Maži žingsniai veda didelių pokyčių link. Vienas paprasčiausių būdų, kaip tapti draugiškesniems aplinkai namuose – pradėti nuo virtuvės reikmenų. Yra daugybė būdų, kaip tai padaryti, pavyzdžiui, vietoj įprastų popierinių rankšluosčių naudoti daugkartinio naudojimo rankšluosčius. Popieriniai rankšluosčiai – puiki galimybė iš naujo apsvarstyti savo priklausomybę nuo vienkartinių produktų. O tokį popieriaus gaminį nesudėtinga pakeisti gerokai tvaresnėmis alternatyvomis:

 

Zero,Waste,Kitchen,Accessories,,Concept,Of,Plastic,Free,And,Eco

  • Daugkartinio panaudojimo popieriniais rankšluosčiais. Jie panašūs į įprastus vienkartinius popierinius rankšluosčius ir pagaminti iš celiuliozės bei organinės medvilnės. Toks ekologiškas daugkartinio panaudojimo popierius sugeria 20 kartų daugiau nei pats sveria. Tiesa, prie šio produkto reikia priprasti, mat tokius daugkartinio popieriaus lapelius panaudojus teks išgręžti. Tačiau jie greitai išdžiūsta ir gali būti naudojami mažiausiai 10–15 kartų. Už 30 daugkartinio naudojimo popieriaus lapelių teks sumokėti apie 3 Eur, tačiau juos galima naudoti kone du mėnesius.
  •  Bambukų šluostėmis. 3 bambukų šluostės (vienos kaina nesiekia 3 Eur) gali būti naudojamos 5–7 mėnesius. Jas lengva skalbti skalbyklėje arba rankomis, audinys pasižymi puikiomis sugėrimo savybėmis. Bambukų šluostes galima naudoti tiek sausas, tiek drėgnas. Beje, puikiai tinka ne tik valyti ir sausinti paviršius namuose, bet ir odos priežiūrai. Sertifikuotos bambukų šluostės gaminamos iš genetiškai nemodifikuotų sertifikuotų bambukų ir cukranendrių, jose nėra cheminių medžiagų, plastiko, dažų ir dažiklių, 100 % biologiškai skaidžios.
  •  Lengvai suyrančiomis kempinėlėmis-šluostėmis. Sugeria išsiliejusius skysčius ir valo paviršius nepalikdamos dryžių. Geriausia tai, kad 100 % biologiškai suyra ir galima išmesti į komposto dėžę, kai taps nebetinkamos naudoti. Tokios kempinėlės gaminamos iš medienos pluošto celiuliozės. Vidutinė kaina be šveitimui skirto sluoksnio – apie 4 Eur/vnt. Tokiose kempinėse nėra cheminių medžiagų ar plastiko, jų gamybai nenaudojami net klijai, nes kempinės sutvirtinamos siūlais. Tai puikus būdas sumažinti mikroplastiko taršą kasdienybėje.
 

Autorius Eglė Stratkauskaitė