Trečiadienį LNK eteryje lietuvišką serialą „Paveldėtoja“ keis unikalios sėkmės sulaukusi, vos 2019-aisiais sukurta Turkijos drama „Stebuklas“ (A Miracle (Mucize Doktor). Apie stebukladarį gydytoją pasakojanti drama sumušė visus Turkijos televizijos rekordus.

 

Stebuklas_serialas

Pagrindinis serialo „Stebuklas“ herojus Ali serga autizmu ir reta liga, vadinama „savanto sindromu“ arba idioto erudito sindromu. Patologija yra unikali, nes sergantis asmuo turi ypatingų įgūdžių ir žinių tam tikrose ribotose srityse, o kitur jis atrodo lyg protiškai atsilikęs asmuo. Įgimtą raidos negalią turintis Ali nuo pat pirmųjų metų skyrėsi nuo savo bendraamžių. Vaiko tėvas, nepajėgdamas susitvarkyti su sūnaus neįgalumu, atidavė vaiką auklėti į prieglaudą.

 

Serialo „Stebuklas“  metu žiūrovai įsitikins, kad talentas ir noras padeda pasiekti neįtikėtinų dalykų. Išskirtiniu talentu ir medicinos srities žiniomis pasižyminčiam Ali postūmiu tapo mokslas gydytojus rengiančiame universitete. Nekreipdamas dėmesio į juokelius ir niekinančius kurso draugų žvilgsnius, Ali sėkmingai baigia mokslus. Ali tampa genialiu specialistu su kai kuriais sugebėjimais it penkiamečio vaiko. Jis gauna darbą vienoje prestižinių miesto klinikų. Nuostabus chirurgas ir diagnostikas gerai išmano kiekvieno paciento specifiką, priežastis ir gydymo metodus. Tačiau kolegų skeptiškumu ir aplinkinių atsargiais santykiais persunktą jauno gydytojo asmeninį gyvenimą sunku būtų pavadinti laimingu.

 

Charizmatiško gydytojo vaidmenį seriale „Stebuklas“ atlieka itin populiarus Turkijos aktorius Taneras Olmezas. Tanerui jau ankstyvame amžiuje buvo pranašaujama aktoriaus karjera. Tai akivaizdžiai rodė jo įgūdžiai: berniukui gerai sekėsi įsiminti eilėraščius, kuriais jis dažnai linksmindavo gimines ir pažįstamus.

 

Galima sakyti, kad Olmezas aktoriaus likimą susidėliojo pats. Būdamas paauglys Taneras pradėjo dirbti padavėju kavinėje, kurioje lankėsi menininkai. Jie iš karto pastebėjo, kad vaikino meniniai gebėjimai yra daug turtingesni, nei pakaktų juokeliams su klientais. Be to, gamta apdovanojo Tanerą puikiomis vokalo galimybėmis, kurios tapo puikiu jo kūrybinės pradžios pagrindu.

 

Meniškų žmonių rate atsidūręs Olmezas pateko į Bakirkojaus miesto teatro trupę, visa galva paniro į repeticijas, o įgijęs patirties lengvai įstojo į Stambulo konservatoriją. Taip prasidėjo jo karjera. „Mano teatro nuotykiai iš tikrųjų prasidėjo dar vidurinėje mokykloje. Aš pažiūrėjau operą su legendiniais Suna Pekuysal ir Zihni Goktay. Aktoriai išeidavo į salę ir vaikščiodavo tarp žiūrovų. Tiesiog šalia manęs! Juk ir aš galiu būti vienas iš jų!“ – dingtelėjo man. Išeidamas iš teatro, aš supratau, kad geresnio darbo tiesiog negali būti. Manau, kad tada ir įvyko lūžis. Mokykloje aš bandžiau organizuoti teatrą, o baigiant licėjų mes  padedant dėstytojams net pastatėme V. Šekspyro spektaklį „Vasarvidžio nakties sapnas“, – Turkijos spaudai pasakojo aktorius Taneras Olmezas.

 

Olmezo studentiški metai praėjo gana audringai ir neapsiribojo tik repeticijomis. Mėgėjiški šou ir pasirodymai, teatro projektai, filmavimasis reklamoje – aktoriaus energija neleido jam užsisėdėti vienoje vietoje. 23 metų aktorius gavo pirmą rimtą vaidmenį televizijos seriale „Didysis turgus“. Tais pačiais metais jis pradėjo filmuotis seriale „Pelenai ir ugnis“. Nuo tada Taneras kasmet gaudavo po darbą seriale ar filme. Tačiau tikroji Tanero Olmezo žvaigždės valanda išaušo po serialo „Potvynis“ filmavimo. Istorija tęsėsi kelis sezonus, pasiekė rekordinių reitingų. Serialas gavo apdovanojimų „Auksinis drugelis“ prizų už muziką, režisieriaus ir aktorių darbą. Seulo dramos festivalis aktorių už vaidybą apdovanojo jį sidabro medaliu.

 

Serialas „Stebuklas“ su Taneru Olmezu – nuo rytojaus, trečiadienio, per LNK, nuo pirmadienio iki ketvirtadienio 17.30 val.