„Juokdarių vaidmuo visuose televizijos projektuose yra labai prieštaringas dalykas. Žiūrovai tuo pačiu metu ir nori juos įvertinti, ir piktinasi, jų gali“, – sako analogų Lietuvoje neturinčio TV3 televizijos muzikinio projekto „X Faktorius“ režisierius Mindaugas Meškauskas. Daugybę muzikinių projektų režisavęs M. Meškauskas patikina, jog be keistuolių neapsiseina nei vienas televizijos projektas. Kodėl?

 

Sekmadieniais 19.30 val. TV3 eteryje „X Faktoriaus“ teisėjai Rūta Ščiogolevaitė, Saulius Prūsaitis, Saulius Urbonavičius-Samas ir Vytautas Šapranauskas renka naujas muzikos žvaigždes. Vadinamuosius keistuolius, frykus ir klounus publika užuodžia vos jiems įžengus į sceną. „Lietuvių publika yra šlykšti. Žinoma, gerąja to žodžio prasme. Kai žmogui ploja reaguodami į jį kaip į klouną, blogąja to žodžio prasme“, – intriguoja „X Faktoriaus“ teisėjas Šapras, paprašytas įvertini tūkstantinės publikos plojimus ir prašymą pakartoti ausis rėžiantį pasirodymą dar kartą. „Vis dėlto įdomus reiškinys“, –  komentuoja Vytautas.

 

Nors projekto teisėjai priversti komentuoti net ir keisčiausius pasirodymus, dažnas ne tik salėje, bet ir prie televizoriaus ekrano supranta: į žvaigždes, per kančias… Tačiau vien ko vertos charizmatiškų ir artistiškų scenos grandų veidų išraiškos, pasakančios kur kas daugiau nei žodžiai. „Dabar suprantu, kodėl pas mus iškyla tokios žvaigždės kaip Minedas, – pusiau juokais, pusiau rimtai konstatuoja Šapras, publikai reikalaujant ką tik privertusiam visus už pilvų susiimti dalyviui duoti TAIP. – Duonos ir žaidimų!“

 

„X Faktoriaus“ teisėjų atrankos keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose – jau pasibaigė. Jau šį sekmadienį, lapkričio 25-ąją, 19.30 val. TV3 eteryje – geriausiųjų tolesnė kova – antrasis „X Faktoriaus“ etapas. Kūrybinėje stovykloje Druskininkuose dėl išsvajoto muzikinio kontrakto su viena populiariausių pasaulyje muzikos leidybinių kompanijų „Sony Music“ susikaus patys pačiausi, atrankose iš teisėjų sulaukę daugiau nei dviejų TAIP. Kam iš jų pavyks patekti į TOP dvyliktuką?

 

Visas „X Faktoriaus“ transliacijas sau patogiu metu galite žiūrėti televizijoje internete „TV3 Play“ adresu: http://www.tv3play.lt/program/xfaktorius.

 

„X Faktoriaus“ gerbėjai Lietuvoje jungiasi socialinio tinklo „Facebook“ profilyje: https://www.facebook.com/xfaktorius.

 

„X Faktorius“ – sekmadieniais 19.30 val. tik per TV3!