste, turint skydliaukės problemų, miego apnėja, diabetu, širdies ligomis, menopauze, depresija.
 
  • Kiek trunka gripas? Dažniausiai trunka 1 – 2 savaites, simptomai stipriausi ligos pradžioje – 2 – 3 dienas.
 
  • Koks yra normalus kraujo spaudimas? Normalus kraujo spaudimas yra ne didesnis negu 120/80 (120 – sistolinis arba viršutinis, 80 – diastolinis arba apatinis). Idealiu sistoliniu spaudimu laikomi rodmenys nuo 90 iki 119, o diastoliu – rodmenys nuo 60 iki 79.
 
  • Kaip sumažinti cholesterolį? Rekomenduojama valgyti daugiau vaisių, daržovių, visadalių grūdų produktų, ankštinių daržovių. Riboti sočiųjų riebalų, transriebalų, kiaušinių trynių, subproduktų ir vėžiagyvių vartojimą. Papildyti mitybą omega 6 riebiosiomis rūgštimis, kurių yra riebiose žuvyse, riešutuose, alyvuogių aliejuje.
 
  • Kas sukelia aukštą kraujo spaudimą? Sėslus gyvenimo būdas (sėdimas darbas ir pasyvus laisvalaikis ant sofos), nesaikingas alkoholio vartojimas, druskos perteklius mityboje, kai kurių vaistų vartojimas, stresas, šeimos istorija (ar yra (buvo) sergančių hipertenzija), rūkymas (net jei rūkoma tik kartais), nepakankamas vaisių ir daržovių vartojimas, miego apnėja, senėjimas.
 
  • Kas yra ADHD? Ši santrumpa šifruojama kaip aktyvumo ir dėmesio sutrikimas. Tai vienas dažniausių vaikų psichikos sutrikimų, galintis pasireikšti ir suaugusiems. Simptomai gali būti tokie: nesugebėjimas sukaupti dėmesio, hiperaktyvumas (negalėjimas nustygti vietoje), impulsyvumas. Skaičiuojama, kad 5 % vaikų ir 2,5 % suaugusiųjų turi šį sutrikimą.
 
  • Kas ta vilkligė? Internete padaugėjo užklausų apie vilkligę po to, kai amerikiečių atlikėjai Selena Gomez buvo persodintas draugės, aktorės Francia Raisa inkstas. S. Gomez inksto transplantacijos prireikė dėl vilkligės. Vilkligė – tai sisteminė lupus eritematozė arba autoimuninė liga, kai organizmo imuninė sistema kovoja su sveikomis kūno ląstelėmis ir audiniais, užuot kovojusi su bakterijomis ir virusais. Nuo vilkligės taip pat kenčia amerikiečių televizijos laidų vedėjas Nickas Cannonas, „Grammy“ muzikos apdovanojimų laureatė Toni Braxton, aktorė Kristen Johnston, futbolininkė Shannon Boxx bei dainų kūrėjas ir atlikėjas Seal‘as, kurio veidą „puošia“ vilkligės palikti randai. Išvertus iš lotynų kalbos „lupus“ reiškia „vilkas“. XIII a. gydytojas Rogerius Frugardi aprašė šią ligą, kuri pasireiškia žaizdomis, primenančiomis vilko įkandimą. Lietuvoje serga apie 400 žmonių.