Išdavystė – greičiausias ir efektyviausias būdas pabaigti santykius. Tačiau kai kurie veiksmai ilgainiui gali taip pat privesti prie skyrybų. Štai 10 dalykų, kurie gali net gražiausius santykius lėtai nužudyti.

 

10 dalykų, kurie yra blogiau negu neištikimybė:

 

"neištikimybė"

  • Meluoti ir slėpti tiesą nuo partnerio. Net jei nuslepiate kai ką, norėdami apsaugoti savo antrosios pusės jausmus, visos tos mažos paslaptys kaupiasi ir galiausiai tampa dideliu melu, dėl kurio gali nutrūkti jūsų santykiai. Geriau nuo pat pradžių nedaryti nieko, kas galėtų sukelti partnerio apmaudą ir nusivylimą.
 
  • Būti įkyriems arba atvirkščiai – ignoruoti problemas. Lygiai taip pat žalingas ir erzinantis yra nuolatinis dėmesys arba nuolatinis problemų neigimas. Santykiai, kuriuos problemos ne sprendžiamos, o nustumiamos į šalį, neturi ateities.
 
  • Slėpti nusivylimą ir pyktį. Nenukreipkite pykčio į save. Neišsakytas pyktis linkęs kauptis ir galiausiai prasiveržia ir santykiams ateina galas.
 
  • Nekreipti dėmesio į vienas kito abejones ir atsiradusią trintį. Santykiuose reikia skirti vienas kitam pakankamai dėmesio. Žinoma, tai nereiškia, kad reikia kas valandą rašyti žinutes savo išrinktajam, kad sužinotumėte, apie ką jis galvoja ir kokios problemos jį slegia. Tačiau santykiuose būtina kalbėtis apie problemas ir ieškoti geriausių jų sprendimo būdų.
 
  • Būti labai užsispyrusiems ir niekada nenusileisti. Mokėjimas rasti kompromisus išgelbėjo ne vieną šeimą nuo skyrybų. Protingos moterys žino, kad kartais geriau truputėlį nusileisti, kad galų gale galėtų džiaugtis pergale. Kitais žodžiais tariant, kartais reikia pralaimėti vieną mūšį, kad laimėtumėte karą.
 
  • Peštis dėl kasdieninių dalykų. Ginčai dėlto, kam eilė plauti indus ar nešti šiukšles, gali padėti palaikyti tvarką namuose, tačiau santykių pagerinti nepadeda. Jei tokie ginčai vyksta labai dažnai, jie net gali sugriauti iš pažiūros gražius santykius. Geriau ne ginčytis, o už kiekvieną atliktą namų ruošos darbą pasiūlyti kokį nors atlygį. Tai paskatins padaryti darbus be jokių priminimų ir su džiaugsmu.
 
  • Savo galios demonstravimas. Tai nėra elgesys sveikuose santykiuose. Parodyti savo ego reikėtų labai atsargiai, stengiantis nesumenkinti kito žmogaus.
 
  • Saugoti santykius tik dėl patogumo. Jūsų jausmai atvėso, tačiau jūs vis dar apsimetinėjate, kad esate laiminga pora. Tai darote, kad nenuliūdintumėte savo šeimos, vaikų, nes esate suplanavę kelionę kartu ar dėl kitų priežasčių. Tokiuose santykiuose greitai kaupiasi apmaudas ir pyktis ir šie jausmai gali sukelti net priešiškumą vienas kitam. Kartais geriau iš karto padėti tašką ir likti gerais draugais, kol dar nevėlu.
 
  • Manipuliuoti partneriu. Kartais tai daroma taip subtiliai, kad apie tai, kad partneris jumis manipuliuoja suprantama per vėlai. Atviras manipuliavimas partneriu griauna santykius greičiau nei neištikimybės faktas – niekas nenori pasijausti kvailio vietoje ir vedžiojamas už nosies. Išmokęs labiau gerbti ir vertinti save partneris, kuris dar neseniai pats buvo auka, gali taip pat tapti manipuliatoriumi.
 
  • Partnerį kamuojantis pavydas. Skyrybos gresia ir tada, jeigu partneris yra nuolatos įtarinėjamas, nors jis iš tikrųjų niekada nebuvo neištikimas. Tiesiog reikėtų pasistengti neįtarinėti ir nepykti ant savo antrosios pusės be jokios rimtos priežasties.