Sode ir darže varputis (lot. Elymus repens) – nepageidaujamas augalas, nes jis labai greitai prigyja dirvožemyje, giliai įsišaknija, todėl varpučius labai sunku išnaikinti. Kita vertus, varputis – ne vien piktžolė, kurią naikinti reikia visomis įmanomomis priemonėmis.

 

Kovo mėnesį kasamos varpučio šaknys gali būti labai naudingos sveikatai. Tačiau jas kasti galima tik iš pesticidais ir kitomis cheminėmis trąšomis neužterštos žemės.

 

Varpučių šakniastiebiuose yra vertingų medžiagų, kurios gali palengvinti šlapimo takų, inkstų, tulžies pūslės ir prostatos liaukų negalavimus. Liaudies medicinoje vaistai su varpučio šakniastiebiais vartojami, gydant podagrą ir reumatą, tirpdo inkstų akmenis.Varpučio šaknys pasižymi šlapimą varančiomis ir raminančiomis savybėmis.

 

Varpučio šaknų nuoviras palengvina atsikosėjimą, skystina kvėpavimo takuose susikaupusias gleives ir gerklės skausmą. Tinka gydyti bronchitą, laringitą. Gydymui naudojami varpučio šakniastiebių nuovirai, užpilai yra labai švelnūs, gerai toleruojami, neturi jokio šalutinio poveikio.