Atėjus karštai vasarai ir šiltajam sezonui, kiekvienas turintis sodą ar daržą puikiai žino, koks svarbus augalų gyvybei, grožiui bei derliui yra reguliarus, pastovus ir tinkamas laistymas. Tiesa, laistymo žarnos kartais gali nepakakti. Nors turėdami gerą, kokybišką laistymo žarną galėsite efektyviai palaistyti augalus ar daržą, tai nėra pats patogiausias pasirinkimas. Toks laistymo būdas užims daug laiko, fizinio darbo, o neretai, gali sunaudoti ir daugiau vandens. Na, o siekdami patogumo, efektyvumo ir nuolat žaliuojančių augalų, žmonės savo soduose įsirengia laistymo sistemas. Laistymo sistemos – įrenginiai, skirti efektyviam, patogiam, laiką ir išteklius taupančiam laistymui. Turėdami tinkamą ir gerą laistymo sistemą galėsite grožėtis nuolat žaliuojančia veja, gražiai augalais, puikiais vaisiais bei daržovėmis bei dar puikesniu derliumi. Žinoma, laistymo sistema kainuos kur kas daugiau nei standartinė laistymo žarna, tačiau, pagalvojus apie laiką ir darbą, kurį sutaupysite turėdami tokią sistemą, tampa akivaizdu, kad tai tikrai atsiperka. Šiame straipsnyje sužinosite viską, ką naudinga žinoti apie laistymo sistemas.

 

laistymo sistemos_800x443

Laistymo sistemų privalumai 

 

Žaliuojančio sodo ir gausaus sodo derliaus paslaptis slypi tobulume balanse tarp saulės spindulių, šilumos, trąšų ir, žinoma, vandens. Tačiau, turintiems didelį sodą ir norintiems kasdien žaliuojančios vejos ar puikaus derliaus, laistymo žarnos gali nepakakti. Tad, laistymo sistema gali tapti geriausiu, patogiausiu, efektyviausiu ir ekonomiškiausiu pasirinkimu. Laistymo sistemos, šiomis dienomis, yra itin populiarios ir turi tikrai daug privalumų, dėl kurių, žmonės jas ir renkasi. Visų pirma, jos padeda sutaupyti labai daug laiko. Juk visi puikiai žinome, kad laistymas rankomis, laistytuvu ar žarna, reikalauja daug laiko ir išankstinio jo planavimo. Na, o turėdami laistymo sistemą, galėsite pamiršti apie laiko planavimą. Žinoma, daugelis laistymo sistemų, ypač tų, kurios yra pigesnės, nėra automatinės, tad jas įjungti turėsite patys. Tačiau, galima rasti ir modernių, automatinių sistemų, kurios pačioms ims ir sustos veikti, nustatytu laiko ar intensyvumu. Taip pat, dar vienas laistymo sistemų privalumas yra tas, kad jas galima įrengti ir sufokusuoti tose vietose, kur vandens reikia labiausiai. Laistymo sistemą galite įrengti šiltnamyje, darže ar paprasčiausiai – vejoje. Viskas priklauso nuo jūsų poreikių. Žinoma, tinkama laistymo sistema garantuos ir sveiką augalų augimą. Teigiama, kad norint išlaikyti nuolat žaliuojančią, vešlią ir gyvą veją, jos laistymui reikia skirti nuo 30 iki 60 minučių, vieną arba du kartus per savaitę. Per didelis arba per mažas vandens kiekis gali turėti įtakos nesveikai dirvožemio būklei. Tad, turėdami tinkamą, kokybišką laistymo sistemą, galėsite būti garantuoti, kad augalai, veja bus laistomi ne tik reikiamą laiką, bet ir gaus reikiamą kiekį vandens. Na, o vėliau, galėsite džiaugtis ir puikiais to rezultatais. Žinoma, turėdami gerą, automatinę laistymo sistemą, galėsite jaustis laisvi ir neįpareigoti. Net jei iš namų išvyksite kelioms dienoms, galėsite būti garantuoti, kad tokia laistymo sistema pasirūpins jūsų augalais ir sodu, tinkamai viską palaistys. Na, o kadangi, laistymo sistemos gali būti įvairiausių dydžių, tikrai rasite tokią, kuri labiausiai tiks jūsų sodui, daržui ar šiltnamiui. Galiausiai, laistymo sistemos yra draugiškos gamtai. Kadangi, laistymas su laistymo sistema padeda sutaupyti vandens sąnaudas, prisidėsite ir prie gamtos tausojimo. Negana to, sumažinsite ir sąskaitas už vandenį, jei sistema veikimui naudoja vandenį iš vandentiekio.

 

Laistymo sistemų minusai 

 

Vis dėlto, reikėtų nepamiršti, kad kaip ir daugelis kitų įrenginių, laistymo sistemos nepasižymi tik privalumais, jos turi ir savų minusų. Juos žinoti taip pat yra svarbu. Visų pirma, laistymo sistemos reikalauja priežiūros. Norint, kad sistema veiktų efektyviai, būtina užtikrinti reguliarią, optimalią jos priežiūra, prieš prasidedant kiekvienam laistymo sezonui. Taip pat, naudinga pabrėžti, kad laistymo sistemą būtina tinkamai paruošti žiemai. Reikia ją atjungti nuo vandens tiekimo, įsitikinti, kad joje, o ypač jos plastikinėse dalyse, neliktų vandens. Kadangi, šaldamas vanduo plečiasi, jis gali sugadinti ir sulaužyti plastmasines laistymo sistemos dalis. Na, o jei nutiktų taip, kad laistymo sistema sugestų, reikėtų žinoti, kad remontas gali reikšti papildomas išlaidas. Galiausiai, trūkumu galima laikyti ir kenkėjus, kurie gali pakenkti jūsų laistymo sistemai. Įvairūs kenkėjai gali pažeisti vandens linijas, sulaužyti, sugraužti detales. Tačiau, nepaisant šių kelių trūkumų, laistymo sistemos vis vien yra laikomos labai naudingais ir praktiškais sodo įrenginiais, garantuojančiais efektyvią sodo priežiūrą.

 

Apsilankykite varle.lt svetainėje, kur rasite platų ir įvairių laistymo sistemų pasirinkimą. Čia visada žemos kainos!