V. Skaisgirė džiaugiasi sėkmingai įpusėjusiu vasaros kelionių projektu: „Nuvažiuota tūkstančiai kilometrų, aplankyta dešimtys objektų“
2020-07-24 11:43Televizijos laidų prodiuserė bei vedėja Vaida Skaigirė, vedama savo dviejų didžiausių aistrų – kulinarijos ir kelionių, jau sėkmingai įpusėjo trečiąjį ekspedicijų po Lietuvą laidos „Maisto kelias“ sezoną. Moteris džiaugiasi, jog šiemet projektas žiūrovus pasiekė dvigubai ilgesnis, tad ir nuvažiuoti kūrybinės komandos kilometrai dvigubai įspūdingesni – komanda jau pagerino praėjusių sezonų rezultatus.
Kaip ir kiekvieną vasaros šeštadienį, taip ir šį TV3 televizijos žiūrovus iš lovų kels visų pamilta kulinarinių kelionių po Lietuvą laida „Maisto kelias“. Vedėjų trijulė – Ilona Juciūtė-Čibirkienė, Gidonas Šapiro-Bilas ir Dilanas Dampella Gamage – sėkmingai įpusėjo trečiąjį sezoną ir leidžiasi jau į penktąją kelionę: šį kartą į Šiaulių apskritį. Laidos prodiuserė Vaida Skaisgirė džiaugiasi, jog aplankyti objektai padovanoja neišdildomų įspūdžių ne tik visai laidos kūrybinei komandai, bet ir sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo.
„Man labai džiugu, kad „Maisto kelias“ yra viena žiūrimiausių vasaros savaitgalio ryto laidų. Mes su komanda į kiekvieną laidą įdedame labai daug širdies. Žiūrovus pasiekia valandos trukmės laida, tačiau mes vienam epizodui sukuriame kelias valandas medžiagos, tad galite įsivaizduoti, kaip sunku išrinkti įdomiausias ir aktualiausias dalis iš kiekvieno filmavimo. Ir viskas tam, kad žiūrovus nudžiugintumėm kokybišku turiniu. Kadangi kelionės po pasaulį šiuo metu nėra saugios, šiuo metu turime puikią progą pažinti savąjį kraštą, tad „Maisto kelio“ šių metų tikslas – ne tik pristatyti geriausias šalies kulinarines vieteles, bet ir unikalias lankytinas vietas“, – pasakoja laidos prodiuserė V. Skaisgirė.
Jau trečią sezoną iš eilės „Maisto kelio“ komanda visą vasarą lanko istorinius dvarus, pilis, vienuolynus, restoranus ir išskirtinius maisto pramonės verslus. Projektui įpusėjus laidos prodiuserė pasidalino žadą atimančiais skaičiais.
„Trečiasis sezonas dar tik įpusėjo, o mes jau nuvažiavome virš 5000 kilometrų, ką praėjusiais sezonais pasiekdavome per visą projekto laiką. Kadangi šią vasarą laida yra dvigubai ilgesnė, tai ir lankytinų objektų sąrašas gerokai išsiplėtė – aplankėme jau net 50 unikalių vietų, pamatėme kaip gimsta sausainiai, meduoliai, mėsos gaminiai, medus. Paragavome senolių laikus menančių „Pagrabinių“ bandelių, virtinių su silkės ir burokėlių įdaru, gurmaniškos žuvienės ir net patys ne kartą kepėme gardžius pietus išpuoselėtos gamtos apsuptyje. Kadangi ši vasara skirta ne tik gastronominiams atradimams, bet ir vietinio turizmo populiarinimui, tai apsilankėm ir alpakų ūkyje, sanatorijoje, vandenlenčių ir irklenčių parkuose, domėjomės muziejų ekspozicijomis ir net kosmoso paslaptimis. Kelyje praleidžiame labai daug laiko, tačiau mums tai nesukelia jokio diskomforto, mat mus jau antrą vasarą iš eilės mus gelbėja automobilių nuomos įmonė „Sixt“. Tie kas sako, jog keliavimas su automobiliu vargina, turbūt nebandė dar keliauti taip komfortiškai“, – tikina V. Skaisgirė.
Laidos vedėjai šią vasarą po visą Lietuvą naršo su VIP klasės septynviečiu mikro autobusu, kuriame, kaip teigia patys bičiuliai, smagu ne tik keliauti – jame galima ir patogiai nusnausti, ir net sužaisti stalo žaidimą.
„Smagu, jog jau antrus metus iš eilės prisidedame prie šio edukacinio projekto, skatinančio keliones po mūsų šalį. Visą pasaulį užklupusi pandemija smarkiai pakoregavo turizmo verslą, tačiau kelionių pamiršti nereikia: mūsų šalis be galo graži ir tikrai ne kiekvienas yra ją visą apkeliavęs. O daug smagiau keliauti, kuomet nereikia suktis galvos dėl automobilio. „Sixt“ komanda yra visada pasiruošusi padėti bet kokiu klausimu, o geriausia tai, jog automobilį nuomotis yra itin saugu – visos „Sixt“ automobilių parko transporto priemonės yra profesionaliai išvalomos atliekant kelių pakopų plovimą, siekiant kaip galima labiau sumažinti galimą užsikrėtimo pavojų, visi „Sixt“ nuomos padaliniai yra aprūpinti organinio stiklo lakštais“, – teigia „Sixt Lietuva“ vadovas Algimantas Andrašiūnas.
„Maisto kelio“ prodiuserė Vaida Skaisgirė neslepia, jog kuriant laidą apie turizmą, neišvengiamai jaučiamos stiprios COVID-19 pasekmės. Nors žmonės yra labiau linkę keliauti savo šalyje, tačiau užsienio turistų stygius verčia lankytinus objektus žymiai koreguoti savo veiklą.
„Turizmo verslas atsargiai bei su nerimu žvelgia į ateitį, nežinodami, ar susiveržti diržus ir taupyti, ar kaip tik – daugiau investuoti į reklamą ir vasarą dirbti pilnu tempu. Tai šiek tiek pakoregavo ir laidos filmavimo planus. Vasara tapo kaip niekad įtempta, mat filmavimo ir montavimo darbai vyksta paraleliai vienu metu. Tačiau visi daug dirbame, jog televizijos žiūrovus pasiektų kokybiškas ir informatyvus produktas“, – tikina laidos prodiuserė.
Šiaulių apskrities įdomybės
Anksti pakilę „Maisto kelio“ bičiuliai Ilona, Bilas ir Dilanas nuspręs rytą pradėti itin aktyviai ir vasaros rezidencija tapusiame „Belmonte“ leisis į sportines pramogas: Dilanas apibėgs pora ratų čia esančiame stadione, Ilona išjudins kūną jogos pratimais, na, o Bilas pasivaikščios Pūčkorių pažintiniu taku, pasigrožėdamas ramybe bei gamta. Prasibudinę jie leisis į penktąją savo šios vasaros kelionę – šį kartą aplankydami Šiaulių apskritį. Pirmoji stotelė – legendinių sausainių „Gaidelis“ gamykla, kurioje turės išskirtinę galimybę pamatyti, kaip gimsta į vaikystę savo skoniu nukeliantys sausainiai.
„Sausainiai „Gaidelis“ gimė dar 1969-aisiais metais. Jie buvo sukurti lietuvių technologų, panaudotos tik natūralios kvapniosios medžiagos, kas ypatingai išskiria juos iš visų kitų. Juose yra imbiero ir kardamono, tačiau visa paslaptis tame, kad jie pagaminti su meile ir iš gerų žaliavų“, – pasakos „Vilniaus Pergalės“ gamybos direktorė Gitana Šimanskienė.
Savo klasikiniu skoniu sausainiai netruko rasti kelią į smaližių širdis ne tik Lietuvoje, bet ir Amerikoje, Anglijoje, Vokietijoje bei kitose šalyse. Per daugiau nei 50 metų klasikinių sausainių „Gaidelis“ receptas išliko toks pats, keitėsi tik technologijos. Na, o neseniai šeimą papildė ir dar trys nauji skoniais: šokoladiniais, su spanguolėmis ir su fruktoze, pagardinti linų sėmenimis. Išvydę pamėgtų sausainių gimimo bei pakavimo procesus, laidos vedėjų komanda su Gitana pokalbį pratęsė smaguriaudami naujais, dar net paslaptyje laikomais sausainių skoniais.
„Kuomet pamatėme kaip yra gaminami šie sausainiai, tai mano meilė jiems dar labiau išaugo, nes valgant net neįsivaizduoji, kaip jie gimsta. Tačiau kai pamatai, kaip ant kiekvieno sausainio nugula piešinukas, kaip yra supakuota gražiai, tai nuginkluoja galutinai“, – susižavėjimo neslėps Ilona.
Visą šią vasarą „Maisto kelio“ komanda lanko ne tik geriausias kulinarines vieteles, bet ir kitus vietinio turizmo perliukus. Būtent vedami šio tikslo, Ilona, Bilas ir Dilanas atvyko į Dargaičių kaime esantį Alpakų ūkį ir mini zoologijos sodą. Čia gyvena ne tik 20-ies skirtingų spalvų alpakos, bet ir olandiški ožiukai, asiliukai, stručiai, įvairiausios garbanotos avytės, triušiai, kupranugaris, zebrai, laukiniai elniai ir gausybė kitų gyvūnų.
„Viskas prasidėjo dar prieš septynerius metus, kuomet žmona su dideliu užsidegimu ėmė gaminti gaminius iš avies vilnos. Kartą viena parduotuvė pasiūlė išbandyti alpakų vilną, o tuomet jau teko ir patiems įsigyti šių gyvūnų. Taip plėtėmės, plėtėmės, žmonės ėmė lankytis ir įkūrėme visą zoologijos sodą“, – pasakos sodo įkūrėjas Raimondas Neverdauskas.
Susipažinę su didžiausiu būriu augintinių, išbandę raminančią triušių terapiją ir net pasivaikščioję kartu su alpakomis žygyje po zoologijos sodo valdas, Ilona, Bilas ir Dilanas atsidėkodami už išskirtinę ekspediciją, „Kamado Bono“ kepsninėje išsikeps gruziniškų šašlykų.
Na, o vedami smalsumo sužinoti, kaip ruošiami šie šašlykai, jie atvyks į dar vieną Šiaulių apskrities objektą – mėsinę „Delikatesas“. Joniškis, kur įsikūrusi ši įmonė, nuo seno garsėja mėsos perdirbimo tradicijomis, o „Delikateso“ asortimentas yra ypač gausus: čia gaminami produktai ruošti pagal ilgai ir rūpestingai kurtas unikalias receptūras.
„Šis mėsos perdirbimo cechas rašytiniuose šaltiniuose minimas jau nuo 1937-ųjų metų. Jo pavadinimas keitėsi, tačiau pagrindinė veikla išliko tokia pati. Žinoma, turime receptų, kurie keliauja iš kartos į kartą, tačiau kasdien tobulėjame, tad gimsta ir nauji produktai. Per praeitus metus sukūrėme jų net 47, įmonės darbuotojai, pasikvietę vieną kitą svečią, noriai išdegustuoja juos, na, o jau kurios receptūros prigyja, parodo tik rinka“, – istorija dalinsis ŽŪB „Delikatesas“ pirmininkas Ričardas Milkintis bei pakvies laidos vedėjus į neeilinę patiekalų degustaciją.
Pažinę sėkmingus Šiaulių apskrities verslus, trijulę savo kelionę užbaigs prie Rėkyvos ežero, aplankydami pirmajame „Maisto kelio“ sezone atrastą restoraną „Žvejų užeiga“. Pasitikusi šeimininkė Tatjana pakvies Iloną, Bilą ir Dilaną į pramogų laivą ne tik palydėti romantiškai besileidžiančią saulę, bet ir pasimėgauti gurmaniškais patiekalais.
„Kiekvienas žvejas svajoja apie savo valtį, savo laivą, todėl ir mūsų „Žvejų užeiga“ išnešiojo tą svajonę: įsigijome nedidelį, bet modernų, pačių šiauliečių rankomis sukurtą katamaraną, skirtą mažoms, bet jaukioms asmeninėms šventėms ar degustacijoms. Mes patys džiaugiamės, kad dirbam ir gyvenam tokioje gražioje vietoje“, – atviraus Tatjana Keclachas.
Kulinarinių kelionių gidas „Maisto kelias“ tęsią savo tradiciją ir trečią kartą leidžiasi į kelią po Lietuvą. Žiūrovų pamilta vedėjų trijulė – šefė Ilona Juciūtė-Čibirkienė, grupės ŽAS narys Gidonas Šapiro-Bilas ir virtuvės šefas iš Šri Lankos kilęs Dilanas Dampella Gamage žada dar daugiau naujų skonių, nepamirštamų patirčių ir aplankytų objektų, mat šiemet laida sugrįžo dvigubai ilgesnė, tad žiūrovai naujajame sezone išvys dar daugiau gražiausių šalies kampelių.
„Maisto kelias“ – šeštadieniais 9:30 val., per TV3 televiziją!