„Jeigu būčiau žinojęs“, „Jeigu būčiau išdrįsęs“, „Jeigu būčiau mažiau svajojęs, o daugiau daręs“, „Jeigu būčiau… (pabaikite patys)“. Visi sakiniai, kurie prasideda šiuo trumpu žodeliu (jeigu), skamba taip liūdnai. Jeigu norite gyvenimo saulėlydyje nevartoti žodelio „jeigu“, imkitės veiksmų jau dabar! Štai 10 dalykų, kurių žmonės dažniausiai gailisi po 10 metų ar daugiau.

 

10 dalykų, kurių gailėsitės po 10 metų:

 

"gyvenimas"

  • Prisidengti kaukėmis, norint sužavėti kitus. Jeigu visada viešumoje pasirodote prisidengę kauke, vieną dieną suprasite, kad po ja nieko nebeliko. Kreipdami per daug dėmesio į tai, ką kiti galvoja apie jus, kokį jie jus norėtų matyti, galiausiai galite pamiršti, kas iš tikrųjų esate. Todėl nereikėtų bijoti, kad kiti galbūt jus smerks ir teis: savo širdyje jūs žinote, kas iš tikrųjų esate ir tai yra tikrasis jūs. Jums tikrai nereikia būti tobuliems, kad padarytumėte įspūdį kitiems. Sužavėkite ir įkvėpkite aplinkinius, parodydami jiems, kad mokate puikiai gyventi su savo netobulumais.

 

  • Leisti kitiems kurti jūsų svajones. Didžiausias iššūkis gyvenime yra atrasti, kas jūs iš tikrųjų esate, antras didžiausias iššūkis – būti laimingu su tuo, ką atradote. Norint pasiekti šį tikslą reikia likti ištikimiems savo tikslams ir svajonėms. Žinote žmonių, kurie su jumis nesutinka? Viskas gerai. Tai reiškia, kad jūs stovite ant žemės ir einate savo keliu. Kartais jūs padarysite dalykų, kurie kitiems atrodys kvaili ir beprotiški, tačiau jeigu jaučiate aistrą ir malonų jaudulį, darydami tai, ką darote, vadinasi, darote teisingus dalykus.

 

  • Bendrauti su negatyviais žmonėmis. Neleiskite, kad kitų neigiamas požiūris į gyvenimą pradėtų daryti įtaką ir jums. Kai suprasite, kad bendravimas su negatyviais žmonėmis yra jūsų asmeninis pasirinkimas, o ne prievolė, jausitės esantys laisvi bendravimą su tais, kurie užjaučia, o ne pykdo, yra dosnūs, o ne godūs, turi kantrybės, o ne nuolatos dėl ko nors nerimauja.

 

  • Būti savanaudžiu ir egoistu. Gyvenimo kertinis akmuo yra meilė, geri poelgiai ir geras charakteris. Tie, kurie jus įkvėps ir dalysis savo meile, paliks ilgai išliekantį antspaudą širdyje. Tai, ką darote sau, ir mirs kartu su jumis. Vienintelis vertingas dalykas – tai, ką darote gero kitiems.

 

  • Vengti augti, keistis ir tobulėti. Jeigu norite prisiminti savo praeitį, pažiūrėkite į savo dabartį. Jeigu norite sužinoti savo ateitį, taip pat pažiūrėkite į savo dabartį. Privalote paleisti senus prisiminimus, kad įsileistumėte kažką naujo. Tai, kas buvo, jau praėjo ir niekada nebegrįš. Jeigu suprasite tai dabar ir imsite veiksmų, kad taip gyventumėte, sulauksite ilgalaikės sėkmės.

 

  • Pasiduoti, kai reikalai tampa per daug sudėtingi. Klaidų nėra, yra tik rezultatai. Net jei įvykiai nesiklosto taip, kaip jūs norėtumėte, nepraraskite vilties ir nepasiduokite. Mokykitės, ką galite, ir judėkite toliau. Tas, kuris, nepaisant nieko, žengia į priekį, galų gale laimi. Kelias iki pergalės paprastai būna sunkus ir vingiuotas. Tai procesas, link kurio reikia eiti mažais žingsneliais, priimti daugybę sprendimų, atlikti galybę veiksmų, kol galiausiai galima triumfuoti.

 

  • Stengtis sukontroliuoti kiekvieną smulkmeną gyvenimą. Prie gyvenimo reikia švelniai liestis, o ne jį smaugti. Kartais viskas, ko reikia, tai atsipalaiduoti ir leisti jam tekėti įprasta vaga, dėl nieko nesinervinant ir per daug nesijaudinant. Gyvenimu reikia mėgautis. Giliai kvėpuoti. Naują žingsnį į priekį žengti tada, kai dulkės nuo prieš tai žengto žingsnio nusėda ant kelio. Jums nebūtina tiksliai žinoti, kur einate, kad nueitumėte iki kažko nuostabaus. viskas gyvenime yra tobula, nesvarbu, ar tai dabar suprantate, ar ne. Tiesiog reikia šiek tiek laiko sujungti taškus.

 

  • Pasitenkinti su mažiau negu nusipelnote. Būkite pakankamai stiprūs palikti tai, kad neneša naudos ir išmintingi sulaukti to, ko nusipelnote. Kartais gyvenimas gali sudaryti tokias sąlygas, kad staiga atsidursite žemiau, nei kada nors anksčiau. Kartais reikia paverkti, kad galėtumėte aiškiau pamatyti galimybes ir naujo gyvenimo viziją. Nesustokite ten, kur esate dabar.

 

  • Gyventi nuolatiniu rytojaus laukimu. Bėda ta, kad žmonės visada galvoja, kad turi daugiau laiko, negu jo iš tikrųjų yra. Tačiau vieną dieną jūs galite pabusti ir suprasti, kad nebeturite daug laiko daryti tiems dalykams, apie kuriuos visada svajojote. Ir tuomet bus du pasirinkimai: arba kažkaip įvykdyti išsikeltus tikslus arba rasti pasiteisinimus sau, kodėl nepavyko to padaryti.

 

  • Būti tingiu ir neapsisprendusiu. Pasaulis jums nieko nėra skolingas, bet jūs esate šį tą pasauliui skolingas. Todėl liaukitės svajoti ir pradėti veikti. Prisiimkite atsakomybę ir kontrolę už savo gyvenimą. Jūs esate svarbus ir pasauliui jūsų reikia. Jau per vėlu sėdėti ir laukti, kol kažkas kažkada ateis ir pakeis jūsų gyvenimą. Ta diena, kai pasauliui reikia jūsų, yra dabar.