Jau šį sekmadienį, kovo 23 dieną, tiesiogiai per TV3 – didžiausio masto muzikinio projekto „Chorų karai“ penktojo sezono premjera. Čia dalyvaujantis Utenos miesto choras, vedamas generolės Eglės Jakštytės, pasivadino „Laimės“ vardu.

 

„Pavadinimą rinkome kartu – esame jaunimas, linksmi jaunatviški žmonės, gerai nusiteikę, visi visada su šypsena. Negana to, Utena vasarą buvo išrinkta laimingiausiu miestu Lietuvoje. Taip skelbė „Laimės barometras“. Pagalvojom, o kodėl negalime būti „Laimės“ choras“, – pasakoja E. Jakštytė.

 

Paklausta, pagal kokius kriterijus rinkosi savo komandos narius, dainininkė tvirtina, kad stebėjo kaip atrodo ir elgiasi žmogus, atėjęs į atranką: „Atrankose visi būna tarsi be jokių šydų, natūralūs,  išsigandę. Aš žiūriu, kaip žmogus į viską reaguoja. Kaskart paruošiu išbandymą. Tarkim, komisijos nariai paprašo dalyvio ką nors padaryti, atlikti užduotį. Aš stebiu, kaip žmogus sureaguos. Iš pradžių, žinoma, žiūrėjau ar tai dainuojantis žmogus, ar labai labai nori dalyvauti projekte. Tokie mano pagrindiniai kriterijai – stiprus vokalinis pasiruošimas ir asmenybė, kurią galima išmokinti, kuriai galima padėti.“

 

E. Jakštytė džiaugiasi, kad į atranką Utenoje atėjo daugybė charizmatiškų žmonių, o suformuoto choro prisistatymas gimtajame mieste pavyko puikiai: „Pirmąjį pristatymą Utenoje jau turėjome. Girdėjau prieš pasirodymą gandų, kad žmonės labai norėjo, labai laukė. Ir tai pasiteisino – buvo pilna arena klausytojų. Žmonės labai palaikė, jaučiu, kad palaikys ir „Chorų karuose“. Visi choristai labai vieningi, pirmas blynas nebuvo prisvilęs. Visi žino savo klaidas, taigi ir premjera eteryje nebe taip gąsdina. Pažadu, pirmoje laidoje uteniškiai bus labai ryškūs.“

 

Jau šį sekmadienį, kovo 23 dieną, 19.30 val. TV3 eteryje – „Chorų karų“ penktojo sezono premjera! Čia susikaus net 7 galingi chorai. Astos Pilypaitės Alytaus miesto „Dežavu“ choras, Urtės Šilagalytės Vilniaus miesto choras „Atžalynas“, Eglės Jakštytės Utenos miesto „Laimės“ choras, Stano vadovaujamas senjorų „Lietuvos bočių“ choras, Kauno miesto „Žalgirio choras“, vadovaujamas vyrų vokalinio ansamblio „Quorum“, Kėdainių miesto choras „Senamiestis“, vedamas Arno Švilpausko „Daumantų kapelos“, bei Povilo Meškėlos ir Vlado Kovaliovo vedamas Pravieniškių pataisos namų atvirosios kolonijos choras.

 

„Chorų karai“ – jau nuo kovo 23 dienos sekmadieniais 19.30 val. tiesiogiai tik per TV3!