Pasaulyje yra daugybė paslaptingų vietų. Viena tokių – ežeras Kanados vakarų provincijoje Britų Kolumbijoje. Nuo neatmenamų laikų Osojos miesto ežerui Kliluk priskiriamos gydomosios savybės. Šiais laikais „taškuotas“ ežeras yra viena populiariausių turistų lankomų vietų Kanadoje.

 

Oskogano slėnyje plytintis Osojos ežeras yra vienas mineralingiausių vandens telkinių Žemėje. Jame gausu magnio sulfatų, kalcio ir natrio. Vasarą dalis ežero vandens išgaruoja ir iš mineralinių druskų susiformuoja keisti apskritimai. Dėl šios priežasties kilo Osojos regiono pavadinimas. Išvertus iš vietinių indėnų kalbos – tai reiškia: „siaurėjantys vandenys“. Kiekviename apskritime (baseinėlyje) vanduo vis kitokios spalvos, kuri priklauso nuo to, kokių mineralų koncentracija vandenyje yra didžiausia. Ežerai užima 15,2 hektarų plotą, kuriame tyvuliuoja 365 apskriti baseinėliai.

 

Nuo senų laikų indėnai Osojos ežerą laikė šventa vieta, kurioje išgydomos visos ligos. Panardinę kūną į ežero vandenį, pagydavo nuo infekcijų, odos ligų, patempimų ir kitų kūno skausmų. Net karo metu gentys sudarydavo trumpas paliaubas, kad kareiviai galėtų nuvykti prie stebuklingojo ežero ir užsigydyti žaizdas.

 

Pirmojo pasaulinio karo metu, netoliese esančiuose fabrikuose iš ežero mineralų buvo gaminami šaudmenys. Ežeras kurį laiką buvo privati nuosavybė, paveldima iš kartos į kartą. Čia netgi norėta pastatyti sanatoriją. Tačiau atkaklūs indėnai ežerą galiausiai perpirko. Dabar čia – įstabaus laukinio grožio rezervatas. Nuo tada turistų skaičius prie Osojos ežerų labai ribojamas, kad nebūtų padaryta žala šiam gamtos paminklui.