Rasti darbą, kuriame norėtųsi likti ilgiau nei pusę metų šiais laikais gana sudėtinga. Todėl tie, kurie tokį randa dažniausiai nori ir išsaugoti savo darbo vietą. Kiekvienam iš mūsų reikėtų žinoti, kad kai kurie iš pirmo žvilgsnio nekalti dalykai gali kainuoti darbo vietą.

 

darbas

10 dalykų, kurie gali kainuoti darbo vietą:

 
  • Seksas darbo vietoje. Darbuotojai, užmezgę romantiškus santykius su kolegomis, neretai būna užklupti nepatogiose situacijose darbo valandomis. Nemažai rimtų kompanijų darbuotojams draudžia susitikinėti su bendradarbiais, klientais ir valdybos nariais, todėl, jeigu jie būtų pagauti tenkinantys savo aistrą, geriausiu atveju gautų papeikimą, bet greičiausiai būtų iš karto atleisti.
 
  • Dovanų priėmimas ir dovanojimas. Dirbant politinėse ar viešosiose įstaigose dovanų priėmimas ar dalijimas gali kainuoti darbo vietą, nes toks elgesys bus vertinamas kaip bandymas papirkti, kyšių davimas. Dovanų priėmimas iš prekeivių ir klientų gali daryti nesąžiningą įtaką darbuotojo sprendimams.
 
  • Piktnaudžiavimas darbovietės teikiamomis privilegijomis. Kompanijų teikiamos privilegijos skirtos parodyti darbuotojams, kaip jie labai yra vertinami, tačiau net ir jomis nederėtų piktnaudžiauti. Paaiškėjus, kad verslo keliones darbuotojai išnaudoja labiau ne darbiniams reikalams tvarkyti, o asmeninėms pramogoms, atostogoms, gresia atleidimas.
 
  • Išskirtinumas. Prieš darantis ekscentrišką tatuiruotę matomoje kūno vietoje reikėtų savęs paklausti, ko labiau norite: aš kūno piešinio ar šio darbo? Jeigu darbovietėje priimta laikytis griežto aprangos kodo, reikalaujama atrodyti konservatyviai, tai tokie originali apranga, šukuosena, tatuiruotės ir aksesuarai, nebus sutikti palankiai ir gali trukdyti sėkmingai kopti karjeros kopėčiomis.
 
  • Išvaizdos pokyčiai. Pasirodo, rizikuojate prarasti savo darbo vietą, jei priaugote svorio, praplikote ar nusprendėte užsiauginti vadinamąją medkirčio barzdą ar ūsus, ypač jeigu dirbate kompanijoje, kurioje pirmenybė teikiama klasikiniam, konservatyviam stiliui. Jeigu dirbate registratūroje arba esate viešbučio vadovas ir staiga pradėsite eiti į darbą, vilkėdami sportines kelnes ir pamiršite kasdien nusiprausti, galite būti atleisti, nors niekada taip ir nesužinosite tikslios atleidimo priežasties. Prasta higiena (blogas burnos ir kūno kvapas) taip pat patenka į šią kategoriją. Norint išsaugoti darbo vietą reikėtų laikytis geros asmeninės higienos, atrodyti tvarkingai. Nepakenktų ir visada maloniai šypsotis.
 
  • Senėjimas. Daug darbdavių nusprendžia atleisti vyresnio amžiaus darbuotojus ir į jų vietą priimti mažiau patyrusios, bet ir pigesnius jaunesnius darbuotojus. Diskriminacija dėl amžiaus yra neteisėta, bet visgi vyksta. Vienintelis būdas išvengti atleidimo – tai žinoti savo vertę. Kiekvienas turi teisę senti oriai ir neprarasti savo darbo.
 
  • Nepaisymas kompanijos vidinių taisyklių. Dauguma kompanijų turi savo vidines taisykles, net jeigu jos oficialiai ir nėra įvardytos. Kartais jos siejasi su politika, vietinėmis problemomis ar asmenine ideologija. Todėl reikėtų išsiaiškinti, ką vertina dauguma darbuotojų ir stengtis neišsišokti, nes tai gali kainuoti darbo vietą.
 
  • Nuo darbdavio nuslėptos praeities klaidos. Skeletų spintoje, kaip sakoma, turi visi. Tačiau nuslėptos praeities klaidos gali jus persekioti. Iš tiesų nebūtina visko sakyti viršininkui, bet reikėtų būti pasiruošus apsiginti tiesai išaiškėjus. Dauguma darbdavių atleidžia praeities nusižengimus, bet negali pakęsti to, kad yra apgaudinėjami. Niekada nereikėtų meluoti, pildant savo gyvenimo aprašymą.
 
  • Netinkama veikla socialiniuose tinkluose. Darbuotojai neretai mano, kad veikla socialiniuose tinkluose ar asmeniniuose tinklaraščiuose yra visiškai asmeniškas reikalas, tačiau jų darbdaviai dažniausiai taip nemano. Jeigu darbdavys manys, kad darbuotojo veikla internete gali kenkti jų įmonės prestižui ar geram vardui, jis gali nuspręsti tą darbuotoją atleisti. Rekomenduojama visada gerai pagalvoti prieš keliant į internetą naują nuotrauką, rašant komentarą ar įkeliant naują įrašą į savo feisbuko paskyrą. Niekada nerašyti blogų atsiliepimų arba vadovus ir darbovietę, kurioje dirbate, internete ir net geriau būtų nekelti nuotraukų į asmeninį tinklaraštį, kuriame pozuojate, apsivilkę apranga, panašia į darbinę uniformą. Beje, darbdavys jus gali atleisti, net jei rašote ką nors netinkamo asmeniniame tinklaraštyje, prisidengę slapyvardžiu.
 
  • Pernelyg demonstruojamas seksualumas. Taip, tai neteisinga. Tai netgi neteisėta. Tačiau tiek vyrai, tiek moterys gali būti atleisti, jeigu atrodo per daug seksualiai. Kai kuriose darbovietė provokuojanti išvaizda gali būti palaikyta grėsme ir tai gali būti pagrindinė priežastis, kodėl darbdavys nusprendžia nutraukti darbo sutartį. Yra nemažai atvejų, kai administratorė buvo atleista tik dėlto, kad darbdavio žmonai ji pasirodė per graži. Todėl, norint išsaugoti darbo vietą, rekomenduojama vengti labai aukštų aukštakulnių, labai aptemptų marškinėlių ir gilių iškirpčių, itin trumpų sijonų ir suknelių, taip pat persišviečiančių audinių ir ryškaus makiažo darbo valandomis.