Ar žinojote, kad pirmą kartą intraveninė terapija įrašuose užfiksuota 1492 m., kai gydytojas, atlikdamas kraujo perpylimą, bandė gelbėti popiežiaus Inocento VIII gyvybę? Nuo tada šis metodas gerokai patobulėjo, naudojamas ne tik sunkiems ligoniams gydyti, bet ir sveikiems žmonėms stiprinti. Jiems siūloma intraveninė vitaminų ir mikroelementų terapija. Kuo ji naudinga?

 

Trumpai apie procedūrąMaintenance,And,Restoration,Of,Human,Immune,System,With,Vitamin,Iv

 

Taikant intraveninę terapiją, veikliosios medžiagos įvedamos į organizmą intraveniniu būdu – sulašinamos į veną. Tai trunka nuo 20 min. iki valandos. Taip organizmas papildomas skysčiais, vitaminais, mikroelementais ir kitomis būtinomis medžiagomis. Siūlomi skirtingi intraveninės terapijos kursai, pacientui parenkami individualiai pagal situaciją – pasikonsultavus su gydytoju ir atlikus sveikatos tyrimus. Intraveninė terapija – greičiausias ir efektyviausias būdas papildyti organizmą veikliosiomis medžiagomis, nes jos iškart patenka į kraujotaką ir išnešiojamos po visą kūną.

 

1 Ištikus dehidratacijai

 

Kasdien svarbu suvartoti užtektinai skysčių. Deja, dauguma per skubų gyvenimo tempą to nedaro. Kur dar gausus kofeino vartojimas, stresas, įvairūs sveikatos sutrikimai, dėl kurių organizmas praranda dar daugiau vandens. Išsivysčius lengvai dehidratacijai ir sutrikus elektrolitų pusiausvyrai, gali kamuoti nuovargis, galvos skausmai, dėmesio koncentracijos sutrikimai, prasta nuotaika ir kiti negalavimai. Greitai išspręsti šią situaciją ir atkurti skysčių pusiausvyrą organizme padeda intraveninė terapija. Ji veikia greičiau ir efektyviau nei elementarus skysčių gėrimas, juolab kad kūnui kartu tiekiami svarbiausi elektrolitai – kalcis, magnis, kalis ir kt.

 

2 Kovojant su antsvoriu

 

Šioje kovoje svarbiausia – subalansuota mityba ir deramas fizinis aktyvumas. Visgi palengvinti šią kovą gali ir intraveninė terapija. Kiekviena klinika siūlo skirtingus svorio metimo intraveninius kokteilius, tačiau esminės jų sudedamosios dalys – karnitinas, argininas ir alfa lipoinė rūgštis. Pirmieji du spartina medžiagų apykaitą, padeda greičiau deginti riebalus ir juos paversti energija. Alfa lipoinė rūgštis ne tik greitina metabolizmą, bet ir turi ypač stiprų antioksidacinį poveikį, taigi detoksikuoja organizmą. Trumpai tariant, intraveninė terapija padeda greičiau deginti riebalus, auginti raumenų masę ir spartina medžiagų apykaitą. Be to, gerina atletinius pasiekimus, greitina raumenų atsigavimo laiką po treniruočių, didina kūno ištvermę.

 

3 Stokojant maistinių medžiagų

 

Nors šiandien dauguma žino sveikos mitybos principus, praktiškai juos taiko gerokai mažesnė dalis. Todėl organizmui ima stigti svarbių maistinių medžiagų. Jas galima papildyti koreguojant mitybą ar vartojant maisto papildus. Deja, per žarnyną įsisavinama vos apie 20 % visų suvartotų vitaminų bei mikroelementų. O suleidžiant juos intraveniniu būdu tiesiai į kraujotaką įsisavinimas siekia visus 100 %. Taigi intraveninė terapija padeda saugiai ir itin greitai atkurti maistinių medžiagų pusiausvyrą organizme. Tai ypač svarbu žmonėms, kurie serga ligomis, lemiančiomis maistinių medžiagų deficitą organizme, pvz., Krono liga, celiakija, žarnyno vėžiu ir kt.

 

4 Nusilpus imunitetui

 

Intraveninė terapija taikoma onkologiniams ligoniams, kuriems dėl agresyvaus gydymo stipriai nusilpęs imunitetas. Tačiau panašų imuninės sistemos pastiprinimą gali gauti kiekvienas. Atsparumas ligoms sumenksta dėl įvairių priežasčių – vienais atvejais tą lemia persirgtos ligos, kitais – stresas, trečiais – maistinių medžiagų trūkumas ir kt. Taigi intraveniniu būdu organizmas papildomas įvairiomis imuninę sistemą palaikančiomis veikliosiomis medžiagomis, tad greitai ir efektyviai padidėja jo atsparumas įvairioms infekcijoms ir kitiems susirgimams. Šiuo tikslu pasitelkti intraveninę terapiją ypač rekomenduojama prieš virusų sezoną.

 

5 Turint odos problemų

 

Intraveninė vitaminų terapija naudojama odos būklei gerinti. Tokiu atveju sudaromas specialus veikliųjų medžiagų mišinys su odai naudingiausiomis medžiagomis. Tarp jų – vitaminas C, aminorūgštys, vitaminas B12, biotinas, glutationas ir kt. Šios ir kitos veikliosios medžiagos spartina odos ląstelių regeneraciją, lėtina jos senėjimą, saugo elastingumą, atkuria ir palaiko drėgmės pusiausvyrą. Po intraveninės terapijos kurso oda tampa jaunatviškesnė, sveikesnė, gražiai švytinti. Labai svarbu, kad mažėja ir įvairūs uždegiminiai procesai joje, todėl intraveninė terapija rekomenduojama turintiems sunkių odos problemų – sergantiems akne, psoriaze ir pan.

 

6 Kamuojant lėtiniam nuovargiui

 

Užuot griebus dar vieną puodelį kavos, vertėtų susimąstyti apie nuolat lydinčio nuovargio priežastis. Už to gali slypėti kokia nors sveikatos problema, maistinių medžiagų trūkumas, dehidratacija. Pastarąsias dvi problemas efektyviai sprendžia intraveninė terapija, tad kartu atkuriamas ir normalus energijos lygis. Skirtingai nei kofeino, poveikis ilgalaikis ir naudingas sveikatai.

 

7 Užsiteršus organizmui

 

Gyvename tokiais laikais, kai išvengti aplinkos taršos kone neįmanoma. Tai neabejotinai neigiamai veikia organizmą. Kur dar nesveiki mitybos ar žalingi įpročiai. Visa tai ilgainiui užteršia kūną ir tampa įvairiausių ligų priežastimi. Čia vėlgi gali padėti intraveninė terapija, nes ji ne tik papildo organizmą naudingosiomis medžiagomis bei skysčiais, bet ir turi stiprų detoksikuojamąjį, valomąjį poveikį. Mat padeda šalinti laisvuosius radikalus ir įvairius toksinus. Taip ląstelės saugomos nuo pažaidos.

 

8 Stiprinant širdį ir kraujotaką

 

Kalcis, magnis, argininas, vitaminas A, B grupės vitaminai – tai tik keletas veikliųjų medžiagų, kurių suleidžiama siekiant sustiprinti širdį ir kraujotaką. Intraveninė terapija reikšmingai prisideda prie kardiologinių ligų prevencijos, nes aprūpina organizmą reikalingomis medžiagomis, padeda atsikratyti žalingų toksinų, taip pat leidžia lengviau kontroliuoti kūno svorį. Itin rekomenduojama turintiems kraujospūdžio sutrikimų, per aukštą blogojo cholesterolio ar cukraus kiekį kraujyje. Intraveninė terapija gerina tiek širdies, tiek galvos ir viso kūno kraujotaką. Netgi taikoma erekcijos sutrikimų turintiems vyrams.

 

9 Nusilpus kognityvinėms funkcijoms

 

Maistinių medžiagų ir skysčių reikia ne tik fizinei, bet ir kognityvinei bei psichinei sveikatai palaikyti. Todėl intraveninė terapija gerina protines funkcijas, dėmesio koncentraciją, atmintį, gebėjimą priimti ir apdoroti informaciją. Taip pat įrodyta, jog veiksminga mažinant nerimo sutrikimų ir depresijos simptomus bei apskritai gerina nuotaiką, miego kokybę, padeda lengviau atsipalaiduoti, ramiau išbūti stresinėse situacijose.

 

10 Varginant hormonų disbalansui

 

Apie pusė moterų bent kartą per gyvenimą susiduria su hormonų disbalansu. Vienoms dėl to nevaldomai auga svoris, kitas vargina migrena, trečias – gausiai augantys nepageidaujami kūno plaukeliai, taip pat tai gali lemti nevaisingumą ir įvairiausias kitas sveikatos bei grožio problemas. Įrodyta, kad intraveninė vitaminų terapija padeda atkurti hormonų pusiausvyrą organizme bei ją palaikyti. Gelbsti net tokiais sudėtingais atvejais kaip nevaisingumas ar erekcijos sutrikimai.

 

Autorius Jūratė Survilė