Visais laikais rūkas žmonėms buvo ne tik atmosferos fenomenas. Tirštas, nepermatomas rūkas – dažnas atributas mistiniuose ir siaubo filmuose. Įžengti į paslaptingą rūko zoną neretai būna baugu. Kartais kyla minčių, kad kažkas specialiai nuleido rūko debesis į pažemę, kad žmonės neberastų kelio. Niekas negali žinoti, kas slepiasi rūko debesyse.

 

Ką pirmiausiai pagalvojate, kai pažvelgiate pro langą ir pamatote rūką? Ar nepradedate drebėti, nesukausto šaltis ir nepaprastas smalsumas, kas gi už jo slypi? Rūkas žavi savo šiurpumu, tarsi pranašauja kažką negero (o gal permainas?). Ypatingai atrodo rūkas nusileidęs ant miškų arba migla kalnuose, vos saulei patekėjus. Jis vienu metu ir vilioja, ir gąsdina.

 

Nenuostabu, kad rūkas laikomas paranormaliu reiškiniu. Kartais rūko ar dūmų debesis atsiranda lyg iš niekur nieko, atliekant paranormalius bandymus ar tyrimus. Tai gana retas reiškinys. Toks rūkas paprastai būna baltos, pilkos ar juodos spalvos. Dažniausiai jis dingsta taip pat staigiai, kaip ir atsiranda. Susiformuoja pažemėje. Tik labai retais atvejais tokį rūką (dūmų, garų pavidalo) galima pamatyti uždaroje patalpoje.

 

Manoma, kad paranormalus rūkas susiformuoja, kai mirusi siela bando įgyti realų pavidalą. Dažniausiai siela nesugeba išlaikyti ar sustiprinti energijos lauko, todėl pasirodo rūko pavidalu ir greitai dingsta. Ši anomalija gali atsirasti bet kur Žemėje, tačiau dažniausiai istorinėse vietose, mūšio laukuose, kapuose.