Tuo metu, kai pasaulis kraustėsi iš proto dėl džiazo muzikos, o vyrai ir ne tik jie buvo pametę galvas dėl žaviosios šokėjos ir dainininkės Žozefinos Beiker (1906 – 1975), niekas net neįtarė, kad juos savo talentu vilioja Prancūzijos šnipė.

 

Kaip tik Žozefina Beiker nebuvo vadinama: ir „Juodąja Venera“, „Juoduoju Perlu“, „Kreolų deive“ ir kitais vaizdingais epitetais, pavyzdžiui, „Le Beiker“. Žozefina gimė Misūrio valstijoje (JAV), tačiau vėliau persikėlė gyventi į Paryžių. Po kurio laiko tapo Prancūzijos piliete.

 

Matyt, žaviajai artistei neužteko publikos plojimų ir prašymų pakartoti, todėl ji tapo Prancūzijos šnipe per II pasaulinį karą. Beje, šlovė jai labai pravertė, dalyvaujant slaptose operacijose. Jai visur būdavo suteikiama pirmenybė, imigracijos darbuotojai niekada netikrindavo jos bagažo. Garsi moteris galėjo išvežti ir įvežti į kitą šalį, ką tik panorėjusi.

 

Pasakojama, kad ne kartą ji pervežė per sieną slaptas Vokietijos karo įrenginių nuotraukas, paslėpusi tarp savo apatinių. Už šalies ribų perduodavo lapus su dainų tekstais ir natomis, kuriuose nematomu rašalu būdavo surašomos valstybės paslaptys ir slapti nurodymai bei žemėlapiai. Po karo artistė surengė pasirodymą Buchenvaldo koncentracijos stovyklos kaliniams. Už pogrindinę veiklą buvo apdovanota Prancūzijos garbės ordinu.

 

Šiuo metu nieko nestebina įžymybės, įsivaikinančios vaikus. Tačiau tais laikais tai buvo kažkas labai neįprasto. Viena tokių moterų didele širdimi buvo Žozefina Beiker, įsivaikinusi 12 našlaičių. Ji pati pagimdė tik vieną vaiką. Nors artistė buvo ištekėjusi net keturis kartus, neslėpė biseksualios orientacijos. Jos meilužių sąraše – ne vien vyrai, bet ir moterys.

 

Ž. Beiker mirė Paryžiuje.

 

Žozefinos Beiker šokį išvysite, paspaudę nuorodą: