Ko gero, nerastume žmogaus, kuris niekada nebūtų ieškojęs informacijos apie buvusius partnerius. Kartais taip daroma, nes nuobodžiaujama, o kartais sukyla prisiminimai. Dabartinio jų gyvenimo peripetijos skausmingai jaudina, todėl taip sunku atsispirti pagundai į internetinės paieškos laukelį įrašyti buvusiojo vardą ir partnerį. Kartais tai tampa manija ir trukdo užmegzti naujus santykius. Kibernetinis šnipinėjimas skatina užstrigti praeityje, todėl galiausiai žmogus niekuo nebesidomi, tik mintyse gyvena savo buvusiojo gyvenimą.

 

santykiai

10 būdų, kaip nustoti sekti buvusįjį internete:

   
  • Viską ištrinti. Jo telefono numerį, žinutes iš visur, el. laiškus, išmesti iš draugų sąrašo socialiniuose tinkluose, nebesekti socialiniuose tinkluose. Sukurti tokias sąlygas, kad būtų kuo mažiau pagundų patikrinti, kaip jam sekasi, kad atsitiktinai nepamatytumėte jo nuotraukų ir žinučių, kaip naršote savo socialiniuose tinkluose.
 
  • Paprašyti draugų pagalbos. Paprašykite bendrų draugų, kad socialiniuose tinkluose jūsų nežymėtų prie tų pačių įrašų kaip ir buvusįjį.
 
  • Skirti sau nuobaudą. Ant rašomojo stalo padėti stiklainį, į kurį dėkite po 10 eurų kiekvieną kartą, kai nusižengsite arba, kitaip tariant, ieškosite informacijos apie buvusįjį partnerį internete. Jeigu tai nepadės atgrasyti save nuo buvusiojo persekiojimo internete, tai bent jau padės sutaupyti pinigų norimam pirkiniui, smagiam vakarui arba atostogoms.
 
  • Būti nuolat užsiėmusiems. Apsikrauti darbais, daugiau laiko leisti su draugais, pradėti lankyti sporto klubą, rasti naujų hobių arba prisiminti anksčiau mėgtą, bet dabar pamirštą veiklą. Kitaip tariant, būkite tokie užimti, kad neturėtumėte laiko likti vieni su savo mintimis.
 
  • Pradėti internete sekti žymų žmogų. Žinoma, neperženkite ribų! Tačiau jeigu negalite atitraukti savęs nuo socialinių tinklų, nukreipkite dėmesį į kitą asmenį. Tebūnie tai įdomi, charizmatiška asmenybė. Nesvarbu, ar tas žymus žmogus bus lietuvis ar užsienietis. Svarbiausia, kad juo žavėtumėtės. Kadangi įžymybės dažnai būna neurotiškos, į save orientuotos asmenybės, kartais pasielgiančios kvailai ir neapgalvotai, jūs ir patys galėsite nusiraminti, nes suprasite, kad jausti įvairius jausmus ir ne visada elgtis logiškai, yra žmogiška ir suprantama.
 
  • Įgyti naują įprotį. Sakoma, kad neįmanoma mesti rūkyti, nepakeitus blogo įpročio geru, pavyzdžiui, mezgimu ir svorių kilnojimu. Tą pačią taisyklę pritaikykite ir persekiojimui buvusiojo internete. Užuot stebėję jo veiklą, užsiimkite kita, ne mažiau įtraukiančia veikla, kuri net gali tapti nauju įpročiu.
 
  • Pradėti vaikščioti į pasimatymus. Neužstrikite praeityje, vis tiek nieko nepakeisite, tad gyvenkite toliau. Nevenkite naujų pažinčių, eikite į pasimatymus. Tai ne tik padės pamiršti buvusįjį, bet ir padės įdomiai praleisti laiką. Kas žino, gal net rasite naują meilę?
 
  • Priminti sau, kaip beviltiškai jautėtės paskutinį kartą, kai tikrinote jo socialinių tinklų paskyrą. Nedarykite tos pačios klaidos, nes geriau nebus. Net jei vyras jaučiasi įskaudintas ir sudaužyta širdimi, jis tikrai nekels į socialinius tinklus nuotraukos, kurioje atrodo lyg būtų visą naktį verkęs. Paprastai žmonės į socialinius tinklus nuotraukas, kuriose atrodo laimingi ir gražūs.
 
  • Užblokuoti visus buvusiojo internetinius puslapius. Jeigu nebegalite savęs kontroliuoti, užblokuokite puslapius, kuriuose dažniausiai lankosi jūsų buvęs, kad, kilus pagundai prisijungti, tiesiog negalėtumėte tai padaryti.
 
  • Atsijungti nuo socialinių tinklų. Jei niekas nepadeda, visada galima laikinai atsijungti nuo socialinių tinklų, kol širdies žaizdos užgis ir matyti buvusįjį internete, tyčia ar atsitiktinai, nebebus taip skaudu. Pertrauka gali padėti išmokti vėl naudotis socialiniais tinklais atsakingai, nepersekioti kitų žmonių ir gyventi savo, o ne kitų gyvenimus.