Viskas ką reikia žinoti planuojant įsigyti fejerverkus: tipai, kategorijos ir saugumas
2024-11-06 07:40Fejerverkai skirstomi į skirtingas kategorijas:
- F1 – tai labai paprasti, nedidelės galios fejerverkai. Juos paprastai saugu naudoti visiems, jei laikomasi tinkamų saugos protokolų.
- F2 – tai sodo fejerverkai, kuriuos galima naudoti nedidelėje maždaug 5-8 metrų erdvėje. Jie yra palyginti nedidelės galios, bet vis tiek gali būti pavojingi, jei yra išmetami arba netinkamai naudojami.
- F3 – 3 kategorijos fejerverkuose yra daugiau blyksinčių miltelių, todėl jie sukels didesnius sprogimus, skleis daugiau kibirkščių ir išskries į didesnį aukštį. Jums reikės didesnės erdvės, kartais iki 25 metrų, kad būtumėte atokiau nuo didelių sprogimų.
- F4 – 4 kategorijos fejerverkus gali įsigyti tik licencijuoti pirotechnikos profesionalai, jie neparduodami visuomenei.
Skirtingų rūšių fejerverkai
Dabar, kai jau susipažinome su pagrindine informacija, apžvelkime įvairių tipų fejerverkų pasiūlą. Atsižvelgdami į tai, ką minėjome anksčiau apie skirtingas kategorijas, čia aptariami fejerverkai priklauso tik F3 ir žemesnei kategorijai, o ne F4 (tik profesionaliam naudojimui).
Mažesnio biudžeto fejerverkai
Kad sukurtumėte įspūdingą reginį, nebūtina išleisti šimtų ar net tūkstančių eurų. Mažesnio biudžeto fejerverkai sukurti taip, kad už savo pinigus gautumėte maksimalų efektą, o į juos būtų įmaišyta daug įspūdingų veiksnių.
Ieškokite pigių fejerverkų iš patikimų tiekėjų. Tačiau net ir pigiausi fejerverkai turi atitikti CE ir BS saugos standartus. Taigi, prieš paleisdami fejerverkus į dangų, patikrinkite, ar jie turi šiuos svarbius saugos ženklus.
Pigūs fejerverkai kainuoja mažiau nei dešimt eurų, o mažos, bet veržlios raketos ir „Catherine Wheels“ suteikia šventei daug švilpesio ir įspūdžių. Ieškokite specialių pasiūlymų ir nesunkiai surengsite puikų fejerverkų šou už mažiau nei 100 eurų.
Antžeminiai fejerverkai
Yra du pagrindiniai fejerverkų tipai – oro fejerverkai ir antžeminiai fejerverkai. Pastariesiems priklauso tokie fejerverkai kaip „ugnikalniai“, „Catherine Wheels“ ir minos. Jų kuriamas reginys paprastai būna žemo lygio (nuo žemės paviršiaus iki 3-6 metrų aukščio), be to, išskyrus minas, jie dažnai skleidžia nedidelį triukšmą.
Tai puikūs pasirinkimai, o dėl mažesnio galingumo jie taip pat tinka, jei jūsų sodo erdvė yra ribota. Tačiau galingos minos, tokios kaip „Shock Wave“ ar „The Beast“, pateisina savo reputaciją kaip labai triukšmingos ir taip pat gali sukurti įspūdingus oro fejerverkų šou.
Raketos
Originalus fejerverkas – raketos yra būtent tokios, kokias įsivaizduojate. Šie fejerverkai, pripildyti didelės sprogstamosios galios milteliais, kyla į dangų, kur sukuria vieną ryškiausių fejerverkų šou. Nenuostabu, kad jas pamatysite kiekviename šou. Visuomenei turi būti skirta 1,3 g didelė raketa. Šios didžiosios raketos yra labai galingos, jos sukuria didžiulį žvaigždžių pliūpsnį ir velniškai didelį sprogimą.
Šias dideles raketas galite derinti su mažesnėmis, ne tokiomis galingomis, kad sukurtumėte daugiapakopį efektą. Jei planuojate naudoti raketas savo ekspozicijoje, svarbiausias patarimas – naudoti tinkamai suprojektuotus raketų vamzdelius, kad prieš uždegdami jas palaikytumėte. Maži raketų vamzdeliai idealiai tinka mažesnėms raketoms, pavyzdžiui, „Halo“ raketai arba „Sky Hawk“. Tačiau, kad ir ką darytumėte, nenaudokite stiklinio butelio!
Sudėtiniai fejerverkai
Sudėtiniai fejerverkai turi vieną dagtį, jungiančią kelis fejerverkus į vieną. Tiesiog uždegate fejerverką ir leidžiate jam veikti. Šie fejerverkai puikiai tinka fejerverkų šou centrui sudaryti ir yra labai vertingi.
Jei norite maksimalaus efekto, bet turite nedidelį biudžetą, sudėtiniai fejerverkai yra geriausias pasirinkimas. Kartais jie dar vadinami vieno uždegimo fejerverkais. Kadangi reikia uždegti tik vieną fejerverką, jie paprastai yra saugesni nei atskiri fejerverkai, kuriuos reikia uždegti atskirai.
Dideli arba garsūs fejerverkai
Fejerverkai gali būti ir labai triukšmingi. Tiesą sakant, šiandieninėje rinkoje galima rasti itin garsių fejerverkų. Tokie fejerverkai puikiai tinka finalui. Juose paprastai yra daug miltelių (pvz., populiariame „Beast“ fejerverke jų yra ne mažiau kaip 800 g), todėl jie sukelia daug didesnį sprogimą. Jei ketinate naudoti garsų fejerverką, įsitikinkite, kad visi renginio dalyviai stovi gerokai atokiau ir kad laikotės tinkamų saugos procedūrų.
Ar „tylūs fejerverkai“ tikrai egzistuoja?
Žiniasklaidoje galite matyti terminą „tylūs fejerverkai“. Iškart išsklaidykime šį mitą – tylių fejerverkų nebūna. Tačiau vis tiek turite galimybę rinktis „tyliuosius“ fejerverkus. Jų triukšmo lygis yra žemas, palyginti su didelėmis raketomis, minomis ar sudėtiniais fejerverkais.
Jei nemėgstate labai garsaus triukšmo, ieškokite tokių, kurie pažymėti mažo triukšmo lygio ženklu, pavyzdžiui, „Silver Rain“ arba „Catherine Wheels“.
Pagalvokite apie kaimynus
Galbūt mėgstate fejerverkus, tačiau ar pagalvojote apie savo kaimynus? Jei ruošiatės švęsti savo šventę kieme, būtų mandagu pranešti kaimynams, kada ir kiek laiko ji vyks. Atminkite, kad fejerverkų negalima leisti naktį (nebent tai yra Naujieji metai). Pasirūpinkite, kad fejerverkai būtų pakankamai toli nuo jūsų ir kaimynų turto, o karštos nuolaužos nekristų ant degių objektų, pavyzdžiui, sodo namelių.
Naminiai gyvūnai
Daugumai žmonių patinka fejerverkų triukšmas ir blyksniai, tačiau mūsų augintiniai jų nekenčia. Jei jūs arba jūsų kaimynai turi gyvūnų, atsižvelkite į tai, kaip fejerverkų šventė juos paveiks. Kad ir kaip viliojančiai skambėtų daug didelių sprogimų, būtų protingiau rinktis mažo ir vidutinio triukšmingumo fejerverkus ir trumpinti savo fejerverkų šou.
Saugumas
Galiausiai svarbiausias fejerverkų šou aspektas – saugumas. Deja, nepaisant įspėjimų, fejerverkais vis dar galima piktnaudžiauti. Kraštutiniais atvejais jie gali sukelti sunkius sužalojimus ar net mirtį. Atminkite, kad tai yra sprogmenys, todėl su jais reikia elgtis itin atsakingai.
Taip pat nepamirškite, kad net ir 1 kategorijos fejerverkai gali rimtai sužaloti, todėl niekada neduokite jų jaunesniems nei penkerių metų vaikams. Visada įsitikinkite, kad dėvite pirštines, ir laikykite fejerverkus per ištiestos rankos atstumą nuo veido. Panaudoję fejerverką, įdėkite jį į kibirą šalto vandens. Taip užtikrinsite kaip įmanoma didesnį saugumą.