Prieš keletą dienų internete pasklido vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota Vabalninko miestelyje, Biržų rajone, šliaužianti močiutė.

 

kk2_2019_10_16a

 

Pasirodo, kad Genovaitė šitaip gyvena ir kojų nevaldo jau aštuonerius metus. Tačiau sugeba pasirūpinti ir savimi, ir namų ūkiu. Moteris šliaužte nušliaužia į daržą apravėti lysvių. Nušliaužia prie gyvulių. Nušliaužia į miestelio parduotuvę. Parneša maisto ne tik sau, bet ir kaimynams… ir niekam tokie Genovaitės vargai nekliūva. Savo sunkia dalia niekam nesiskundžia ir pati Genovaitė: „Anksčiau su lazdom vaikščiojau. Jei sėdėti tik namie – gali išdurnėt…“.

 

kk2_2019_10_16b

 

Neseniai su naminių kiaušinių dėžute pas kaimynus šliaužiančią Genovaitę pamatė Mindaugas Sinkevičius. Tame pačiame Biržų rajone gyvenantį vyrą pamatytas vaizdas pribloškė. Mindaugas nusprendė palengvinti Genovaitės vargus. Ir padovanojo jai elektrinį vežimėlį. Brangi dovana Genovaitę labai sujaudino: „Už ką jie taip eikvoja savo pinigus? 500 eurų – tai daug ką reiškia”.

 

kk2_2019_10_16c

 

KK2 žurnalistams nuvykus į svečius pas Genovaitę paaiškėjo, kad močiutė nėra vieniša. Ji turi dvi mieste gyvenančias dukteris. Tačiau savo vaikų pagalbos Genovaitė niekada neprašė.

 

kk2_2019_10_16d

 

O netoliese, Pasvalyje, gyvenanti tremtinė Ona yra visiškai vieniša. Apleista. Gyvena sukrypusioje trobelėje be langų, sugriuvusia krosnimi… Ona beveik akla. Nebegali pasirūpinti savimi. Tačiau vietos valdininkų Onos bėdos kažkodėl nejaudina. Kukli močiutė turi tik vieną svajonę – gyventi globos namuose.

 

kk2_2019_10_16e kk2_2019_10_16f kk2_2019_10_16g

 

Kaip pasikeis Onos gyvenimas į Pasvalį nuvykus KK2 žurnalistams? Kodėl Ona buvo palikta gyventi nešildomame namelyje ir kas už tai atsakingas? Visi atsakymai šį trečiadienio vakarą, 19:30 val., LNK televizijos laidoje KK2.