Sveika ir graži oda
2025-04-25 07:55Norint vasarą džiaugtis sveika, švytinčia ir elastinga oda, svarbu tinkamai ją prižiūrėti. Šis planas padės pasiruošti vasarai ir užtikrinti, kad oda būtų ne tik graži, bet ir sveika. Pagrindiniai tikslai – intensyvus drėkinimas, stangrinimas ir jauninimo procedūros.
Odos drėkinimas – grožio pagrindas
Drėgmės trūkumas sukelia odos sausėjimą, pleiskanojimą, elastingumo praradimą ir raukšlelių atsiradimą. Vasarą odą papildomai veikia saulės spinduliai, vėjas, karštis ir chloruotas baseinų vanduo, todėl būtina rūpintis jos drėgme tiek iš vidaus, tiek iš išorės.
Gerti pakankamai vandens. Jo reikėtų 2–3 l per dieną. Jei sunku išgerti tiek vandens, jį galima paskaninti citrina, agurkais ar uogomis. Tinka ir nesaldintos kofeino neturinčios žolelių arbatos.
Naudoti drėkinamuosius kremus ir serumus. Odą reikėtų tepti drėkinančia priemone ryte ir vakare, po prausimosi. Rinktis produktus su hialurono rūgštimi, gliceroliu, alavijų ekstraktu ir natūraliais aliejais. Veiksmingi serumai su vitaminu C ir niacinamidu. Jie padeda odai išlikti skaisčiai ir apsaugo nuo laisvųjų radikalų poveikio. Naktinis kremas su keramidais ir kolagenu atkuria drėgmės pusiausvyrą ir stiprina odos barjerą.
Lepinti kaukėmis. Jas patartina naudoti bent 2–3 kartus per savaitę. Puikiai tinka su alavijų ekstraktu, nes ne tik intensyviai drėkina, bet ir ramina sudirgusią odą. Taip pat su hialurono rūgštimi – puikiai atkuria ir palaiko drėgmės pusiausvyrą. Dar galima rinktis kaukes su agurkų ekstraktu, rožių vandeniu – atgaivina odą ir suteikia jai švytėjimo.
Odos stangrinimas: tonusas ir elastingumas
Tam, kad oda išliktų stangri ir elastinga, svarbu skatinti kolageno gamybą bei gerinti kraujotaką. Naudinga:
Reguliarus masažas. Galima išbandyti įvairias masažų rūšis, bet ypač rekomenduojamas limfodrenažinis. Jis skatina kraujotaką ir limfos tekėjimą, mažina celiulitą ir padeda atsikratyti vandens pertekliaus, pagerina odos elastingumą, tonusą. Masažą galima atlikti namuose savarankiškai. Tam naudoti specialius masažinius volelius, sausą šepetį ar tiesiog savimasažą rankomis su aliejumi.
Kūno ir veido šveitimas. Jį reikėtų atlikti 1–2 kartus per savaitę. Galima įsigyti pagamintų šveitiklių, ypač naudingi su AHA ir BHA rūgštimis, mat skatina odos regeneraciją, kolageno gamybą. Tinka ir natūralūs šveitikliai: kava, cukrus, avižos, jūros druska, sumaišyti su augaliniais aliejais – puikiai šalina negyvas odos ląsteles ir gerina kraujotaką. Svarbu šveičiant nepersistengti, kad nepažeistumėte odos.
Sportas. Reguliarus fizinis aktyvumas gerina kraujotaką, kartu ir odos būklę. Naudingos įvairios sporto šakos. Jėgos treniruotės padeda tonizuoti kūną. Pilatesas ir joga skatina limfotaką ir mažina celiulitą. Plaukimas stiprina raumenis ir gerina odos elastingumą.
Kontrastinis dušas. Maudantis pradėti nuo šilto vandens, paskui perjungti į šaltą ir kartoti 3–5 kartus. Kontrastinis dušas gerina odos tonusą, kraujotaką, medžiagų apykaitą, mažina celiulitą.
Profesionalios odos atnaujinimo procedūros
Norint lygios ir švytinčios odos, svarbu skatinti jos atsinaujinimą ir mažinti pirmuosius senėjimo požymius. Tam naudingos įvairios profesionalios procedūros.
Mikroadatinė terapija. Naudojamos mažos adatos, kurios sukuria mikropažeidimus odoje. Į odą suleidžiami vitaminai, peptidai ir hialurono rūgštis. Tai skatina natūralų odos atsinaujinimą ir kolageno gamybą. Vis labiau populiarėja frakcinė mikroadatinė terapija – naudojama su radijo dažniais, kad pasiektų gilesnius odos sluoksnius. Taip sumažinamos raukšlės, didinamas odos elastingumas ir stangrumas, lyginami randai, pigmentacijos problemos.
Cheminis šveitimas. Itin efektyviai pašalina negyvas odos ląsteles, skatina naujų susidarymą ir gerina odos tekstūrą. Reguliariai atliekant cheminį šveitimą oda tampa skaistesnė, lygesnė, stangresnė. Cheminis šveitimas gali būti paviršinis (AHA, PHA rūgštys, tinka sausai ar jautriai odai), vidutinis (TCA rūgštis, gilesnis poveikis, mažina pigmentines dėmes ir smulkias raukšleles) bei gilusis (fenolio rūgštis – stipriausias poveikis, tinkamas brandžiai odai su giliomis raukšlėmis).
Lazerinės procedūros. Naudojamos odos atspalviui, tekstūrai ir elastingumui gerinti. Pvz., frakcinis CO₂ lazeris skatina gilų odos atsinaujinimą, šalina smulkias raukšleles. Erbio lazeris – švelnesnis variantas, tinkamas jautriai odai. IPL (intensyvi impulsinė šviesa) – pašalina pigmentines dėmes ir raudonį.
Biorevitalizacija. Į odą mikroinjekcijomis suleidžiama hialurono rūgštis, kuri intensyviai drėkina ir skatina regeneraciją. Tai suteikia odai putlumo ir elastingumo, mažina smulkias raukšles ir sausumą, skatina natūralią regeneraciją.
PRP terapija. Iš paties paciento kraujo išskirtais trombocitais papildytos plazmos injekcijos, skatinančios odos regeneraciją. Ši procedūra skatina kolageno gamybą ir atsinaujinimą, gerina odos elastingumą ir tekstūrą, mažina randus ir raukšles.
Stangrinimas radijo dažniu. Radijo dažnio bangos kaitina odos sluoksnius, skatindamos kolageno gamybą. Taip stangrinama oda, pakeliami veido kontūrai be operacijos.
Autorius Jūratė Survilė