KK2 laidos žurnalistus pasiekė skandalinga informacija – verslininkas Žydrūnas Eimutis laidoje pasakos, kad jam teko dalyvauti Trakų rajono savivaldybės skelbtame konkurse dėl senelių namų steigimo, tačiau vyras atskleis, kad konkursą laimėjusią įmonę sieja įtartini ryšiai.

 

KK2 A 0917 stereo.mxf_snapshot_00.05.498

Ž. Eimutis šiuo metu valdo vienus senelių namus ir norėjo atidaryti antruosius, kadangi Trakų rajono savivaldybė paskelbė konkursą senelių namams steigti ir tam ji paskyrė beveik 1000 kv. metrų renovuotas patalpas Rūdiškių miestelyje. Anot verslininko, nuo pat pradžių konkurso sąlygos atrodė labai keistos – nustatyta labai maža pastato nuomos pradinė kaina – vos 57 centai už kv. metrą.

 

„Prieš 15 metų būčiau patikėjęs tokiais dalykais. Tačiau šiandien negaliu patikėti, esu visiškam šoke. Netikiu, kad taip viskas vyksta“, – sakys Ž. Eimutis.

 

Anot verslininko, praėjus kelioms dienoms po konkurso paskelbimo, konkurso skelbimas staiga dingo iš Trakų savivaldybės tinklapio, nors pagal viešųjų pirkimų procedūras jis turėjo būti rodomas bent kelias savaites.

 

Nepaisant keistenybių, Eimutis nusprendė vis tiek dalyvauti konkurse ir labai įtartiną kainą pakėlė penkis kartus bei, užklijavęs voką, nusiuntė į savivaldybę: „Mes pasiūlėme 2500 eurų už visą plotą. Butas Vilniuje brangiau kainuoja nei 1000 kv. metrų renovuotas pastatas čia“.

 

Be Eimučio, konkurse dalyvavo ir dar vienas dalyvis – VŠĮ „Noringalė“, kuri konkursą ir laimėjo, o jos steigėjas – Seimo nario Raimundo Martinėlio sūnus Mindaugas Martinėlis.

 

„Paskui pasižiūrėjome, kas ten per dalyvis… Jaunas direktorius, vienintelis darbuotojas. Viskas pasirodė gan keistokai. O vėliau pasižiūrėjom, kad direktoriaus tėvas – Seimo narys. Pati įmonė įsteigta prieš du mėnesius. Ir tai buvo padaryta, berods, po Trakų savivaldybės tarybos sprendimo išnuomoti patalpas“, – laidoje kalbės Ž. Eimutis.

 

Konkursą laimėjusi „Noringalė“ pasiūlė keliolika centų didesnę nuomos kainą už kv. metrą nei Ž. Eimučio bendrovė. Verslininkas išsiaiškino, kad jo konkursinis vokas, kuriame buvo pasiūlymo kaina, buvo galimai pažeistas ir atplėštas.

 

„Manau, kad mano vokas buvo atplėštas pasižiūrėti kainą ir perduota informacija tai įmonei, kuri buvo seniai suplanuota, kad ji laimės“, – laidoje sakys Ž. Eimutis.

 

Visą istoriją žiūrėkite šiandien laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.