Nuo šiol lygybės ženklą galima dėti tarp sveikų dantenų ir sveikos širdies. Pastebėta, kad pagerėjus dantenų būklei, ne taip greitai kalkėja kraujagyslės. Arterijų susiaurėjimas – aterosklerozė yra pagrindinė širdies ligų, insultų ir mirties priežastis.

 

Mokslininkų iš Kolumbijos universiteto J. V. Mailmano viešosios sveikatos mokyklos tyrime dalyvavo 420 žmonių, sulaukusių pilnametystės. Jie dalyvavo patikrinimuose, skirtuose įvertinti dantenų būklę ir apnašų susidarymą miego (kaklo) arterijose. Praėjus maždaug trejiems metams buvo atlikti pakartotiniai tyrimai, kurių metu pastebėta, kad pagerėjus dantenų būklei ir sumažėjus bakterijų, sukeliančių dantenų infekcijas (periodonto ligas), sumažėjo apnašų sankaupos kaklo arterijose.

 

„Šie rezultatai yra labai svarbūs, nes aterosklerozė progresuoja paraleliai su periodonto ligomis ir bakterijų dauginimusi dantenose“, – teigė tyrimo vadovas dr. Moisas Desvarua (Moise Desvarieux).

 

Išvengti šių ligų įmanoma, laikantis taisyklingos burnos higienos. Dantis reikia valyti du kartus per dieną su pasta, kurios sudėtyje yra fluorido, bent dvi minutes, tarpdančius valyti su dantų siūlu. Būtina reguliariai tikrintis dantis pas gydytojus. Ypač dantimis turėtų rūpintis nėščios moterys.