Ženklai, kad reikia daugiau laiko praleisti kartu
2015-03-09 10:28Paskendę nuolatiniuose rūpesčiuose, buities problemose, rutinoje žmonės pamiršta tai, kas svarbiausia – santykius su mylimu žmogumi. Nebeplanuojama nuveikti ką nors malonaus, linksmo ir seksualaus tik dviese. Ar reikia stebėtis, kas ilgainiui šie kažkada vienas kitą mylėję asmenys praranda ryšį? Atotrūkis tarp jų kiekvieną dieną tik gilėja ir, jeigu jie nieko nedarys, vieną dieną skyrybos bus neišvengiamos. Tačiau iki tol gali tekti ilgą laiką taikstytis su blogais partnerio įpročiais ir gyventi be jokio prasmingo bendravimo. Tai vargina ir gesina paskutinę, silpnai žybsinčią meilės ir aistros kibirkštėlę. Geriausias būdas, kaip to išvengti ir sustiprinti santykius – tai skirti laiko vienas kitam.
Santykių pradžioje tai padaryti lengva ir nereikia jokių didelių pastangų, bet viskas pasikeičia, kai pora kartu yra daugelį metų. Tuomet reikia tapti atidesniems vienas kitam, atkreipti dėmesį į nerimą keliančias užuominas ir iš naujo atrasti visus santykių privalumus. To atidėlioti nevalia. Kuo ilgiau tai atidėliosite, tuo sunkiau bus atkurti gerus santykius. Laikas dviese neatsiranda lyg burtų lazdele mostelėjus – tam reikia pastangų. Svarbu atsiminti, kad laikui dviese turėtų būti teikiama pirmenybė. Tai turi tapti malonus įprotis, kurio niekam nevalia sulaužyti.
6 subtilūs ženklai, įspėjantys, kad metas skirti daugiau laiko savo antrajai pusei:
- Nesikalbėjimas vienam su kitu arba negatyvios kalbos. Visų pirma reikėtų labai susirūpinti, jei nesikalbama vienas su kitu bent kelias dienas iš eilės arba kalbama labai sarkastiškai ir kritiškai. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, jei visi pokalbiai sukasi tik apie namų ruošos darbus, neapmokėtus mokesčius ir panašiai. Santykiai – tai ne vien tik nesibaigiantys reikalai, bet ir malonumai. Todėl visoms poroms bent retkarčiais reikėtų praleisti daugiau laiko kartu, kai nekalbama apie negatyvius arba nereikšmingus dalykus. Vietoj to reikėtų daugiau laiko skirti vienas kito jausmams ir svarbioms mintims.
- Jokio fizinio kontakto per savaitę. Poros santykiuose gyvybiškai svarbu būti lipšniems, jausmingiems ir seksualiems. Taip pat labai svarbu neslėpti savo meilės, troškimų ir potraukio vienas nuo kito. Jeigu į šiuos dalykus nekreipiama dėmesio, ilgainiui tai sukels nusivylimą santykiais tiek asmeniškai, tiek kaip porai. Žmonės pasiilgs prisilietimų magijos, fizinės meilės išraiškos ir troškimų. Jeigu dėl kokių nors priežasčių visą savaitę neįmanoma skirti laiko fiziniam kontaktui, tai tada reikėtų suplanuoti laiką, skirtą tik dviem.
- Nebepasisveikinama ir neatsisveikinama taip nuoširdžiai ir jausmingai kaip anksčiau. Ne kiekviena diena būna tokia, kad norisi šokinėti iš džiaugsmo – kartais gyvenimas būna sudėtingas ir liūdnas. Tačiau partneris turėtų būti ta laimės kibirkštėlė, kuri sušildo net niūriausią dieną. Grįžti namo ir susitikti jį turėtų būti gera ir ramu. Pastebėjus, kad grįžus namo tiesiog šaltai pasisveikinama ir paklausiama, kaip praėjo diena, reikėtų pradėti stengtis stiprinti susilpnėjusį ryšį.
- Miegojimas atskirai. Yra daugybė priežasčių, kodėl pora nusprendžia miegoti atskirai. Dažniausiai tai būna dėl geresnės miego kokybės. Tačiau, jei keletą savaičių kiekvieną naktį užmiegama ir pabundama atskirai, rizikuojama pasijusti ne kaip mylimieji, bet kaip draugai, gyvenantys viename kambaryje. Tokiu atveju labai svarbu skirti pakankamai laiko intymumui. Šiaip ar taip miegamasis skirtas ne tik miegui.
- Jokių smagių užsiėmimų kartu per dvi savaites. Kartais partneriai palaiko vienas kitą tada, kai sunku, bet užmiršta skirti laiko pasidžiaugti tuo, kas gera, linksmai leisti laiką. Jeigu gyvenimas – tai tik nuolatiniai rūpesčiai ir sunkumai, be jokios progos pašokti ar pasijuokti, tai ko verti tokie santykiai? Santykiai turi kelti džiaugsmą ir būti truputį pašėlę.
- Neįmanoma net prisiminti, kada paskutinį kartą buvo karštas pasimatymas. Šiame, socialinių tinklų amžiuje, gali atrodyti, kad visos poros nuolatos eina į karštus pasimatymus ir kitaip šauniai leidžia laiką. Tačiau, labiau įsigilinus, paaiškėja, kad už smagių nuotraukų ir užrašų socialiniuose tinkluose, jausmų beveik nebelikę. Pavyzdžiui, pora atnaujina savo statusą ir parašo, kad smagiai leidžia laiką dviese prabangiame restorane. Tačiau ne visada taip yra. Dažnai žmonės tą parašę ir toliau naršo socialiniuose tinkluose, kelia kiekvieno patiekalo nuotrauką ir atsakinėja į komentarus. Tai tikrai nepanašu į karštą pasimatymą. Karštas pasimatymas – tai toks, kai pora skiria 100 % savo laiko ir dėmesio vienas kitam. Geriausia būtų, einant į tokį pasimatymą, palikti telefonus namie ar bent jau išjungti internetą.