Šykštesni už Pliuškiną
2020-09-23 08:01JAV atlikti tyrimai parodė, kad kas ketvirtas amerikiečių milijonierius avi batus, ne brangesnius kaip už 100 JAV dolerių (apie 270 Lt), kas dešimtas už savo kostiumą daugiausiai mokėjo 200 JAV dolerių. Tik 50 % milijonierių sutinka nusipirkti laikrodį, kainuojantį daugiau kaip 250 JAV dolerių ir tik trečdalis turčių važinėja automobiliu, kuriam dar nėra trejų metų.
Verslas iš bendraklasių
Savo pirmąsias kronas IKEA kompanijos įkūrėjas ir turtingiausias švedas Ingvaras Kampradas (jo pelnas jau viršija 28 mlrd. JAV dolerių, arba apie 75 mlrd. Lt) užsidirbo pradinėje mokykloje. Urmu prisipirkęs pieštukų ir trintukų, būsimasis baldų gamybos meistras pardavinėjo juos trigubai brangiau bendraklasiams. O pinigus taupė. Tačiau milijardierius jau 14 metų važinėja ta pačia „Volvo 240“, skraido pigių aviakompanijų reisais ir apsistoja trečiarūšiuose viešbučiuose, o atostogas leidžia su meškere ant kokio nors upelio kranto savo gimtojoje Švedijoje.
Įvaizdis – niekas, troškulys – viskas
Prieš keletą metų britų milijonierius Nikolas fon Hugstratenas buvo pasodintas dešimčiai metų į kalėjimą už kompaniono nužudymą. Policininkai, darę kratą jo namuose, papasakojo apie neįprastą radinį: virtuvėje buvo aptiktos krūvos panaudotų arbatos pakelių. Jis juos džiovindavo, o vėliau naudodavo iš naujo. Tiesa, po metų milijonierius išėjo į laisvę ir toliau džiovina pakelius.
Pagailėjo pinigų sūnaus kojai
Viena didžiausių šykštuolių pasaulyje buvo Henrieta Houlend Grin – geniali XIX a. amerikiečių finansistė. Moteris, po savo mirties palikusi per 100 mln. JAV dolerių (šiais laikais tai atitiktų apie 20 mlrd. JAV dolerių, arba apie 54 mlrd. Lt), avižinę košę šildydavosi ant baterijų, nes manė, kad dėl tokios smulkmenos degti plytos neverta. Beveik visą gyvenimą ji praleido pigiausiuose nuomojamuose butuose, nors jai priklausė ištisi gyvenamieji kvartalai Čikagoje. O vieną kartą visą naktį ieškojo pasimetusio 2 centų vertės pašto ženklo. Bet taupumo viršūne laikomas atvejis, kai jos sūnui amputavo koją dėl to, kad Henrieta tris dienas ieškojo nemokamos ligoninės. 1916 m. 82-ejų milijonierę ištiko širdies smūgis kai sužinojo, jog virėja permokėjo už pieno butelį.
Kas ta anūko gyvybė!
Naftos karalius Džonas Polas Getis, kuris prieš 30 metų su savo 4 mlrd. JAV dolerių (apie 10,8 mlrd. Lt) buvo turtingiausias žmogus planetoje, taupė visur. Pavyzdžiui, savo viloje jis buvo įtaisęs taksofonus svečiams, kad netektų mokėti už jų pokalbius.
Kai 1973 m. buvo pagrobtas jo vaikaitis Džonas, senelis atsisakė mokėti 17 mln. JAV dolerių išpirką. Pasigailėjo vaikaičio tik tada, kai jam buvo atsiųstas vokas su nupjautu ausies gabalėliu.
Net automobilio numeris rodo taupumą
Amerikiečių finansistas Vorenas Bafetas (turtas – 44 mlrd. dolerių, arba apie 118 mlrd. Lt) – po Volstritą važinėja neprestižiniu ir nenauju „Lincoln Towncar“ markės automobiliu su numeriniu ženklu „Thrifty“, kuris reiškia „taupus“. Na, o nedidelio namo, įsigyto prieš 40 metų už 30 tūkst. JAV dolerių, keisti kol kas neketina.
Kuklioji „Niva“
Senutėle „Morris Minor“ ilgą laiką važinėjo turtingiausias skandinavas – įpakavimo medžiagų gamybos kompanijos „Tetra Pak“ įkūrėjas Hansas Rausingas. Tačiau prieš porą metų milijardierius nusprendė pakeisti automobilį. Ir įsigijo 12-os metų senumo rusišką „Nivą“. Beje, H. Rausingas išgarsėjo ir tuo, kad visada labai derasi parduotuvėse.
Nors ir už šuns ištekėti…
23-ejų JAV aktorė Vendi Dietrich Dorkas ištekėjo už milijonieriaus kino režisieriaus Rodžerio Dorkaso. Už Vendi jis buvo vyresnis tris kartus, todėl aktorė tikėjosi, jog laikui bėgant vyro milijonai papildys jos sąskaitą. Po metų Rodžeris netikėtai mirė. Bet kai advokatai paskelbė jo testamentą, Vendi apstulbo: jai palikimu teko 1 centas. Likusieji 64 mln. JAV dolerių buvo palikti šuniui Maksimilianui.
Teismas palaikė šuns pusę, bet aktorė rado būdą, kaip pasisavinti šiuos milijonus. Ji ištekėjo už Maksimiliano. Pasirodo, kad kai R. Dorkasas atidarė sąskaitą jo vardu, jam teko šunį įregistruoti kaip JAV pilietį, kad galėtų sumokėti visus būtinus mokesčius.
Aktorės santuoka su šunimi netgi buvo įregistruota oficialiai – juk šuns dokumentai buvo tvarkingi. O kai Maksimilianas nugaišo, „našlė“ paveldėjo visus jo turtus.